Heteractis magnifica

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa isfjord »

Ahojte,
ani neviem kde zacat..hm..koncom augusta som stahovala AQ..vsetko a vsetci osadnici prevoz prezili..mala som 2 H.magnifica..jedna z nich bola uz naozaj velka a rozhodla som sa ju vratit do akvaristiky..druhu som umiestnila spat do AQ..staral sa o nu klaun ockaty..vsetko bolo v poriadku..sasanka prijimala potravu a nebol ziaden problem..bitka medzi ockatym a tomato klaunom pokracovala..po cca 3 tyzdnoch sa zacala sasanka zmensovat..myslela som, ze ma malo svetla a mozno prudu, tak som sa rozhodla ju premiestnit..nasiel ju tomato klaun a potichucky sa do nej nastahoval..od tej doby bola sasanka velmi mala, prestala prijimat potravu..myslela som si, ze potravu jej zabezpecuje klaun ale asi to tak nebolo..ked som jej dala kusok rozmrazenej krevety, tak ju vyvrhla..pred tyzdnom som sa vratila z dovolenky..o AQ sa mi pocas tejto doby starala znama..dolievala odpar. vodu a krmila..po navrate som nasla sasanku za kamenmi vo velkosti mince..zmenila som trosku vyrenie aby som ju odtial dostala..nasla si miesto na druhej strane AQ v kameni..po 48 hodinach som ju vylovila uz v miernom rozklade..moja otazka je..mohlo sa to stat tym, ze tomato klaun nie je az tak v symbioze s magnificou ako ockaty???..
Red Sea Max
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa Roman »

ona ta sasanka mozno pomaly umierala po celu dobu co si ju mala v akva...

tomato klaun bol na nu prilis velky a tlkol do nej natolko, ze sa nedokazala poriadne rozvinut a to urychlilo jej koniec
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa isfjord »

..dakujem.. :(
Red Sea Max
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa VINTR »

Dobrý den, máte někdo zkušenosti, do jaké velikosti vyroste Heteractis magnifica ? mám ji tak cca 50 cm a více při plném roztažení.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Moje sasanky (H.m.) nebyly nikdy větší než uváděných 50 cm, což ale neznamená, že by nemohly větší být. V literatuře se běžně uvádí velikost 1 metr. Úžasně se ale množí, celkem jich mým akváriem mohlo projít více než 100. Již mnoho let je nekrmím, žijí pouze z toho, co si v akváriu při krmení ryb nachytají.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa VINTR »

Děkuji za informaci, mě nějak rozdělit né a né......
Máte nějakou zkušenost, jak zabránit sasance aby nelezla do přepadu. Mám poslední dobou takový problém, sasanka si vymezila teritorium půl nádrže "přelézá" (asi proudění), v některých okamžicích mi sasanka má snahu přelézt do přepadu, ne že by se jí to povedlo, ale přes hřebínek přepadu cca 0,5 cm se protáhne její část celkem velký lalok...... voda v nádrži stoupá atd.... neznáte někdo nějaké řešení, aby nelezla do přepadu. Máte s tímto nějakou zkušenost....
pavel1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 08 Jan 2014 15:10
Bydlisko: Pardubice

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa pavel1 »

tak dneska vecem mi prijdou 3, uvidime jak se jim bude darit :D
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Prosim Vas o pomoc. Predvcerom som kupil sasanku heteractis magnifica....krasna velka s priemerom cez 30 cm..klauni ockati ju hned nasli....dnes sa cela nadula ako balon a ked mi zhasli svetla na svieteni zacala sa pomaly zatvarat...mal som uz 2 quadricolorky ale obidve bohuzial po tyzdni ukoncili put v mojom akva..aj qudricolorky boli prve dva dni krasne nadute velke a potom sa im chapadla stensili ako nitky a uzavreli sa...a koniec..cverim ze tejto krasnej sasanke sa to nestane a bude ok...aktualne som meral aj hodnoty vody v 500l akva... No3 - 5mg, PO4 - 0,01, MG 1440, KH 7,7. Mam v 500l akva len klaunov ockatych 2x, Hepastusa, imperatora, valencianna, salarius na riasy. Poradte kde je problem? Alebo sa nemusim bat je to len zvykanie si na nove prostredie??? :(
Lucas :wink:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa VINTR »

sasanky se nafukují, vyfukují to je normální, uzavírají se i jako balón http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=3115&start=30
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa Josef »

mám v jednom akváriu k dnešnímu dni 6ks E.Quadricolor 3-15cm , 1ks H.magnifica cca 25cm , 1x S.hadonny cca 30cm , a dalších asi 5ks různých sasanek + 10 ocellarisů a 9 komorníků . O sasanky se zajímají všechny rybky co mám v akváriu a nafukování i to vyfukování pozoruji u sasanek spíše jen večer po zhasnutí světel , je zajímavé pozorovat například to že zelené E.quadricolor mají odlišné chování nežli červené a rybky dávají přednost těm červeným , zejména pak komorníci , klauni obývají hadonnku a magnificu , jinak ještě dnes jsem měl celkově 3ks velkých S.hadoony ale 2ks jsem odvezl k jednomu známému akvaristovi :-) , u sasanek mám vypozorováno že nemají rády proudění a krmení mraženým masem z tresky nebo krmení mraženýma ančovičkama , nejlépe se mě osvědčilo krmit masem z krevet které neprošlo tepelným opracováním ( krevetky nemají červenou ani načervenalou barvu a jsou zbarvené spíše modře ) , jinak to že se E.quadricolor uzavře by jsem viděl nejspíše na to proudění.
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Josefe, prosím tě nemáš někde foto zmiňované nádrže? Celkem by mě to zajímalo. Díky
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa Josef »

To nemám :-) ale když přijedeš tak se můžeš mrknout , je to nádrž umístěná na dílně kam normálně chodí lidi , ale něco ti vyfotím
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Norman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09 Aug 2016 08:55

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa Norman »

Mě magnifica moc nesla při hodnotě NO3 4 mg/l. Já si myslím ze je to moc. Stáhl jsem to NO3 skoro na nulu a i tak žila něco přes půl roku. Ted mám dvě E. Quadricolorky zeleny 9 měsíců a každy den před stmivanim se zatahnou za kamen a ráno se vytáhnou a zvětší svoje tělo tak 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa Josef »

já si nemyslím že NO3 hraje u sasanek takovou roly , já mám NO3 tak vysoko že by podle tvého popisu musela sasanka uhnít do hodiny po přidání do mého akvária a přitom se u mě všem sasankám daří a rostou , jediné na co jsem si všiml že jsou opravdu citlivé je PO4 které se snažím držet na spodní hranici díky polymeru , hodně krmím Artemkou a sasanky krmím krevetama , týdně měním zhruba 20-40L vody podle toho jak se mě chce a jak mám čas a zatím mě chcípla jen jedna E.Quadricolor a to jen z důvodu že si sedla na topítko a našli sme ji seškvařenou , za nejodolnější ze sasanek by jsem označil S.hadonny kterým se líbilo i v tak špinavé vodě že vše ostatní začlo rezignovat
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa Smityl »

Taky nemyslim ze bude no3 problem. Mam teda taky quadricolorku no3 5. A fosfaty sem zjistil ze mam taky vysoko a to 0,61 coz teda postupne upravuju ale i presto je sasanka v super kondici.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"