ako dostať sasanku von z aq.?

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: ako dostať sasanku von z aq.?

Príspevok od používateľa Milly »

Po rozdelení EQ som chcel matku podarovať. Tak postupoval som podľa tu spomenutých návodov. Prúdovým čerpadlom sa rozhýbala cca 4 cm.A to som skúšal rôzne módy chodu. Ďalej ani cm. Tak poďme z druhej strany kde sa presťahovala. Na to miesto kde bola pôvodne som dal platničku živého kameňa v nádeji, že ak bude cúvať nacúva naň.A je moja. No ona sa zatiahla a cíti sa urazená. Za ten stres na rybách, všade rozfúkaný piesok a množstvo vyprodukovaného slizu (očividne sa jej sťahovanie nepáčilo) som skončil. Teraz je stiahnutá. Až to rozchodí tak zoberiem hrubšiu hadicu a nemilosrdne ju odsajem do vedra. Pripomínam, že mala tak 15-20 cm a pálila okolie ako divá. Ja na dotyk rukou som nič necítil.A s EQ som skončil.
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: ako dostať sasanku von z aq.?

Príspevok od používateľa kubko82 »

Zdravim ta.Aj ja som sa vyberal sasanku von z akva a tiez to nebola ziadna slava.Ta moja bola na kameni ktory sa dal vybrat von z akva takze som ju ponoril chápadlami do misky tak aby noha ostala na vzduchu.Ale aj tak sa nechcela pustit.Pomohlo az omyvanie nohy sladkou chladnou osmotickou vodou.Priamo v akva je to tazzsie.Ale asi najlepsie je obetovat aj kamen ak sa to da.
Pozeram ze si z Prievidze tak by sme mohli daco povymienat ak by bude co.Prip.len tak pokecat.
Reef 500 litrov.
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: ako dostať sasanku von z aq.?

Príspevok od používateľa Milly »

Paradox je, že touto mojou aktivitou ktorú popisujem dole som sasanku opäť rozdvojil. Teraz ich mam 3 či 4 ks. Síce sa tvária urazene po tých mojich experimentoch ale už sa postupne rozvíjajú. Kameň v mojom pripade dať von, nepripadá do úvahy. Spolupráci sa nebránim.Ďakujem.
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: ako dostať sasanku von z aq.?

Príspevok od používateľa Milly »

Minule som osobne videl sasanku rukou odobrat od kamena. Dolezite je, aby sasanka mala cestovaciu naladu. Prejavuje sa to, ked su polypy ciastocne stiahnute obalene vovkajsim plášťom. Opatrne rukou ju oddelit od kamena. Za 30 sec. bola vonku. Ja som to doma skusal - nesla.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"