Krmení sasanek

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Krmení sasanek

Príspevok od používateľa maco30 »

čím a jak často krmíte sasanky?A samozřejmě jak:-),....dík
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

E. quadricolor

Príspevok od používateľa dement »

Ja krmim moju quadricolorku cca. 1x za 2 tyzdne 2 kuskami filety z mrazenej morskej stuky ( neviem co je to za ryba, takyto to malo nazov na obale ). Odrezem 2 kocky cca. 1x1x1cm, namocim ich do vody z akvarka a necham rozmrznut. Potom to v tej vode este dobre postlacam, aby som z toho dostal sladku vodu a napilo sa to slanou ( sasankam moze uskodit osmoticky sok, keby do seba vhodili nieco s obsahom sladkej vody ). Potom tieto kusky dam sasanke priamo na chapadla. Ihned si to strci do ust a tvari sa spokojne. O chvilu sa roztiahne do povodnej velikosti. Toto sa deje takmer pravidelne kazdu druhu sobotu :-)
Obcas do nej nieco dovlecie klaun - ale to su vacsinou len kusky krilu alebo artemie. O ostatnu vyzivu sa staraju symbioticke riasy.
Zatial prosperuje k mojej spokojnosti. Je krasne ruzova s velkymi bublinami na konci a od septembra 2005 ked som ju doniesol cca. 7 cm velku je uz asi 3x vacsia 8) . Mozno ju nafotim....
Martin
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

Ta fotka by byla fajn!...no tak ted jsem v rozpacích,já si sehnal od kamaráda živorodku:-)...v ní asi sladká voda bude,to jí nemám dávat????
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Zivorodka

Príspevok od používateľa dement »

S krmenim zivorodkami skusenost nemam, ale tiez som nad tym uvazoval. Ale co sa tyka obsahu sladkej vody v jej tele, to by az taky problem nemal byt. Zivorodky totiz v prirode castokrat ziju v ustiach riek do mora v silne brakickej vode ( zmiesana sladka a slana ) a dokonca som cital, ze ktosi odlovil gubky ( Poetilia retticulata ) asi 200 km od pobrezia. Ak sa poobzeras po webe tak urcite najdes nejake prispevky o tom, ako privyknut zivorodky na slanu vodu. Mam pocit, ze som kdesi na www.reefcentral.com cital presny postup. Skusim to najst a dodat linku...
Fotky mojej sasanky davam do Albumu (Fotogaleria) - Ine morske zivocichy.
Martin
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Živorodky se dají pěstovat pro tyto účely i v mořské vodě a to tak,že jim začneš sladkou vodu postupně solit,až se dostaneš na vodu mořskou.Prý v ní žijí,množí se...ale naspět už to nejde.Kdyby jsi je chtěl přeškolit na původní sladkou vodu,tak to už nerozdýchají.......sám jsem to nezkoušel a mám to jen z literatury.Moři zdar a nám všem taky :lol: zdravi Ivo
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Nasiel som napr. tuto linku http://www.wetwebmedia.com/FWSubWebIndex/mollyfaqs.htm , kde sa da docitat nieco o chove molinezii (Black Molly) - latinsky si to momentlne nespomeniem (Poecilia hybrid?)- v brakickom akvariu. Prechod na slanu vodu treba robit postupnym pridavanim morskej vody do sladkej. Zmena hustoty by nemala byt vacsia ako 0,001 az 0,002 / hod.
Ale cisto prakticky, ide o pridavanie niekolko kvapiek morskej vody cez vzduchovaciu hadicku so skrtitkom za hodinu ( za predpokladu, ze mas tu rybu v nadobe s 2-3 l sladkej vody). Takze ten prechod do slanej vody by trval cca. 2-3 tyzdne bez nejakych patologickych zmien na rybe. Dokonca tam pisu, ze v takejto vode dokazu moliny aj trvalo zit a rozmnozovat sa.
Ale pozor - naspat vraj uz je cesta nemozna... :!:
Kedze to dokazu molinezky, predpokladam, ze podobne to funguje s gubkamia pravdepodobne aj s ostatnymi s celade Poeciliidae (Xiphophorus, Poecilia, Gambusia - mecovky, platy, gubky...)
A este jedno moje upozornenie: okrem toho, ze mne by zivorodky v reefe pripadali dost rusivo, je tu moznost prenosu ochoreni a parazitov, ktore trebars mozu byt pre zivorodky neskodne ( mozu byt len prenasacom ) a pre zvysok reefu smrtelne :idea: . Ale toto je jlen moja domnienka.
Takze, ak chces mat trvaly prisun zivej potravy pre sasanku ci dravce v mori, chovaj zivorodky v brakickej vode, ale v specialnej nadrzi a nie priamo v reefe.
Potom nas informuj, ake si mal skusenosti a uspechy :wink:
Martin
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

jsem natolik blázen že to zkusím,o nic nejde ne?:-)
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

já ji dávám mražené rybky,vždy ulomím kousek a nechám ho rozpustit v aq vodě.kupuju v Makru - GRUNDLE asi každý zná.co zbyde sezobu :P Sem tam nějakou tu živorodku , ale jen zřádka.Krmím tak jednou za 4 dny.a řekl bych že ji to bohatě stačí.Jednou týdně je dostačující ale já si ji rozmazluju 8) (sasanka hnědá)
http://www.acquariofiliaitalia.it/inver ... lcata.html
nafotim krmení :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no , mne to moc neslo, solil som postupne ale gupky aj tak chipali po par dnoch . chcel som mat chov potravy preperutyna, ale on swina potom aj tak chcipol..takze uz ich nepotrebujem.
inak krmit sasanku zivorodkami je podla mna (sorry za vyraz) blbost, jednak je to neprirodzene a jednak zbytocne komplikovane. kusok mrazeneho krillu alebo akehokolvek morskeho zivocicha staci, hlavne nech je nadrobno, hlavne pre Entacmeu a heteractis. Stichodactyly dokazu zozrat aj 10cm rybu (nepokrajanu :( )
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

foto v galerii, jde to a úplně v pohodě
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

ta fotka je hezká :D ,ještě by bylo fajn vědět jak na to :D
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Převádí se cca 1 cm dlouhý potěr. pomocí sody bicarbony se pomalu zvýší pH na 8, pak se teprve přimíchává mořská voda. To jsem dělal natřikrát. Ryby dorostou větších rozměrů než ve sladké vodě (samice Poecilia shenops až 15 cm), dokonce se i rozmnožují, potěru u gupek je velice málo, 2 až 4 kusy z vrhu, v dalších generacích se už nemnoží. Pro chov dostatečně stačí odpadní mořská voda a Caulerpa. Vodu je nutno pravidelně měnit z důvodu nedokonalého trávení živorodek a následné možnosti otravy ryb čpavkem.
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

není co dodat,děkuji :)
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Chcem sa spýtať ako často a čím krmite Anemoniu Majano :?: Ja krmim cielene dva krát do týždňa cyklopom nakoľko má priemer asi 1cm. Zatiaľ jej to vyhovuje :lol: Ivošu stačí to :?:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Je to asi týden,co jsem v akváriu nalezl sasanku podobnou skelné sasance,ale má chapadla jako quadricolorka a na konci chapadel jsou oranžové kuličky.Bohužel je zalezlá v kameni a vyfotit je to nereálné.Neříká to někomu něco?
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"