De Jong Marinelife, NL

No určite sú obchody aj inde, ak máte skúsenosti z nejakým napíšte nám o ňom/nich.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vazeni ucastnici - stabilni aj potencialni, presiel skoro rok od poslednej vypravy, co tak zacat hladat vhodny termin???
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa reicho »

co ideme kupit 1 kus chaetodontoplus conspicillatus? prave ich minuly tyzden dostal...
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa chip »

listopad / november je dobry cas ;-)
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa kolakao155 »

ja sa pridam urcite, len to prosim dajme cim skor, vyhovoval by mi skor koniec oktobra, max zaciatkom novembra, lebo ma caka atest v decembri a to uy bz som mal bzt v novembri uplne zabedneny.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa reicho »

ja som za termin do konca oktobra,ale uvazujem skor o navsteve tejto firmy
http://www.tropical-live-import.de/
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Co sa týka miesta kam,ja sa prisposobim väčšine
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ja sa tiez hlasim :D
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ok, vyzera to teda na koniec oktobra. Hypoteticky by bolo mozne absolvovat aj 2 destinacie ak budu po ceste, budu vhodne otvaracie doby a nestravime u DeJonga zbytocne vela casu motanim sa (ono pojem "zbytocny" tu asi nie je celkom na mieste).

Co sa tyka nakupovania, ja som za De Jonga. Co sa tyka vyletu,prisposobim sa vacsinovemu nazoru.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa reicho »

ok,ale berieme profi sofera ako minule...
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Pripadajú do úvahy pracovne dni alebo skôr víkend?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa Lukáš »

Robime to tradicne tak, ze stvrtok vecer sa ide, v piatok sa nakupuje a v sobotu si doma. Cez vikend maju zatvorene.

Slovami nasho kmena - v stredu sluzis, stvrtok mas volno a na piatok si zoberes dovolenku alebo nahradne volno. :D
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Navrhujem teda termín 24,25,26.10. Ten týždeň predtým asi nemôžem.

Lukáš,vidím,ze stratégia je vysperkovana,vezmem si príklad :)
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak, ranne vybalovanie po dlhej ceste dalo zabrat.

Ale pekne po poriadku.
Hoci ucastnik Dano svoju ucast v poslednej chvili odriekol a Janko Zeman ako seda eminencia cakal doma na vlastny import a pritom (snad) dokoncoval novu predajnu, najsilnejsie aj ked mierne okliestene jadro sa vydalo na cestu. K tradicnej zostave ja, reicho, Amphibia pribudol novy, ale velmi perspektivny ucastnik kolakao. Po svojej osi tiez vystartoval Majo Gross a treba povedat, ze bol riadne namotivovany, pretoze na parkovisko v cielovej destinacii prisiel este za tmy a ako uplne prvy.
Ako bude vidiet z foto, firma Arieho De Jonga stale expanduje. Tento rok pribudla pristavba vlavo, kde je zvacseny predajny sklad neziveho tovaru (sol, piesok, technika, ...) a prestavuju sa karantenne a baliace priestory. Znacne vynovenu maju aj recepciu, ktora pripomina skor moderny open-space office. Z tohto titulu bolo problematicke najst po dlhej ceste toalety, kedze na obvyklom mieste uz ziadne neboli... :)

Kedze termin bol znamy nejaky cas dopredu, naskytla sa prilezitost pokusit sa zajednat si nejake zaujimave druhy zivocichov. Po vymene niekolkych mailov, vdaka nesmiernej ochote dcery pana majitela, tak pred cca 2 tyzdnami vyrazili motorove clny z pobrezia Arabskeho polostrova, aby naplnili moj "nakupny zoznam", co sa z vacsej casti aj podarilo. Zivocichy som mal odlozene v separatnom systeme, neboli ani v stockliste a po tyzdnovej aklimatizacii uz boli pekne rozkrmene. Tym chcem naznacit, ze na rozdiel od ostatnych ucastnikov ma tentokrat nepostihol nakupny zhon a bezprizorne behanie po predajni v snahe najst akvaria s pozadovanymi zivocichmi. Bol som vybaveny ako prvy a mohol som si nerusene uzivat atmosferu a venovat sa foteniu a pozorovaniu zivocichov.
Navyse, jesenny termin prial skutocnosti, ze bolo k dispozicii aj mnozstvo inak vzacne dostupnych juvenilnych jedincov viacerych druhov ryb, s predpokladom lepsej adaptacie na podmienky v akvariu. Viditelne to bolo hlavne pri zebrasomach - niekolko Z. xanthurum velkosti 1eurovej mince - najmensie ake som vobec kedy videl (kym som vytiahol fotak, uz boli predane), len o nieco vacsie cca 3-3,5 cm Z. scopas a doslova stovky Z. flavescens velkosti "S". Dalej minisohaly (cca od 3 cm), podobne Choerodon fasciatus a mnoho dalsich "detskych" tvari pozerajucich spoza skla.

Vyber koralov bol o nieco skromnejsi, boli prave pred importom, dominovali hlavne zyvysky pred chadzajuceho importu z Australie a standardna zmes farebnych SPS.

Pri odchode a nakladani boxov do auta niektorych nemenovanych ucastnikov postihla este druha vlna nakupovania (po vyhratom boji s vlastnym svedomim a obsahom penazeniek)a tak sa odchod mierne oddialil, aby sme nakoniec o 1.30 hod rano v Bratislave uspesne zakoncili nasu tohtorocnu putnicku vypravu do europskej Mekky morskej akvaristiky.

Predtym, nez dam priestor na vyjadrenie dalsim clenom vypravy, sa chcem podakovat Janovi Zemanovi z Morskeho sveta za autorizaciu nakupu a vysoky stupen tolerancie voci patologickym morskym akvaristom, k akym sa bez debaty zaraduju vsetci ucastnici zajazdu, dalej osobne Louelle De Jong za vynimocnu ochotu a vynikajuci servis v ramci ultra last speci importu a samozrejme soferovi Milanovi, vdaka ktoremu sa podarilo expresne a bez ujmy dopravit vsetky zivocichy do ich novych domovskych nadrzi.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa kominík »

žes nenašel wc,to buď rád ,před měsícem bys nenašel ani vchod dovnitř :D
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: De Jong Marinelife, NL

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Prispejem aj ja svojou trochou.
v prvom rade sa chcem podakovat chlapcom, ze ma zobrali na tuto expediciu, ze sa ma svojim pristupom nesnazia vyliecit, ale naopak, moju zavislost touto davkou len umocnuju a ja uz nemam nadej :)
mal som spolu s majom grossom tu vyhodu, ze to bolo vsetko nove, ako stvorene na objavovanie, ale dovolim si tvrdit, ze ani clovek co tam bol 50x to nemoze mat opozerane. najlepsie je samozrejme sustredit sa a postupovat systematicky, ale ako vsetci vedia, to sa tam jednoducho niekedy neda a clovek sa len necha strhnut prudom. po vstupe do vynovenych priestorov ma teda tiez chytila nakupna horucka. prvu cast nakupu venovana koralom, hlavne sps, z ktorych sa par peknych kuskov dalo povyberat. POvodne som cestu planoval skor so zameranim na koraly, no myslim si, ze DeJongovci su aj rybia velmoc a vacsia cast penazi sla do ryb. Kedze som to samozrejme neustriehol, zial, ja som sa uz na parkovisku otocit nemohol, lebo po odratani cestovneho mi zvysilo 5 e :) Tym padom som si mohol spokojne oddychnut a zacat sa stresovat kvoli aklimatizacii, ktora u mna skoncila o 4:30 hod rano. Kedze som nemal prekvapkavacie supravy, musel som to robit rucne a to som nevedl co skor. Ale nastastie sa vsetko super podarilo, aj ked dvojica pyskatcov Wetmorella tanakai po vpusteni do karanteny tkamer nejavila znamky zivota a myslel som, ze su pred exitom, rano uz obe boli spokojne zalezene pod svojim kamienkom. Vzhladom na to mi okamzite najviac prirastli k srdcu ako najchulostivejsie z importu :)
No...dost slov. Buduci rok, opat...ci polrok? :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"