Poľsko

Žeby aj poliaci mali more? Ale áno veľké a studené no určite si radšej vychutnajú príjemné farby a vačšiu teplotu reefu v obyvačke. Viete o nejakých šopoch?

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Jan.W.

Príspevok od používateľa Jan.W. »

Takže dnes konečne přišlo objednané zboží, díky Maco, který zboží zaurgoval.
Nám jeden blbý dotaz, když se do RO dává membrána, sundává se ta modrá folie?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Ne :!: Jen ten průhledný obal a modré membrány se nesmíš dotknout rukou. V čekání jsi lepší :twisted:
Jan.W.

Príspevok od používateľa Jan.W. »

V návodu píšou "naleži tryzmac za niebieskou oslone", takže se jí můžu dotknout, ptal jsem se, protože na té modré folii je přilepena samolepka výrobce s výrobním číslem. Takže se ptám ještě jednou. Mám ji vytáhnout z vakuovaného igelitového sáčku a vložit ji do RO, aniž bych cokoli sundával?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Z toho vakuovaného sáčku ano, víc ale nesundávej (ani tu samolepku), aktivní polysulfonová membrána je to navinuté (taky modré) na plastové trubce. Po zasunutí modulu do hrnce to musí slyšitelně cvaknout, pak uzavři víko a pokračuj v kompletaci. Změň pouze jediné - nejprve modul s aktivním uhlím, pak teprve vinutý filtr (i když to kvůli tvarovaným koncovkám nevypadá tak hezky) a nakonec RO. Nejprve propláchni samostatně modul s aktivním uhlím, pak oba filtry a nakonec připoj modul s RO.
Sám mám jednotku připojenu pomocí dodaného šroubení s odbočným kohoutem na vstup vody do splachovače na WC. Před pouštěním vody spláchnu, sníží se tlak vody na přívodu a otevřu kohout na RO. Ta totiž nesnáší prudké tlakové rázy při spouštění do provozu.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

je teda nějaký e-shop v Polsku použitelný? :twisted:
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

Já myslím že nějaké by se našly :-),párkrát se člověk spálí a pak už ví kde nakupovat a kde ne....
jafr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Júl 2007 21:24
Bydlisko: ruzomberok

obchod v Nowom Targu

Príspevok od používateľa jafr »

Dnes som bol na nakupoch v Polsku - Nowy Targ, je tam jeden obchod aj s morskou tematikou. Takze da sa spojit prijemne s uzitocnym. Po pokeci s majitelom aku ma techniku co pouziva, ma zaviedol do zadu kde mal asi 40 kusov tvrdych koralov, ja som uz v duchu vyberal ze co by som si vybral ked z neho vyslo ze nie su na predaj, vraj ich chce pestovat a nasledne ak sa bude darit tak bude predavat, dovoz ma vraj raz za mesiac a za niekolko dni to ma rozpredane, takze mal som smolu.
Nechal som mu kontakt, vraj sa ozve pri najblizsom dovoze. Manik ma jedno asi 50 l akvarko iba koral- velmi pekne, 100 l mix klauni, krevety, 100 l na prestoj makkych koralov posiate sklennymi sasankami, cca 400 l vystavne, a cca 400 na tvrde koraly. Ceny spomenul iba klaunov (tych tam ma uz 7 mesiacov a pytal za nich 2500 Sk za par) ale cerstvy dovoz vraj 30-40 zlotych. Zaroven vyraba vlastnu techniku, odpenovac na 2000 l nadrz ocenil na 14000 Sk. Takze budem cakat na mail od neho aby som isiel na nakupy do Targu. Ak sa ozve tak mozem jeho adresu zverejnit, aby si Vas zapojil do kosa kto bude mat zaujem, www stranku nema.
janoss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21 Júl 2007 06:40
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa janoss »

Napíš pls,kde v Targu je ten obchod.

Občas tam chodím (nanešťastie ale iba po trhovisku, nikdy nie do mesta.) že bych to skočil obzrieť.

Ď.
jafr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Júl 2007 21:24
Bydlisko: ruzomberok

obchod v Nowom targu

Príspevok od používateľa jafr »

skusim to iba laicky popisat postup ako sa tam dostat, nazvy ulic neviem ale dufam ze to zvladnete:
- zacal by som "stvrtou" ovocia a zeleniny, da sa nazvat takmer posledna cast trhu, prepojena s mestom samotnym, (za nabytkom), je tam krizovatka a na nej je potrebne vstupit do mesta, takym miernejsim stupanim, po stranach su este stanky s blbostami, treba pokracovat rovno asi 100 - 150 metrov, obchodik je po pravej strane, tabula tmavohneda s napisom tusim ze aquafish,
kto tam bude prvy nech potom pripise nazov ulice alebo to vysvetli lepsie
janoss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21 Júl 2007 06:40
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa janoss »

Cez víkend som tam bol (podarilo sa mi náhodou zaparkovať cca 100m od obchodu pred nejakou školou).
Adresa je Ogrodowa 57, Nowy Targ.
Nájdete to ak pojdete po hlavnej ceste cez N.Targ z Trstennej a na poslednej križovatke (je svetelná) pred trhoviskom (resp. pred mostom cez rieku) (ak idete opačným smerom, tak prvá svetelná križovatka za mostom doprava) odbočíte doľava (ul. Szaflarska) a potom na druhej odbočke z nej doprava (jednosmerka) a cca 100 m od križovatky po ľavej strane je obchod.
Otváracie hodiny majú podľa toho ako sa im podarí vstať z postele (tak aspoň tvrdili v obchode Farby-laky - oproti) , otvoril v sobotu asi o 9:30.

Mal tam celkom dosť tvrdých koralov (rôzne veľkosti aj úlomky) , mäkkých nebolo veľa (ale napr. Lobophytum velikánsky za 150 ZL).
V podstate iné živočíchy na predaj nemal. (sorry bola tam sasana Heteractis malu za 150 ZL).

Tvrdil že čaká na tovar.
Hovoril že sa dá platiť aj v SKK, ale vôbec nevedel aký je kurz (kurz 1/10 ja neuznávam).

Čo sa týka tých sklených sasaniek v jeho výstavnom akv. (boli už iba v jednom), také pekné veľké kusy a taký koberec som ešte nevidel.

A hovoril že do konca roku bude mať aj www.
olekszwarc
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18 Mar 2008 12:43
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa olekszwarc »

Czesc, ja jestem z Polski, mamy kilka sklepow:

www.morskie.com - Szczecin
www.acropora.pl - Warszawa
www.korale.pl - Warszawa
www.aquamedic.pl - Poznań
www.aquazoo.pl - Jaworzno
www.erybka.pl - Zabrze

Mam nadzieje, ze mnie rozumiecie:), bo ja czytajac Wasze posty rozumiem prawie wszystko.
Pozdrawiam Olek
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Witaj do nas :lol:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

cześć! :wink:
olekszwarc
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18 Mar 2008 12:43
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa olekszwarc »

Cześć :)

Przypomnialem sobie, ze najblizej poludniowej granicy jest sklep:
http://www.nowa-reef.pl
Najładniejsze sps mozna kupic w acropora.pl, ale nie maja sklepu on-line.

Pozdrawiam
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Vdaka Olekovi som zistil, ze viem po Polsky :roll:
Dano
Napísať odpoveď

Návrat na "Obchody v Poľsku"