potrava

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

potrava

Príspevok od používateľa BOBR »

Zdravíím ,,, stal semi takovy mensi problééém ,,,, krmil jsem sasanku rybim file ,,,, a tak sem ji to dal k chapadlum chytla si to ale pak ji asi proudeni to file vyrvalo z chapadel a to maso zafoukal proud vody nekde za kameny :( ,,,, je to nebezppecne ?? že to zacne hnit ??? nebo se nemám strachovat ???? pomožte ad mozo jednat co nejrychlej :cry:
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Rôzne blšivce a iné drobné živočíchy v akva si s tým poradia netrápil by som sa s tým ak to nebolo celé filé :-)
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

:P uuuf tak to mi spadl káámen ze srdce ,,, už me tu napadaly i to nejhorsi ,,, nekde se tam hrabat pro ten koučicek :lol: ,,, ale naštesti ok ,,,, redsi sem se zeptal nez by mi pak zhnilo aq¨
:lol: :roll: 8) každopádne díík
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

To,že se ti dostane potrava tam kam nemá je téměř běžnou záležitostí.Je to potom o osazenstvu,které jej zlikviduje.Proto je dobré mít třeba krvetku,poustevníčka či a pod.ti si jí dají s oblibou.Také se mi jednou stalo,že za kámem zaplaval kus filety.Ráno jsem náhodou uviděl jak se podivně ten kus tam hýbe no a viděl jsem,jak si s tím poradil gigantický štětinatý červ Eunice.Což je zrovna případ,kde tenhle tvor je nežádanej v reefu s rourtnatci a jinými živočichy vůbec.Je důležité mít v akváriu velký proud (záleží na osazenstvu), aby se i zároveň voda měnila za každým kamenem a skulinou.Voda nesmí nikde stát.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

no je to 50L aq a staraji se mi o proud dve atman hlavy o prutoku 500 l/h ,, na každe strane jedno ,,, takje tam vznika proud jako ( cesta aut jeden smer podrava druhy doleva) ,,, :wink: ,,, jinač mám odpenovač a pro krevetu a senka pojedu 20 teho ...... 8) ,,,, takže snad to bude i fungovat
:!:
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

50L No dosť malo na sasanku.Aká sasanka to je?
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

To práávě nevííím ,,,, je malá asi jako nehet ,,,, a takove dozelena chapadylka ,,,, mám je dvě ,,,, ja je fotnu a skusim to sem kopnout ,,,, a pak chci nejakou kvadrikolorku pro klaunáky ,,,,, :) ,,,,
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Tak to budú skôr niake pieskové sasanky alebo majano a tie kŕmiť netreba .Inak mam pocit že by si sa mal najprv do tohto fóra riadne začítať lebo klaunov sasanku krevetu do 50l sa my zdá neúmerne moc......
Akú máš vôbec filtráciu ?
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

no fuval vnejsi filter s koralovu drti ,,, biohoubou ,,,,, a nejake keramicke kroužky ,,,, a vevnitr mam biohoubu napojenou na jednu proudici hlavu ,,, casem ale planuju pořadnou filtraci prepazkovou ,,, ... a to budou nejake prisavkove sasanky no ,,, rikal ze porostou max do 5 cm v prumeru ,,,a krevetu urcite musim úporidit ,, nejakeho čistice ,,, nebo je lepší nejaky slizoun ??? :roll: ? ,,každopáádne oo refu sem dost cetl a studoval ,,, a vubec tohdle foru uč stu minimalne pred podzimem ale nebyl sem registrovany a zbiral sem informace typu jaky odpenovac ,,,, kolikryb a vlastne upne vse co potrebuju aj merici testy suul a tak abych se nejak rozhybal a ted budu doplnovat vzteláni pomalejc :) nejak se tačí vždy musí :wink:
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

V pohode takže držím palce .Tie sasanky budu najskôr majano tie rastu do cca 5cm ale zvyknu sa docela dosť premnožiť a utláčať ostatné korálnatce.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

:twisted: no snad ne . ! zatim sou v aka 4 ,,,, na ruznych mistech ,,, a tedy asi toho budes vedet vic ne ž já a tak jakou by si mi sasanku doporucil a kolik se pohybuje cenově ,,,, něco co neni zas moc na chylne ne nejaky zmeny ,,,,,, :wink: . a mysliš že ta filtrace bude stačit ????
:?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

majano, hned zlikvidovat su to parazity este horsie ako Aiptasie :-( ver mi razby si mi podakovallo;ygdv
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Neviem ja osobne z majano problem nemam ak je niaka niekde kde ju nechcem jednoducho ju pinzetou odtrhnem ak nejde kvapnem do nej joesjuice a ona sa tak niak uvolni a ide lahko odstranit.Ale je pravda ze prhlia koralnatce cize ich treba udrzovat v rozumnom pocte lebo sa fakt mnozia ako aiptasie cize urcite neprikrmovat :-)
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

problem bol ze mojej polovicke sa bohovo pacia, maju peknu farbu a su male, skoda len za sa to vymklo s pod kontroly a teraz su vsade :(

v novom systeme ju urcite nechcem, ked tak len vo Fish only
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

:roll: ahá ,,, a nechcete sem hodit nejakou fotku at to mužu porovnat ,,, :wink: ,,, skoušel sem ji fotit ale mam stay digi fotáák a nedokaže to vyfotit :lol: je tomáázle ,,,, zkuste to sem hodit ,,,,, :shock: ,, jinak diik za dary ,,,, a jakou sasanku teda dopurucujete ,,,, ne moc nachylnou a ni nijak predrazenou ,,,,pro klaunaky :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"