Vlastne importy

No určite sú obchody aj inde, ak máte skúsenosti z nejakým napíšte nám o ňom/nich.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa MRysan »

trvalo mi to dva dny a i bez registrace jsem dostal orientační cenník, pozvánku k návštěvě s možností nákupu v nějakém omezeném množství pro své vlastní akvárko.
V devadesátých bylo v době kdy bylo importerů málo, dneska je to business jako každej jinej. Macro bylo taky před lety Macro :D Dneska si prostě nemůže prodejce dovolit zákazníka nějak omezovat, to by šel okamžitě do kytek a závoj minulosti ho nezachrání.
Já podmínky vzdělání a praxe pro udělení ŽL a registrace splňuju :wink:
LPS/SOFT 300l
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa aquain »

Bavíme se stále o velkoobchodních cenách ? Všichni mají jako doplňkový prodej maloobchod.....
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa MRysan »

To nevim,
smutný voči, dlouhá cesta, komu by se nezželelo. Dostal jsem to v rozmezí např. Acropora sp. tricolor (farm grow) 10-20Eur by size, takže z toho taky chytrej nejsem. Odhadem se to pohybuje na 50-75% ceny našich prodejců a i ti jsou schopni se mezi sebou lišit o 50% podle dodavatele.
Až někdy pojedu kolem, tak se stavim :D
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa amsi »

Ffffsak drzim pysk :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa OndraM »

Vypadá to hezky a lákavě, živočichy třeba za polovic. I kdyby to tak bylo, je potřeba ještě započítat ostatní náklady, které souvisejí s dovozem a karanténou živočichů. I kdyby si někdo koupil třeba v Německu acroporu za 20 euro – podotýkám že za 20 euro to nebude nic světobornýho, tak si vem že tam jedeš – auto, cesta, tvůj čas. Potom si s tím doma ještě pohrát, přeci jen to jsou věci po importu – bez karantény. A teď k té milejší části – kontroly. Na převoz CITES živočichů je třeba informovat PVS, jsou přeci hlídaní a kontrolovaní živočichové a jejich následné umístění do vhodných karanténních zařízení. Můžeš mít živnosťák na co chceš, papírově splňovat předpoklady pro jeho získání, ale jestli hodláš nakupovat na ičo, je jen otázka času, kdy přijde kontrola. Když si někdo vezme jednu bednu, tak to asi nikdo nebude řešit, ale když si tu bednu vezmeš častěji, už si toho někdo z veteriny všimne a přijde se podívat. Ke mně chodili dvakrát do roka, vždy kontrola jak to probíhá po dovozu živočichů (a je jedno jestli import z moře nebo od importéra), zda odpovídají karanténní systémy potřebným parametrům a podobně. Toto se stát nemusí, ale taky může a už vidím jak někdo doma vysvětluje manželce, že jim běhá po baráku veterina a zkoumá akvária, a to důležitější jak vysvětluje kontrole, že živočichy hodil přímo do akvária a nic dalšího s nimi nedělal – to pak má ten člověk co splňuje podmínky pro získání živnosťáku, nebo si nakoupil na jiný – nákup/prodej co vysvětlovat. Aby jsi mohl dostat živnosťák na nákup a prodej mořských živočichů, není to tak jednoduché, chce to vzdělání, doložitelnou praxi a podobně. Není to jen formalita dalšího razítka. Jsou to ohrožené druhy – přesně z tohohle důvodu (firmám v Indonesii je jedno že si ničí svoje útesy, pro ně to takovou cenu nemá), a proto by s nimi měli zacházet jen zkušení chovatelé.
A ještě drobnost k nápadu importovat dohromady každý třeba bednu. Je to dobré, pokud vše jde v pořádku, pokud ne, je to katastrofa a v tomto případě ještě klasická lidská závist. Představme si situaci, že si 5 lidí objedná každý jednu bednu živočichů. Naskládají si do bedny každý co by chtěli, a aby se nemuseli někde zdržovat a bedny rozebírat mají každý jednu – tu se svými živočichy. Příklad první – jednu bednu nechají další den někde po cestě naletišti. Co s tím ? 4 lidi mají co chtěli, a určitě ten co to zajišťoval bude mít chuť jet znovu na letiště a znovu absolvovat celou proceduru než se k té bendě dostane, zatímco jeho živočichové už si plavou v akváriu. Příklad druhý – dojde 5 beden a dva korály mají všichni mít stejné – nějaký hezký, třeba nějaký lps korál. Všichni za něj zaplatili stejně, doma rozeberou bedny, nafotí a jdou se pochlubit jaké krásné živočichy si neimportovali. Jenomže co když budou mít dva korály krásně zelené, velké, v dobré kondici, a ti další 3 mají korály menší, ne tak hezky zbarvené. Co potom, zaplatili všichni stejně, podle fotek měli dostat něco a to něco dostali jen dva a tři nic – i když za to zaplatili stejně. Nebo jednou dojde bedna v dobré kondici, druhému už třeba část živočichů v horším stavu, nebo jak píšou ostatní, objednáš si velikost M a dostaneš XXL – typicky bodloci a pomci. Co pak s tím ? 4 dostanou správnou velikost a jeden maxi rybu, která nežere, na jeho akvárium je velká …. Todle nevede k ničemu dobrému, když je možné porovnávat. Objednáváte si zajíce v pytli, věříte že dostanete to nejlepší. To nejlepší dostávají největší odběratelé, a kvalita jde s objemem dolů. Přeci jen přijít o zákazníka který objedná 200 beden týdně je něco jiného, než přijít o zákazníka co si objedná 5 beden jednou za rok. Byl jsem tam, viděl jsem to na vlastní oči jak se s živočichy zachází, jak probíhá celý proces od odlovu až po naložení do letadla, a neplatí kdo dřív přijde ten bere, dneska mají 100 červených scolymií, dneska pošlu peníze že je chci, ale v pátek se dozvím, že peníze dorazily, ale 100 červených scolymií už nemají, když mám štěstí mají jen dvě. Kam se asi za dva dny poděly ?
Jde to, může to být výhodně, ale je tam tolik proměnných a neznámých, že to za to nestojí, a proto i hodně obchodníků jezdí za importéry, kde mají jistotu co dostanou, i když za větší cenu, a vyplatí se jim kvůli tomu jet 2500km.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa MRysan »

tak to je dlouhý, raději jdu šoupat nohama :D
tak trochu tady mixujeme dohromady víc témat
1. nákup mimo EU za účelem přeprodeje
2. nákup mimo EU pro vlastní chov
3. nákup v EU pro přeprodej
4. nákup v EU pro vlastní chov
5. legislativu chráněných druhů
6. živnostenský zákon
a do toho ještě osobní napadání, takže je z toho totální guláš.

Nejhorší když se do toho zaopjujou lidi co nikdy nic nedovezli ať už se jedná o korál, nebo hada. Teorie je jedno, ale tour de úřady je dostatečně odstrašující, aby drobné chovatele odradila.
Každopádně v příloze 1 není žádný, maximálně pár v příloze 2 od velikosti 3cm, takže to zase není tak hrozné jak by se mohlo zdát a zejména při "importu" EU vs EU
LPS/SOFT 300l
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa vlčák »

Ty vole ! Rysan uz je témeř poloviční prodejce! A vcil jste všichni ostatní v řiti :mrgreen:
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa aquain »

MRysan: Někdy možná těžce dovezeš pár beden. Dřív nebo později přijde velice milá veterina s vyrytým heslem v mozku že všichni trápíme zvířata. Co jim ukážeš ?
DÁŠ SI S NIMI KAFÍČKO U TEBE NA MOLE ?
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa MRysan »

To určitě nejsem :D celá ta debata vznikla o tom, že nelze nakoupit jako soukromá osoba ve velkoobchodě. Odpověď je jasná..... a nejsou k tomu třeba impertinentní poznámky zkušených chovatelů jenž pamatují fronty na banány, natož na korály a nechtějí se té minulosti pustit. Pak se tady polovina lidí bojí cokoli napsat.
Když pak někdo s něčím příjde, tak je vystaven v lepším případě nějakému nesouhlasu, nebo pokud už dojdou argumenty, tak alespoň podobným poznámkám.
Nikdy jsem si žádný korál legálně nepřivezl, to nepopírám, ale přivezl jsem si hodně jiných věcí i s čipem :wink: a to zase tak odlišné není.

Veterina spíš ČIŽP :D nemůžu ti napsat proč a je mi to líto.

Velice se omlouvám jestli jsem někomu narušil jeho představy o nedostupnosti zboží, nechtěl jsem, chtěl jsem jen říci, že při troše vůle a slušného jednání to jde. Což je možná právě to co mnohým z Vás brání.
LPS/SOFT 300l
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa aquain »

Ne, na kontrolu jestli máš vhodné podmínky pro aklimatizaci a případně chov (legálně) dovezených živočichů ti přijde někdo z okresní veteriny
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa aquain »

Měl jsi zájem " až půjdeš okolo" se zastavit. To asi neklapne, nejsme veřejný prostor. Ale kdykoli se mohou zastavit akvaristé kteří se mnou stály frontu na banány a jako absorber na fosfáty používali drátěnku, hlavně vítáni jsou začínají akvaristé kteří mají v sobě pokoru a chuť naslouchat a VIP zákazníci (tou je výhradně skupina dětí od naproti ze školky, kteří mají přístup neomezený)
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa MRysan »

:D zaco, kazim vám závoj nedostupnosti. Ale já už šel okolo :lol: a neměj obavy, už nepůjdu, nicméně kontrolu OP bych pro jistotu zavedl 8)
Zajímalo by mě jak ze svého pohledu definuješ pokoru....
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa OndraM »

Myslím si, že se daná diskuze zvrhává tam, kam by neměla. Jednoduché, ať si kdo chce naimportuje, nebo EU-EU doveze co chce, až mu to bude šlapat, a ne jedna šťastná koupě povede, ať se podělí s námi co žijeme v době minulé. Tam kam někteří chtějí jít, od tama se mnozí z nás už vrátili, a vzpomínám si tak minimálně na dva pokusy tu hromadně něco importovat, a neřekl bych, že to někam vedlo. DIskutovat v rovině teorie umí každej, to si ale nechte k pivu, a to co píšou lidi, kteří opravdu vědí co píší - Lukáš, Reicho, Aquin berte jako fakt, né napadání. Jestli se někomu nelíbí co píšou, tak by měl být ticho, pokud není schopný prokázat, že to umí opakovaně jinak - jinak je to pouze teorie.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Vlastne importy

Príspevok od používateľa kominík »

ámen
Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"