TransMarine DE (Nurnberg / Norimberg)

No určite sú obchody aj inde, ak máte skúsenosti z nejakým napíšte nám o ňom/nich.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

TransMarine DE (Nurnberg / Norimberg)

Príspevok od používateľa Lukáš »

V prvom rade sa tato predajna bez mapy/navigacie pomerne tazko hlada, ulicu poriadne nepoznaju ani miestni, hoci stale je to v sirsom centre Norimbergu (medzi centrom a letiskom).
http://www.transmarine.de/
Samotna predajna je v "garazovej" pristavbe 3-podlazneho tehloveho domu, klasicka atmosfera morskych "pivnicnych" predajni. Kym som nezistil, ze predajna ma 2 miestnosti, zlakol som sa, ci som spravne a nie v nejakej okresnej akvaristike. Celkovo priestory nie su az tak velke, zodpovedaju asi velkosti byvalej Schoberovej predajne, kym ju mal este doma. Kto by si myslel, ze usetri kilometre k DeJongovi, zostane sklamany. Sortiment ryb slusny, poukazuje na pravidelnost importov z roznych kutov sveta. Aktualne posledny import z Malediv - krasne Pseudanthias evansi, bodloky, skoro v kazdej nadrzi sa valal zltobruchy Pygoplites (spolu asi 10 ks). Dalej poparene Centropyge loricula (cca 3 pary), Scarus quoi vo velkosti do 10 cm, Liopropoma swalesi a par dalsich raritiek. Koraly ako ktore - sortiment makkych koralov podstatne lepsi ako u nas, SPS sice pocetne dost, niektore kolonie aj pekne velke, ale farby vascinou malo vyrazne. LPS a gorgonie celkom pekne, siroka ponuka ziveho krmiva. Mal tam rozsvietene LED svietidla od roznych vyrobcov, takze sa dalo vizualne porovnavat. To co sa mi pacilo najviac - prvykrat som videl LED, ktora davala dost hodnoverne farebne podanie, ako pri potapani na skutocnom utese za slnecneho dna - bolo ale znacky DIY. Zial nechytal sa na to ani Giesemann ani Ecotech Radion v starsej verzii. Elgner tvrdil ze su to 3x 150 W LED 10tis.K a po bokoch boli este pasy klasickych modrych LED. Nic viac a vascina koralov tam isla ako z vody. Cele to bolo napasovane do 120 cm svietidla po povodnych HQI (podla dizajnu asi tiez Giesemann). Vraj keby som take chcel, mam sa pripravit, ze je to sakra drahe - 3 tis. E. Tak som sa uz viac nepytal.
Jo a ceny? Primerane kupyschopnosti nemeckeho obyvatelstva. Kto by si odtial chcel odniest bednu koralov za maoobchodne ceny, nech si radsej dopredu skontroluje, kolko ma na kreditke. Nieco sa da zjednat, ale kvoli cenovo vyhodnemu nakupu tu asi nasinci nebudu stat v zastupoch.

Photos comming soon..... (asi budu rozmazane, mal som len stary kompakt, navyse bez kabla)
frantisek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 17 Sep 2007 15:14
Bydlisko: usti nad orlici
Kontaktovať používateľa:

Re: TransMarine DE (Nurnberg / Norimberg)

Príspevok od používateľa frantisek »

v lete se stehuje do novych prostor pry nekde pobliz
Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"