problém s cataphilii

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kamiolka
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 15 Nov 2016 19:46
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm

problém s cataphilii

Príspevok od používateľa kamiolka »

potřebuji pomoc s cataphilii před měsícem jsme ji chtěli nakrmit, nenakrmila se a od té doby je stažená do sebe. Předevčírem jsme zjistili že máme špatnou hustotu vody. tak jsme koupili hustoměr a hned chybu napravili. Sasanka je od té doby ve dne stažená do sebe ale v noci nabyde. Akvárko má 76 litrů vody a svítíme led světlem 12 hodin. Akvárium je zaběhlé minimálně 2 měsíce. Filtrace je s mechanickou pěnou, dávali jsme i zeolity ale nepomohlo, filtrační vata, molitanové filtry kde jsou bakterie, proudové čerpadla, přepady. Hustota vody je 1,025.
Prílohy
16667465_1439131866098537_763406410_o.jpg
16651452_1438846769460380_870397710_o.jpg
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: problém s cataphilii

Príspevok od používateľa tragett »

Jestli je přes den zatazena a v noci nafoukla, nema moc svetla? Pripadne silnej proud? Ta moje je naladova jak zenska, ale mam ji v rohu, střední az slaby proud a ne tak intenzivní osvětlení a je v podstatě pořád nafoukla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
kamiolka
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 15 Nov 2016 19:46
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm

Re: problém s cataphilii

Príspevok od používateľa kamiolka »

když jsme jí měli ze začatku za stejných podmínek akorát ještě s dobrou hustotou vody vypadala úplně normálně až po čase kdy jsme začali měnit vodu a krmili jsme jí takovým tím gelovým krmením začala se zatahovat. proudění i svícení je celou dobu stejné.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: problém s cataphilii

Príspevok od používateľa mcfisto »

Sorry jako :-) Pokud je akva 2 mesice zabehle (za 2 mesice dle meho zabehle neni, ale to je ted vedlejsi) znamena to, ze tvuj vyraz "ze zacatku za stejnych podminek" ma vyznam "2 tydny po pridani do akva"? Pokud ano, tak je tam velmi pravdepodobne neco spatne uz od zacatku. Jake mas parametry ca/mg/kh? Zkus ji dat, jak pise tragett na mensi proud a dej ji par dni. Snad to rozchodi.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
kamiolka
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 15 Nov 2016 19:46
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm

Re: problém s cataphilii

Príspevok od používateľa kamiolka »

Akvárium je zaběhlé déle, měla jsem ho z druhé ruky už zaběhlé od zkušeného akvaristy. Bylo už kompletně zaběhlé přes 3 měsíce provozu když jsme ho brali. Přes 2 měsíce se o něj starám já. Jelikož jsem ale nezkušená, tak s ní bojuju. Ty dva týdny co jsem jí měla tak ze začátku byla plně roztáhlá. Po nezkušených a špatných zásahách do AQ to tak vypadá. Stále se učím.. Chyba byla že jsem sůl měřila podle gramů nikoliv podle hustoty. Takže hustota se stále snižovala a catalaphyllia se začala zatahovat. Nyní už je hustota ve správných hodnotách. Po nastavení slabšího proudění a snížení světla na ní se začíná zlepšovat, přes den už mívá trochu objem, ale pořád je schoulená do sebe a pořád se něják cuká. Nejspíž to chce čas. Celkově to vypadá že se zlepšuje. Díky za tip tragett :wink:
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: problém s cataphilii

Príspevok od používateľa axelson »

Kamiolka cital som tvoje vlakno co si pisala nedavno.par ludi ti tam dalo rady snad sa ich aj drzis.zabehle akvariun po 2 alebo 3 mesiacoch urcite nie.ani ten co ti tvrdil ze ho mal 3 mesiace ho zabehle nemal.po stahovani akvaria nabeh zacina odznova.zaujimalo by ma ci este stale lejes vodu z vodovodu odstatu alebo ro? :D a ako vyriel po4 sorbent a pod?hustota vody ci je 1,023 alebo 1,026 nie je taky problem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"