Mořská akvaristika - Petr Forst

Podelte sa s name o skúsenosti v českých predajniach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Forst
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 03 Aug 2011 08:15
Bydlisko: Praha

Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa Forst »

Krásná a nepříliš často viděná rybka v našich akváriích - štětičkovec - Paracirrhites arcuatus
Prílohy
DSC_3480.JPG
DSC_3475.JPG
Používateľov profilový obrázok
easydiesel
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02 Mar 2016 17:18
Bydlisko: Praha

Re:

Príspevok od používateľa easydiesel »

moguai napísal:Ve středu jsem tam koupil magnificu pro klauníky.Dnes ráno jsem zjistil,že je totálně zatařená.Tak jsem na ní namířil větší proud,tak se snad spamatuje.Jinak to co jsem viděl v jejich prodejně, tak jsem docela žasnul.V akváriích,kde měli sasanky stála voda a měla na hladině bublinky jako když utíká metan z bažiny,akvárium s tvrďasy kde byly montipory a bůh ví co ještě,tam už jen měli skelety.Jinak tam měli i pár akvárií,kde měli montipory atp. tak ty se zdály celkem jakž takž,ale nekoupil bych je.Zebrasom tam mají tak dvacet,ale vypadají celekm slušně.Jestli jste byly u p.Hájka tak vítě,že nemá nic moc,ale tady je to asi o dost horší.Je to můj názor,ale nic už tam nekoupím,sklamalo mě to.Franta
Je to sice par let stary text co cituji ale ted jsem tam byl poprve a situace je naprosto stejna (hlavne s tou vodou), teda popravde ja bych se tam bal koupit cokoliv ziveho. Nicmene v nadrzich byli i mrtvolky :D... No docela sila. Uz se tam asi nevydam.
IM 38 - Tunze 9004 - Jebao RW4 - Radion XR15w G4 Pro - Eheim pump 2000+
skala11
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29 Aug 2015 10:58
Bydlisko: Praha

Re: Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa skala11 »

Dnes jsem tam byl, kupoval jsem si Acanthastreu, nějakou chemii, dostal jsem docela slušnou dávku makrořas do filtru i když jsem říkal, že stačí jen trochu. Nádrže jsme si tam prohlíželi s kolegou a žádný problém jsme nezaregistrovali.
Používateľov profilový obrázok
easydiesel
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02 Mar 2016 17:18
Bydlisko: Praha

Re: Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa easydiesel »

skala11 napísal:Dnes jsem tam byl, kupoval jsem si Acanthastreu, nějakou chemii, dostal jsem docela slušnou dávku makrořas do filtru i když jsem říkal, že stačí jen trochu. Nádrže jsme si tam prohlíželi s kolegou a žádný problém jsme nezaregistrovali.
tak to me mrzi ze jsem si to takto spatne nacasoval, nicmene ja tam byl ve ctvrtek navecer a bylo tam par zdechlin a jak jsem jiz uvedl hladiny nekolika nadrzi by mohli souperit s rybnikem brcalnikem. Zajiste se to musi obcas uklidit a ten kdo to uklizel moc dobre vi o cem mluvim ,jen jsem asi trefil blbou dobu.... Ale opravdu to na me moc nezapusobilo, ale nezanevru a zkusim v budoucnu jeste nejakou navstevu treba me prijemne prekvapi.
IM 38 - Tunze 9004 - Jebao RW4 - Radion XR15w G4 Pro - Eheim pump 2000+
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa moguai »

Není to tak špatný. Ryby jsou občas "unavený", asi z čerstvého importu, prostě něco nevydrží, ale jinak by řekl, že je to ok. Nepamatuji se, že bych o něco přišel co jsem koupil. Faktem je, že jen pár LPS nebo měkáče. Když přijde import, tak je z čeho vybírat. Problém je, že je to dost často z Austrálie, to jsou ceny :roll: . Za mě mohu klidně doporučit, chodím tam celkem rád, né tak často, ale chodím.
PS: ten text je asi hodně starý :-)
Používateľov profilový obrázok
easydiesel
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02 Mar 2016 17:18
Bydlisko: Praha

Re: Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa easydiesel »

Tak jsem tam zajel znova a opravdu jsem si chtel i neco odvezt ale zase jsem se nestacil divit. Ja tedy nevim jestli jsem nejak rozmazleny ale aiptasie a bubble algae v takovem meritku ??? Nejake nadrze vypadaji jako rybnicek brcalnik. O zapachu teda ani nemluvim. Pro me bohuzel posledni navsteva uz tam fakt nejedu. Je obrovsky rozdil zda-li clovek narazi v prodejne na pana Forsta a nebo na pani (zrejme) Forstovou. Prostredi stresujici i pro me natoz pro chudaky zivocichy. Moc me to mrzi ze to musim psat ale nekoupil bych nic i kdyz vsichni pisete ze jste nemeli problem.
IM 38 - Tunze 9004 - Jebao RW4 - Radion XR15w G4 Pro - Eheim pump 2000+
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa JardaH »

Tak nějak nepochopím mentalitu některých lidí, asi že jsem ze staré školy. To že nádrže nejsou "uklizené" a "načinčané" v "japonském" stylu přeci ještě neznamená, že obyvatelé doslova strádají. V moři se potápím dost často a uklizené jsem ho nikdy neviděl, naopak hodně mnohaletého nepořádku. A panečku jak mnohdy smrdí. No asi v něm odjakživa obyvatelé hodně trpí. Chci-li něco zamaskovat, jsem pečlivka a nebo prostě jenom chci více prodat, budu si nádrže čistit třeba každou chvíli. Úhyny kontrolovat a odstraňovat 4x za hodinu. To ale neznamená že se obyvatelům lépe daří. Pro mne jako zákazníka je důležité abych si pěkné obyvatele nádrží mohl někde koupit. V tomto ohledu je ale dle mého názoru nabídka v Horních Počernicích bezkonkurenční. Dnes jsem tam viděl kousky jaké jsem viděl jen jedenkrát v životě a to jen ve vzorové nádrži p.Moravce ještě v Kunraticích. A v Počernicích se dají koupit. :D :D Amsi má některé živočichy z poslední dodávky nafoceny zde: https://www.facebook.com/kamil.lukas.9/ ... 927&type=3
Škoda že když je fotil nebyly ještě roztažené, tak jako dnes. Dnes to byla pastva pro oči.
Používateľov profilový obrázok
easydiesel
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02 Mar 2016 17:18
Bydlisko: Praha

Re: Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa easydiesel »

Prdem napisu ze jsem zelenac takze rade veci trebas nerozumim a nechci nikoho hanit proto sem pisu abych to trebas pochopil , snazim se mit cistou nadrz bez skudcu a kdyz jsem videl co jsem videl (jeden frag to byl extrem ten byl v 3 centrimerovy zeleny bubline zarostlej sasankama a koukal jen kousek koralu) ja nevim ale proste mi neprislo ze to tak ma byt. Je mozny ze jsem trotl proto se rad poucim ale prijde mi ze dat to do stavu abych to dal do ciste nadrze je pracnejsi nez cistej koral kterej rovnou prdnu do karanteny a je. Asi bych se tam mel s nekym zkusenenjsim vyvezt :) nechci prudit ale chci mit cistou nadrz. Nebo i rovnou otazka jak se pak s takovym koralem jako jsem popisoval v klidu vyporadat ?
IM 38 - Tunze 9004 - Jebao RW4 - Radion XR15w G4 Pro - Eheim pump 2000+
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa cooffe »

no spíš bych se díval v jakým stavu ten korál je(nekroza atd),než řešil jak vypadá prodejní nádrž a na kamínku nějaká řasa,kterou hravě dostaneš dolů.cokoliv jsem u manželů Forstových koupil,tak v pohodě žije.koneckonců ty řasy jsou v prodejních nádržích všude-má je tam jak seareef,tak Pepa Tuček,prostě tomu se nevyhneš.pokud máš výhrady k p.Forstovi,tak jsem zvědavý,kde chceš nakupovat korálnatce v Praze:seareef moc velký výběr nemá,poslední velký import korálnatců měl před 14 měsíci,zatímco Petr Forst má importy několikrát do roka,do Uruguayské nemá cenu jezdit-přemrštěný ceny,v nádržích s korálnatcema to vypadá bledě:patrnná nekroza,na zoanthusech zoapox...
IM Nuvo mini 38G+Kessil
Zamknuté

Návrat na "Predajcovia bratia Česi"