Mořská akvaristika - Petr Forst

Podelte sa s name o skúsenosti v českých predajniach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa Pepa »

http://www.petr-forst.cz
Tahle prodejna je v Praze na Cernem Moste. Moje zkusenosti s koraly jsou dobre, pokud jsem je odebral ihned po importu. S rybama v celku spatne.
Pri posledni navsteve byla v akvariich standartni nabidka mekkych koralu, tvrdych jen par.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ja som tam zatial urobil 2 nakupy, jeden osobne a druhy sprostredkovane.

Raz som tam nakupil ryby a krevety, P.radiata neprijmal potravu a nakoniec uhynul, krevety ziju bez problemov dodnes.

Raz som nadialku zhanal cerpadlo AquaMedic PH2000 s originalnym ihlovym rotorom , vymenil som si zopar mailov s p.forstom, a niekolkokrat som si overil cenu a dostupnost tohto modelu. Poprosil som cloveka , ktory bol zrovna v Prahe aby toto cerpadlo kupil. Niekolkokrat sa pri nakupe spytal ci je to model s ihlovym rotorom, cena zodpovedala informacii od p.Forsta ( cca 1900CZK) tak ho kupil. Pri zostavovani odpenovaca o par dni neskor sa ukazalo, ze v krabici je obycajne cerpadlo PH2000... :evil:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ve středu jsem tam koupil magnificu pro klauníky.Dnes ráno jsem zjistil,že je totálně zatařená.Tak jsem na ní namířil větší proud,tak se snad spamatuje.Jinak to co jsem viděl v jejich prodejně, tak jsem docela žasnul.V akváriích,kde měli sasanky stála voda a měla na hladině bublinky jako když utíká metan z bažiny,akvárium s tvrďasy kde byly montipory a bůh ví co ještě,tam už jen měli skelety.Jinak tam měli i pár akvárií,kde měli montipory atp. tak ty se zdály celkem jakž takž,ale nekoupil bych je.Zebrasom tam mají tak dvacet,ale vypadají celekm slušně.Jestli jste byly u p.Hájka tak vítě,že nemá nic moc,ale tady je to asi o dost horší.Je to můj názor,ale nic už tam nekoupím,sklamalo mě to.Franta
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

moguai napísal:Ve středu jsem tam koupil magnificu pro klauníky.Dnes ráno jsem zjistil,že je totálně zatařená.Tak jsem na ní namířil větší proud,tak se snad spamatuje.Jinak to co jsem viděl v jejich prodejně, tak jsem docela žasnul.V akváriích,kde měli sasanky stála voda a měla na hladině bublinky jako když utíká metan z bažiny,akvárium s tvrďasy kde byly montipory a bůh ví co ještě,tam už jen měli skelety.Jinak tam měli i pár akvárií,kde měli montipory atp. tak ty se zdály celkem jakž takž,ale nekoupil bych je.Zebrasom tam mají tak dvacet,ale vypadají celekm slušně.Jestli jste byly u p.Hájka tak vítě,že nemá nic moc,ale tady je to asi o dost horší.Je to můj názor,ale nic už tam nekoupím,sklamalo mě to.Franta
tak preco si tam kupoval sasanu ? Uz som pouceny a radsej priplatim nieco za 100% na oko zdraveho jedinca ako kupovat z vypredaja.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

kubrt napísal:
moguai napísal:Ve středu jsem tam koupil magnificu pro klauníky.Dnes ráno jsem zjistil,že je totálně zatařená.Tak jsem na ní namířil větší proud,tak se snad spamatuje.Jinak to co jsem viděl v jejich prodejně, tak jsem docela žasnul.V akváriích,kde měli sasanky stála voda a měla na hladině bublinky jako když utíká metan z bažiny,akvárium s tvrďasy kde byly montipory a bůh ví co ještě,tam už jen měli skelety.Jinak tam měli i pár akvárií,kde měli montipory atp. tak ty se zdály celkem jakž takž,ale nekoupil bych je.Zebrasom tam mají tak dvacet,ale vypadají celekm slušně.Jestli jste byly u p.Hájka tak vítě,že nemá nic moc,ale tady je to asi o dost horší.Je to můj názor,ale nic už tam nekoupím,sklamalo mě to.Franta
tak preco si tam kupoval sasanu ? Uz som pouceny a radsej priplatim nieco za 100% na oko zdraveho jedinca ako kupovat z vypredaja.
Koupil jsem ji,protože mi přišla celkem slušná.Měli ji právě v akváriu,kde měli ty Zebrasomy,a to vypadalo dobře.Nicméně,teď už vím,že si tam asi nic nekoupím.Taky sem se musel poučit :? Jinak ta sasanka se snad zpamatuje.Franta
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Smisene pocity. Vystavka umirajicich koralu moc na duvere neprida, stejne jako nekvalifikovana obsluha. Slusna vystavka skeletu. Problem i s cerstve importovanymi korali. Jeden c ojsem risknul odesel velmi brzy, prestoze mam jine podobne z jinych zdroju co jsou v poradku. Zrejme poskozeni pri preprave do akvaristiky. Urcite jsou spolehlivejsi zdroje s lepsim vyberem nez tohle....
Používateľov profilový obrázok
Ing. Hana Borkovcová
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16 Nov 2007 15:41
Bydlisko: Dražovice u Vyškova
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ing. Hana Borkovcová »

Ahojte!
Já jsem zase vyšňupala celkem dobře vypadající prodejnu, máte s ní někdo zkušenost?
www.morskeakvarium.cz
Hanka (380l reef)
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Jeden prodavac dobry prehled nesnazi se vam prodat za kazdou cenu cokoliv, druhy prodavac bez znalosti, namluvi vam cokoliv, pan majitel je neco mezi tim. Sortiment co mam zatim zkusenost je mizerny. Alespon ja tam nikdy nic vazne hezkeho nesehnal. Stav koralu lepsi nez u Forsta. V nadrzich casto mrtve ryby. Kupuju tam "spotrebni material" protoze to mam za rohem. korali zvhledem k 0 aktualnimu vyberu ne. V akva s tvrdymi korali spousta ras a par skoroskeletu :-) a tak... ceny mi prijsou nejvyssi co jsem zatim videl...
Používateľov profilový obrázok
Ing. Hana Borkovcová
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16 Nov 2007 15:41
Bydlisko: Dražovice u Vyškova
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ing. Hana Borkovcová »

Aha. No, chtěla jsem se tam podívat, ale asi to nebude tak růžové....V e-shopu má docela dobrou nabídku...Díky za zkušenost.
Hanka (380l reef)
Ludva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29 Jan 2007 15:20
Bydlisko: Kyjov

Príspevok od používateľa Ludva »

Klidně se tam běž podívat a nejen podívat, já tam nakupuju celkem dost a musím přiznat že jsem spokojený, výběr korálů je jak kdy, ale musím říct že mi snad neodešel ani jeden co jsem tam zakoupil. Ryby taky jak kdy, ale do těch se zatím moc nadmíru nehrnu. 8O procent života jsem koupil tam, nenechám si nijak moc radit, mám svůj názor a podle toho se v té prodejně chovám, zbytek jsem nakoupil v Brně na Merhautce, tam je to super, ale ceny vysoký (kopírujou kvalitu).Problém je v tom že téměř vše co jsem tam zakoupil mně odešlo. Přičítám to vysoké kvalitě vody v akváriích ošetřované výrobky Coral shop oproti mojí. Teď jsem na tuto "chemii" taky přešel, a po měsíčním fungování zatím dost dobrý...uvidíme dál ... Ale k panu Hájkovi klidně běž, měj svůj názor a budeš spokojená, uvidíš. Když srovnám Forsta a Hájka... to snad ani nejde...
ludva
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Ludva napísal:... Když srovnám Forsta a Hájka... to snad ani nejde...
To nejde :)

Souhlasim, za podivani to urcite stoji :wink: Sance ze si tam neco hezkeho vyberes je velka a ted zrovna meli pomerne velky import. Nic vyjimecneho ale velky bezny vyber.

EDIT: Ale abysme Forsta jen nehaneli. Priznam se, mam od nej dva dosud stale zijici koraly :oops: + spoustu spotrebniho materialu - prodava napr Coral-Shop Chemii
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Všeobecně lze říci,že oba prodejci,jak Forst tak Hájek neprodávají nijak zázračnou kvalitu.Od každého jsem koupil korál i techniku.Technika je "předražená", korály a i sasanky žijí a rostou do dnes.Výběr téměř žádný.Maximálně hnědá acropora co by zaujmula.Většinu chovanců mám od kamaráda a i když mi něco ze začátku chcíplo...mojí vinou, tak jsem spokojený,vidím v čem to má,vím co mi prodává.Mně se líbí www.pepinuvutes.cz ,ale problém je,že je daleko a když chci něco koupit,tak většinou to co vidím na vlastní oči.Teď mám k němu asi o 40 km blíž,tak snad se tam dostanu osobně.
Patrik3
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 09 Jan 2008 15:21
Bydlisko: Turnov

Forst - Nehoráznost !!!!

Príspevok od používateľa Patrik3 »

Zdravim.
Před týdnem ve čtvrtek jsem si u pana Forsta
za koupil ZANCLUSE. Po dvou dnech roz krmovaní
mi bohužel nezobl do ničeho a že jsem toho vyskoušel ….
Tak volám panu Forstu a říkam mu že zanclus nic nejí a že ho chci vratit
a nebo vyměnit za jineho! Na to mi řekl že to nepřipadá v uvahu a řekl že ho mam pořad krmit.
Třetí den mi bohužel zemřel...
Dnes jsem k němu přjel a říkam mu o zemřele rybce. Na to mi odpovídá
že mi umřel z nekvalitní vody,na to mu odpovídám že mam v nadrži jenom same prosperujicí
LPS, SPS. odpověděl ze si zbytek 4Ks.odnes pan, a ma je do dnes!
Pan Forst mi nebyl schopen udělat malou slevu na co koli,není to od něj ferove!!!!!
Jeho ryby jsou v dost špatném stavu!!! je to jen obchodník který nikomu neporadí
hlavně aby prodal!!!!!! :(
Ja s tím to obchodem končím, je mi z něj na nic.....
A každemu doporučím aby se tomuto obchodu velkým obloukem vyhnul !!!!
Chudáci,co si šetří na rybku a pak tototo... :(
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa kominík »

zanclus sám o sobě je velice složitá a náchylná ryba i když krásná .pokud nebyla rozkrmená už v obchodě tak jsi ji neměl vůbec brát šla ze stresu do stresu a další věc velikost akva a ostatních ryb u tebe, dostatečné zázemí ryb a pod.... V žádném případě nebudu posuzovat jednání pana Forsta ,protože jsem u prodeje nebyl a u něho jsem taky nikdy nebyl.Někdy člověk musí taky chybu hledat trochu u sebe.Měl jsem taky hodně přestřelů ,věděl jsem,že je import čerstvý v noci dojel a odpoledne se nerozkrmené nakupovalo - někdy to vyjde někdy ne :(
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Mořská akvaristika - Petr Forst

Príspevok od používateľa vasekg »

,věděl jsem,že je import čerstvý v noci dojel a odpoledne se nerozkrmené nakupovalo

Kominíku, pokud je obchodník seriózní, tak na to upozorní, stejně tak upozorní na náročnost chovu! Pan Forst to nedělá, k jeho smůle a našemu štěstí existuje tento web, kde se mezi sebou můžeme navzájem varovat. Někde jsem tu cca před týdnem psal, jak jsem navštívil během pár dní Uruguayskou, Forsta a Pepina. Dlouho jsem váhal, jestli to sem napsat, abych nevypadal zaujatě, ale - cca rok obrážím všechny tyto obchody a již jsem byl několikrát napálen, resp. prodejce zneužil mé neznalosti. Zvláštní, že u Pepina se mi to nestalo.

U nás v Boleslavi máme akvaristiku. Pán, kterému patří, má sice naprosto strašné mořské akvárium, protože tomu prostě moc nehoví, ale sladkovodní ryby (i z vlastních chovů) má výstavní. Pokud k němu přijde neznámý zákazník pro nějaké ryby, dlouho se ho vyptává, co má za akvo a jaké má osazenstvo. Pokud s tím není spokojený, vysvětlí zákazníkovi, proč mu v akvárku nové ryby nebudou dělat dobrotu. Pokud to zákazník nepochopí a začne remcat, prodavač mu je prostě neprodá. Kšeft nekšeft, prostě neprodá. Když tak tohoto pána srovnávám s panem Forstem, tak vím, že srovnávám pravého akvaristu s kšeftařem...
V.

V.
Zamknuté

Návrat na "Predajcovia bratia Česi"