MIGA.CZ

Podelte sa s name o skúsenosti v českých predajniach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

MIGA.CZ

Príspevok od používateľa davud »

V Čechách je největší MIGA (největší sortiment ryb, korálnatců, techniky...),
můžete se přesvědčit na http://www.miga.cz/
:!: :!: :!: :idea:
Naposledy upravil/-a davud v 18 Aug 2006 16:29, upravené celkom 1 krát.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

O tom se da jen s uspechem pochybovat :lol:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

moře pokud vím tak momentálně nevedou a ceníky nejsou aktuální :wink:
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

miga

Príspevok od používateľa davud »

Pochybovat může jen ten, kdo tam nebyl. :twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ja som tam chodil v casoch ich najvacsej slavy (cca 1-2 roky dozadu) , ich morsky sortiment sa dal porovnat s akoukolvek akvaristikou v okresnom meste , ktora sa pustila do mora. Kvalita zivocichov bola asi najhorsia ake som kedy v CR kupil, vyjma makkych koralov, tie mali zdrave, ale ryby a sasanky boli v dost ubohom stave.

dnes uz tam nechodim
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

odpověd

Príspevok od používateľa davud »

Nechci se Migi zastávat, ale jeď se tam podívat dneska.
_____________________________________________

Jo, a navíc 21000 položek v ceníku mořských "potvor" už něco znamená.
A jestli ne, tak mi řekněte někoho většího a v průměru levnějšího. :P :P :P
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Já jsem u MIGI nebyl, takže to nebudu soudit, ale počet položek v ceníku ještě o ničem nesvědčí. Můžu si tam napsat takové kousky, jako třeba Phycodurus eques, ale pochybuju, že to budu schopný dovézt a pokud ano, jaká bude čekací doba, v jakém stavu to přijde ...... :?:

Viděl jsem ale jiné prodejny a víceméně vždy nebylo to co v seznamu "co je na skladě", o stavu nádrží a chovanců ani nemluvě. Propastný rozdíl mezi internetovým popisem a holou realitou.

Jediné co mě dokáže přesvědčit je fakt, že po dvouměsíční návštěvě chovatele/prodejce jsou neprodané exempláře ve stejném, nebo lepším stavu než při poslední návštěvě.
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

odpověd

Príspevok od používateľa davud »

Na skladě toho zas tolik nemaj, PRAVDA. Ale když si něco objednáš, tak tvá 2-3 týdny než to dodaj, a alespoň co já vím, tak to dodávaj v dobrám stavu. :wink:

_____________________
850l reef
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

v 2 -3 tyzdnoch je uz aj karantena ??? kturú by MAL robit každý obchodnik žiaľ okrem pána Wernera Knappa z Viedne som to nevidel robiť u nikoho. Čo ja viem všade v okolí sa každý chce zbaviť všetkého čím skôr abe predišiel akýmkoľvek úhynom... čo je jeden z dôvodov prečo drvivá vačšina z nás chodí do Viedne aspoň tých skúsenejších ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

odpověd

Príspevok od používateľa davud »

Myslím, že do toho počítaj i katanténu. (U sladkovodních ryb to vím, ale u mořskejch si nejsem jistej.) :P

_____________________
850l reef
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Vážení, myslím, že tady diskutujeme o blbostech. A nechat se vyprovokovat k diskusi příspěvkem, který obsahuje odkaz na "21.000" položek v nečím ceníku, svědčí pouze o velké a ničím neodůvodněné důvěře diskutujících k tomuto "zdroji".
1) Podívejte se do ceníku firmy MIGA a uvidíte, že se zdaleka nejedná o 21 tisíc nabízených položek. Ceníky se opakují, navíc čísla před řádkem (položkou) nevyjádřují pořadové číslo položky, ale pouze převzaté číslo z nabídek dodavatelů. Kdo nevěří, ať si ceníky pořádně prolistuje.
2) Počet 21 tisíc je fantasmagorie a může s ním operovat pouze někdo, kdo nemá vůbec představu o mořských živočiších, o jejich celkovém počtu, možnostech lovu či sběru těchto organismů a případně i vhodnosti těchto živočichů pro chov v mořských akváriích. Pouze pro informaci :
Známý Dr.Burgess's ATLAS der Meerwasseer Aquarium Fische uvádí na svých cca 700 stranách 4000 fotek ryb (z nichž některé ukazují tentýž druh). A zaručuji vám, že 90% ryb, uvedených na fotografiích, jste nikdy nevideli a nikdy také neuvidíte.
3) Nabídky zahraničních dodavatelů našich nejznámějších prodejců (mám je v počítači) obsahují pouze kolem 1000 položek. Protože jakákoliv nabídka u nás je vázána na výše uvedené dodavatele, nemůže u nás nikdo nabídnout významně něco jiného, než co je jemu dostupné.
4) Dodací lhůta 2-3 týdny s tím, že v tomto čase je zahrnuta "karanténa", je nereálná. Vím, jak dlouho se dodávka připravuje a jak dlouho se hledá letadlo s volnou "váhou a prostorem". Každý prodejce objednává omezený, již vyzkoušený sortiment a z tohoto sortimentu má obvykle i něco skladem. Jakékoliv dodávky "neobvyklých" organismů se řeší minimálně několik týdnů (záleží to i na možnostech dodavatelů - také vám mohou prodat pouze to, co mají skladem, přičemž jejich logika prodeje je podobná logice našich prodejců) a v několika případech jsem se požadovaného živočicha ani nikdy nedočkal - nepodařilo se jej dovést, přestože v nabídkových listech figuroval.
5) Fantastické ceny, na které se zdroj odkazuje, jsou relativní. V některých případech se ceníky mezi sebou významně liší (např. až o 300%) a pak je důležité, která cena je ta správná. Nižší ceny navíc svědčí o tom, že se jedná o mechanický přepočet výchozí ceny (dodavatele) bez toho, aby v nich byla započítána reálná cena přepravy a různé poplatky. A hlavně transport a poplatky vytvoří konečnou cenu položky.
6) Domnívám se, že nebude od věci, když se zdroj výše uvedených informací obrátí přímo na firmu a pokusí se něco nakoupit. Praxe prověřuje teórii. A pak ať napíše, jak uspěl - bude to zcela jistě poučnější, než současné mlácení prázdné slámy !!!
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no jaroslav to popisal uplne a bezozbytku, k teme uz nie je co dodat a zamykam ju


xxxxxxxxxxxxxx



na ziadost Pepu odomykam
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Diky Romane.

Ve stredu jsem byl v prodejne a po mori nebylo ani pamatky. Kdyz jsem se ptal obsluhy, tak mi zdelili, ze v lete se more delat neda... :?:
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

Já se nehádám, protože to nevym.

____________________
850l reef
Tomas772
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 10 Sep 2006 23:50
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa Tomas772 »

Nevím se píše měkké "i" !!!!
díky za trpělivost s zatím amatéry
Napísať odpoveď

Návrat na "Predajcovia bratia Česi"