korallen-zucht.de

Webstránky kde sa dá nakupovať ONLINE a nemajúproeblém so zaslaním na Slovensko

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

korallen-zucht.de

Príspevok od používateľa Alda »

... :idea:
http://www.korallen-zucht.de

...a když už jsem někde jinde psal o těch cenách, tak zde se mě to zdá velmi slušné, mrkněte třeba na sůl, tam jsou na 2/3 cenách....
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Tak to raději koupím dováženou sůl a ostatní chemii českého původu v ČR a ve výsledku při provozu ušetřím 40% investic. :roll: Toto jen tak na okraj.
IP 195.39.45.246 by měli omezit surfování :lol:
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...důvod? Myslím odlišnosti od soli dovážené...., ty investice..
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Aldo, dvacku ušetříš na kilu soli, a hned ji proděláš jen na doplňování hořčíku, o zbytku ani nehovořím. Včera jsi mne označil za "Mičurina", vše u mne roste jako z vody (a někdy i z vody) jen pro to, že nic podstatného pro růst korálnatců nešidím.
Mořská akvaristika není nic složitého, korálnatci chtějí jen kvalitní vodu (bez odpadních látek a s dostatečným obsahem stopových prvků), dostatek světla a jako živočichové i odpovídající potravu. Spekulace o nejlepším způsobu filtrace, o nejlepším typu osvětlení, o nejlepším odpěňovači nevedou k ničemu, na jejich základě nikdy nebudou mořská akvária prosperovat. Kdo toto pochopil, je za vodou a má vyhráno. Vždyť to jsou vlastně "nezmaři". Kdo to pochopit nechce, bude věčným sponzorem asiatů a evropských obchodníků. Ale taková už akvaristika (nejen mořská) je.

Tímto příspěvkem nechci nikoho konkrétního urazit, je to výsledek vlastního všímání si okolí (ne jen uživatelů tohoto fóra). Když tuto jednoduchou pravdu sdělím okolí, každý se ušklíbne, když vidí mé nádrže s půlročním odstupem, nestačí se divit. Já nakonec taky, nejvíce času při údržbě mi zabere činnost "Mičurina".
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

..., Ivo, na tom co jsi napsal se s tebou po všech těch zkušenostech a dvou letech diskuzí a "studií" naprosto shoduji..., tedy s tím tvým závěrem.
S tou solí ne. Ty stránky, které jsem uvedl obsahují naši RedSea, kterou mi všichni zde v okolí do AQ dáváme, je to sůl z letáku přikládaného v té papírové "redsea" krabici a tato je trochu jinak marketingově zabalena, jinak by měla být stejná... Jiná je v tom, žejá ji kupuji za 85,-CZK a jinde stojí v průměru 65,-(při větších baleních), a to byla ta idea.
Další věcí je, že určitě všichni, či mnozí byli na setkání, kde byl i "začínající" český výrobce mořské chemie, mmj. i já ji mám dnes doma a dávkuji, a tento vyrábí i sůl a ty určitě víš její cenu, jak výrobní, tak prodejní a i on sám konstatoval, že při tom, aby vyrobil sůl kvalitní, na ceny solí ostatních se nemůže dostat, a největším nedostatkem solí, že je právě nízký obsah Mg, mimo jiné, takže "doléváme" všichni...
Dále otázka :?: : určitě se najdou jedinci, kteří si třeba "čerstvě" namíchanou sůl nechali odborně otestovat, já osobně mám teď v laborce vodu z AQ a příští týden tam dám změřit vodu po týdením míchání, provzdušnění a kdoví co ještě, pak příjdou výsledky a s nimi přijde i "zákon"
:arrow: a kdybych sehnal sůl za 65,-; tak skutečně ušetřím těch tvých 40% investic :evil:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Při výrobě mořských solí se využívají 2 základní technologické postupy. První využívá odparek mořské soli s přídavkem stopových prvků (alespoň těch základních). Druhý způsob je plně syntetická výroba a tady je problém. Kuchyňská sůl (neboli odborně chlorid sodný) obsahuje přídavné látky zabraňující hrudkování, které jsou vysoce toxické pro korálnatce. Chemicky čistý chlorid sodný je oproti kuchyňské soli (těžené dolováním) podstatně dražší. To se taky následně odráží v ceně.

Složení solí jednotlivých výrobců se podstatně liší. Vypovídají o tom rozdílné vodivosti roztoků o stejné teplotě a hustotě. Na to není zapotřebí žádná laboratoř. Složení mořské vody se různí i v přírodě a srovnávání podle někde publikovaného průměru nebo mediánu je dost ošemetné.

Mezi nejlepší vyzkoušené plně syntetické mořské soli patří PreissMarin, o tom není pochyb, mezi ty polosyntetické pak RedSea. A její cena? Pokud ji budeš Aldo sám importovat z Izraele po lodních kontejnerech, možná se pak dostaneš na cenu 65,-Kč za kilo a já si ji od Tebe za tuto cenu koupím. Jenže pro potřeby českého a slovenského trhu ji dováží Hynek Dařbujan pravidelně v množstvích několika palet. A tam už je cena jiná. Kupuješ po 85,-Kč za kilo, kup tedy u svého obchodníka celé balení po 80,-Kč za kilo jako my ostatní. To navažování a mikrotenový sáček taky něco stojí :lol: . Anebo u Pepina za 70,-Kč kilo (ve formě celého balení) s příplatkem za obchodní balík (160,-Kč to tuším dělá + výlet na Poštu). Jinak si ty náklady na přepravu naúčtuje Tvůj obchodník, protože je prostě má.
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...není to tak, kde co a jak vzniká je věc pointy této debaty vedlejší, nic, žádným kontejneren z Izraele vozit nechci, nejde o tu pětikačku rozdílu a způsob jakým by si měl obchodník účtovat cesty a balíky je nemožno v pravdě zahrnout do cen, cesta na poštu a mikroten mne nijak netíží, když jedu za tebou pokecat, či pro něco taky to neřeším, ...chtělo by to více "dumpingových" obchodníků, nebo obchodníka, který by takto ulil nějaké prachy z jiného podnikání, aby se tu trochu pročistil vzduch..., je pravidlem podnikání, že pokud nemám min 50% tak obchod stojí za prd, ne jen v této branži, všeobecně u nákupu a prodeje maloobchodníků :lol:
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

zabýváte se někdo prodejel HW? Tam se nebudete stačit divit

Príspevok od používateľa Aleš »

Alda napísal:...není to tak, kde co a jak vzniká je věc pointy této debaty vedlejší, nic, žádným kontejneren z Izraele vozit nechci, nejde o tu pětikačku rozdílu a způsob jakým by si měl obchodník účtovat cesty a balíky je nemožno v pravdě zahrnout do cen, cesta na poštu a mikroten mne nijak netíží, když jedu za tebou pokecat, či pro něco taky to neřeším, ...chtělo by to více "dumpingových" obchodníků, nebo obchodníka, který by takto ulil nějaké prachy z jiného podnikání, aby se tu trochu pročistil vzduch..., je pravidlem podnikání, že pokud nemám min 50% tak obchod stojí za prd, ne jen v této branži, všeobecně u nákupu a prodeje maloobchodníků :lol:
zabýváte se někdo prodejel HW? Tam se nebudete stačit divit jaké jsou rabaty na značkových dílech. O 20% si každý může nechat jen zdát a finančák se nestačí divit.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Ceny jsou takove, kolik jsme ochotni za to zaplatit, zadny naklady na prepravu s tim nemaj moc spolecnyho. 20Kg soli Red Sea se da poridit kolem 31USD pro maloodberatele, jenomze ne v Cechach, ani na Slovensku...
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Třeba jednou bude v Čechách stát super, nebo ještě líp HYPER MEGA market zabývající se výhradně mořskou akvaristikou. A tam bude všechno tak levný, že tam tisíce reefu chtivých zákazníků (včetně nás z tohoto fóra) bude pobíhat s narvanejma košíkama.... :cry: Budeme potom spokojený?

Možná by stálo za to dát vydělat slušným obchodníkům za kvalitní zboží a služby, než stále spekulovat nad tím, kde co sehnat co nejlevněji (třeba i z Číny). Takto se nám jednou stane, že "český (i slovenský) sklář nebude mít co žrát". :cry: :cry: :cry:
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...právě to je, ale běžný vývoj trhu. Jde o to, že kdyby kilo soli stálo 40,- kaček, tak třeba spousta akvaristů bude k výměně vody přistupovat jinak, než přistupuje nyní, myslím tím např. častější výměnu potřebného objemu a až sem proniknou ty "acrilic" AQ, tak třeba skutečně ubude i těch skleněných výrobků... a ceny, bez kometáře.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Aldo, myslím si že nemáš pravdu. Lidi nebudou spokojený nikdy. Budou chtít neustále všechno ještě levněji, nejlépe zadarmo.

Podívej se třeba na CD a DVD. Když třeba DVD stálo 1200 i víc korun, lidi remcali že kdyby bylo za polovinu... Dnes se dá téměř cokoli sehnat za symbolických 299 - 399 Kč a výsledek?! Piráti mají pré čím dál tím větší.

Nosič CD stojí pár korun a stejně ho lidi v práci ukradnou aby ho nemuseli platit a pak si na něj vypálí něco, co v krámě stojí třeba tři stovky.

Lidi prostě budou remcat stále a na všechno. :wink: Ale to je už debata patřící do jiného "chlívku". :lol:
Richard Tokušev

Príspevok od používateľa Richard Tokušev »

Toto je komerčná téma a preto prosím o info či je aj úhrada. Trošku roboty pre Rybku Romana a im podobných.

alebo čo je to DK
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

nie , nie je to komercna tema. Bola vytvorene zakaznikmi a nie predajcom.
Racte to laskavo akceptovat a prestante nam spinit forum.

dakujeme
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Online e-Shop"