bezstavovce pre studene akvarium?

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

hkckoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18 Mar 2017 17:29

bezstavovce pre studene akvarium?

Príspevok od používateľa hkckoo »

Dobry den prajem, zaobstaral som si specialne usposobene AIO nano akvarium so vstavanych chladicom (chillerom), ktory udrziava konstantnu teplotu 55F/13C a sluzi na zalozenie tzv. studeneho "temperate tank" akvaria.
ta teplota sa da samozrejme menit, ale ked uz ma to akvarium centimeter hrube steny (predchadza sa tym kondenzacii pri nizkej teplote vody), tak by som v nom rad choval to, na coho chov to bolo presne usposobene.
Mam otazku, viem v ramci slovenska/ceska a sirsieho okolia vobec zohnat zivocichy, ktore su stavane na zivot pri takejto teplote?
zaujimali by ma skor bezstavovce ako ryby, kedze sa jedna o nano akvarium.
priklad bezstavovcov, ktore ziju v teplote 13 stupnov tuna https://www.coldwatermarineaquatics.com ... ertebrates

Vopred dakujem za info.

//nieco sa mi podarilo najst v anglicku, ale predsa len.. to je celkom dialka. bral by som nejakeho dodavatela zo strednej europy, tam by som dopravu skusil risknut. avsak mam problem cokolvek najst
hkckoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18 Mar 2017 17:29

Re: bezstavovce pre studene akvarium?

Príspevok od používateľa hkckoo »

bump? na toto forum nikto nechodi?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: bezstavovce pre studene akvarium?

Príspevok od používateľa Lukáš »

Kedysi davno mavali v Tescu alebo Carefoure zive kraby a homare. :lol:

Asi jediny, kto take druhy drzi prilezitostne skladom je De Jong. Ale platit 20-30 Eur + dovoz za nieco, co si mozes priniest z dovolenky pri Stredozemnom mori mi pride neucelne.
hkckoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18 Mar 2017 17:29

Re: bezstavovce pre studene akvarium?

Príspevok od používateľa hkckoo »

praveze nemozem, kedze na dovolenke najdem len tropicke druhy :) jedine, ze by som siel niekam severnejsie, kde je bezne teplota vody 13 stupnov alebo sa ponoril trochu hlbsie.

//a ked uz ide o platenie za dovoz, tak by ma to vyslo lacnejsie ako taka dovolenka ;)
Bak
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 03 Jan 2015 13:58

Re: bezstavovce pre studene akvarium?

Príspevok od používateľa Bak »

hkckoo napísal:praveze nemozem, kedze na dovolenke najdem len tropicke druhy :) jedine, ze by som siel niekam severnejsie, kde je bezne teplota vody 13 stupnov alebo sa ponoril trochu hlbsie.

//a ked uz ide o platenie za dovoz, tak by ma to vyslo lacnejsie ako taka dovolenka ;)
Jednoduché počty z druhého stupně ZŠ říkají, že deset živočichů za 25-30 eur = 250-300 eur. Za 250-300 eur je týden v Chorvatsku jak víno. Potom už záleží jen na povaze života chtivého člověka. Buď utratí 250-300 eur za 15 minut v krámě a šlus, nebo může týden šnorchlovat a bavit se lovem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"