Co se děje s náším REEFem SK

No určite sú obchody aj inde, ak máte skúsenosti z nejakým napíšte nám o ňom/nich.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa BODLOK »

Nic neprodávám,nic nechci koupit-------Příspěvkú které byly na vysoké úrovni ,prospěšné pro "obyčejné" reefaře je minimálně. Řada odborníků dlouhodobě mlčí. sváděl jsem to na prázdniny,tak tím to asi nebude,navíc je počasí pod psa.
Uznávám,všechny nás zaskočil hacker. I já lituji nejen svých navždy ztracených přispěvků,ale hlavně těch kvalitních odborných.Nebudu jmenovat,většina z vás je zná.
Trochu dost se o úroveň reefu bojím.
REEF JE PRIMA !!!
anezka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 05 Feb 2010 11:03

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa anezka »

Chtělo by se něco napsat… jenže hned v zápětí se chce napsat, jestli má cenu vůbec něco psát, když už toho tolik napsáno bylo...
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa Steedy »

Kdo Vám bráni se vyjadřovat k daným tématům..
Podle mně je to i proto protože málo kdo zkouší něco nového, nebo nesnaží se nikdo inovovat k lepšímu své akvária.. tudíž není o čem psát a nebo se nikdo nechce vyjadřovat ikdyž ví odpověď.

Toť můj názor. Jen aby to nedopadlo jak na reefcentralu.
ome
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 21:37
Bydlisko: rožnov pod radhoštěm

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa ome »

Bohužel máš asi pravdu, úroveň klesá a většina témat je ZAMOŘENÁ nesmysly nekolika jedinců, kteří píší jen tak aby vlákno nevychladlo . :evil:
Naposledy upravil/-a ome v 05 Sep 2010 16:52, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa tomáš »

Musim prispiet svojou maličkostou. Moj nazor je asi takyto - Na MORE doma treba hodne casu a priznajme si aj nejaké to euro :wink: Ale ked sme si nasli nejaku chvilu na sledovanie medii tak z kazdej strany "kriza" a podobne veci.... Komu by to nebralo optimizmus a chut zit, nedaj Boze skusit nieco nove!!! A tak vacsina ludi zaradila "setrenie".... Sam som si to vyskusal :evil: Ale kedze kazde rano vychadza slnko a ziadna "katastrofa" netrva na veky URCITE - a to vravím s istotou sa zivot aj tu na REEFe opat rozhybe- Vid nas admin "laomedon" - prst hore :!: :!:
To ze to tu dopadne ako na RC sa nebojim. Len skratka bolo ine -"tazsie" - obdobie .... Tak chlapci hlavy hore :!: :!: :!: Slnko je uz vysoko :wink: :wink:
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa BODLOK »

Tomáš dík za optimismus,myslím si to samé!Moř.akvaristika je o penězích,samozřejmě přinést kousek moře domů něco stojí,ale je to také velký koníček.Láska k přírodě,všemu živému a pro nás reefaře pohled pod hladinu našeho moře.Kdo to takto cítí je šťastný reefař.
Při to není nutná podmínka mít techniku za 10ti tisíce a více.Rozhodující je,aby ryby,korálnatci a ostatní braly naše AQ za svůj domov a spokojeně se jim v něm žilo.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa chip »

musim rici, ze i ja jsem musel hodne zpomalit ve vystavbe noveho AQ z duvodu dostatku "volnych" penez..
ale jinak mas pravdu, mam pocit, ze je tu vic "reklami zdarma" nez drive
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa BODLOK »

chip- tak přece jsem nezůstal sám "jako voják v poli".Tvoje poslední věta v příspěvku a její myšlenka je jako bych ji psal já. Já jsem váhal a Ty jsi klepl hřebík na hlavičku.
Dík Pěkný den
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa tomáš »

Aby som len nepisal o oziveni.... Vcera som sa pustil do "obrody" mojej nadrže. Dostala v poslednom case riadne zabrat :?
Viac v mojom vlakne :wink:
....každý život si zaslúži respekt....
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa zencakd »

Steedy napísal:Kdo Vám bráni se vyjadřovat k daným tématům..
Podle mně je to i proto protože málo kdo zkouší něco nového, nebo nesnaží se nikdo inovovat k lepšímu své akvária.. tudíž není o čem psát a nebo se nikdo nechce vyjadřovat ikdyž ví odpověď.

Toť můj názor. Jen aby to nedopadlo jak na reefcentralu.
Souhlasím s touto poznámkou i s tím, co psal Bodlok. Jsem právě na MACNA 2010, největší akci mořských akvaristů v USA. Pár postřehů jsem vložil do tohoto příspěvku, možná není nejlépe umístěn, ale je zde http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=54&t=2344.

Tady je cítit na každém kroku, jak komunita žije a přitom to dle vývoje akcií amerických firem a statistik o nezaměstnanosti a prodeji domů, je USA pořád v období ekonomické krize. Na jedné straně to inspirovalo několik přednášejících na témata "jak udělat mořské akva levně, s menším odběrem el. energie a podobně" a na druhé straně je zde řada lidí, kteří jedou ve velmi zajímavých ekologických projektech. Firmy prezentují řadu novinek, největší guru a autoři mnoha knih si na vás vždy udělají čas a pokecají nejen o reefu. Padají tu různé i protichůdné názory a nikdo nikoho nekritizuje, každý se k problému staví velmi otevřeně. Je to vidět i na nejpopulárnějším foru reefcentral.com, kam mnozí z nás také chodí pro rady i inspiraci. Počet nový příspěvků za den je na fóru enormní!

Myslím, že člověk musí k životu přistupovat pořád pohledem malého dítěte, které je z každé blbosti vyjevené, nemá k ničemu předsudky, vše je pro něj nové. Když vidíte mluvit lidi jako je Julian Sprung, Charles Delbeek, Martin Moe, Bob Fenner, doslova vidíte jejich nadšení i po 20, 30 a u některých i 40 letech v oboru!!

Večer jsem seděl u stolu s Hubertem Chanem - viz např. http://blog.fragd.it/2009/01/15/hubert- ... wnfishman/ Mladej kluk, kterej množí snad všechny druhy klaunů co existují a když vidíte jak o tom rád mluví, jak mu svítí oči na každé přednášce, které se účastní je to...inspirující.

Co s tím tedy můžeme udělat my? :-)
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa Steedy »

Amen.. přesně toto tu chybí.. neodsuzovat někoho za jeho názory, klidně se pobavit o čemkoliv a probrat pro a proti..
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa zencakd »

Steedy napísal:Amen.. přesně toto tu chybí.. neodsuzovat někoho za jeho názory, klidně se pobavit o čemkoliv a probrat pro a proti..
taky doufám, že to vyjde s těma červenejma mangrovníkama! :lol: Tady je prodávaj, ale když jsem viděl obstrukce při cestě sem, bojím se dát do kufru cokoliv živého/rostlinného...

David
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa BODLOK »

zencakl-děkuji za postřehy z MACMA.Líbí se mi Tvoje pohledy jako reportéra,vztahy lidí,atmosféra, profesionalita a zaujetí přednášejícich.Snad najdeš v budoucnu čas a něco dalšího přidáš.
Delší dobu přemýšlím o "nízkonákladovém" moř.akvariu s větším podílem "urob si sám".Pro sebe již ne, ale pro zájemce kteří nedisponují velkými fin.možnosti.Prospělo by to i k rozšíření tohoto koníčka.Najednou čtu v Tvém příspěvku,že se o tom mluví i na MACMA.
Posílám pozdrav za "velkou louži",děkuji a klidný den.
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa lary »

Taky se pokouším o nizkorozpočtové mořské akva. Je v provozu teprve pátý měsíc takže nemůžu dělat zatím unáhlené závěry. Ale na to že jedu jen na dvě 24WT5 zářivky tak korály opravdu dobře prosperují a hlavně rostou. Například Sarcophyton ehrenbergi za necelé čtyři měsíce vyrostl dvojnásobně a Discosomy spolu s Pachyclavularia violacea se parádně množí. Sem zvědavý jak to pujde dál doufám že dobře a bude si mořské akva dovolit více lidí.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Co se děje s náším REEFem SK

Príspevok od používateľa Lukáš »

zencakd napísal: taky doufám, že to vyjde s těma červenejma mangrovníkama! :lol: Tady je prodávaj, ale když jsem viděl obstrukce při cestě sem, bojím se dát do kufru cokoliv živého/rostlinného...

David
Pri ceste z USA su obstrukcie mensie ako pri ceste tam. Takze ak by mal byt problem tak skor pri vstupe do EU. Ale kvoli sadenici mangrovnika snad ani nie. Skor ide o to, ze aj u nas sa daju zohnat, tak naco ich trepat z USA.
Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"