Macrodactyla doreensis

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Macrodactyla doreensis

Príspevok od používateľa shock »

Caf, tak som sa rozhodol zdokumentovat presadzanie mojho chlpateho koberceka.
Asi najprehladnejsie info k sasanke: http://www.wetwebmedia.com/macrodoreensis.htm

Rozhodnutie pre dany typ bolo kvoli tomu ze uz mam dost hlboke DSB a nechcel som nech mi nieco beha po nadrzi a testuje streamove vrtule.

Po doneseni som jej spravil miesto kde bude mat dost hlboky piesok, v mojom pripade som mal este nejaky ten stredne jemny zeolit a zakopala sa. Akurat sa mi zdalo ze moc blizko kamena a skla a zhora jej tienil utes. Tak som sa rozhodol ze ju presadim viac na slniecko a nech ma miesto sa roztahovat
Prílohy
zle_miesto.JPG
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Macrodactyla doreensis

Príspevok od používateľa shock »

pripravil som si velky as 14cm vysoky cisto biely kelimok z PP plastu, do ktoreho poputuje, zas jemny zeolit

najprv som ju len bez streamov polozil, ale kedze som mal okolie nizsie tak vzdy ked nafukovala nohu do zvona na kopanie, tak sa vysmarila z kelimka mimo

nechcel som nechat streamy vypnute priliz dlho, tak som ju napchal do pohara a nechal tak, aj sa zacala zakopavat ale nebolo to poriadne vidiet, ked som kontroloval tak uz mala par cm nohu zakopanu, ale kedze hrdlo pohara bolo moc uzke tak som ju vytiahol aj s nim
Prílohy
nastroje.JPG
prvy_pokus.JPG
pohar.JPG
Naposledy upravil/-a shock v 11 Okt 2013 13:50, upravené celkom 2 krát.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Macrodactyla doreensis

Príspevok od používateľa shock »

tak som zvysil okolie a nechal ju 2h sa zakopavat s plnym svetlom, potom vyzerala ze uz je tak dost napevno zakopana tak som pustil streamy. nechcem ich nechavat moc vypnute kvoli okysliceniu.
prvy obrazok je zhora zakopavanie predtym ako som pustil streamy.
dalsie 2 su ako uz prestala robit tie zaujimave zahrabavacie pohyby ako nafukovala/zmrstovala nohu a nafukovala/vyfukovala sa.
Prílohy
zakopavanie.JPG
vysledok_zhora.JPG
vysledok_bok.JPG
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Macrodactyla doreensis

Príspevok od používateľa shock »

trochu som ju podfukol nech vidite aj nohu.
dalsie 2 obrazky su po vydrazdeni rukou. ked som ju vytahoval pred sadenim tiez sa takto stiahla, ale dokazala sa schovat este viac az na uroven piesku po trosku dlhsom drazdeni, ale nechcel som ju az tak moc plasit a vysilovat den po zahrabavani.
tak a uz ju necham si zit svojim zivotom.
Pre ocellarisov nie je prirodzeny host, ak si ju nevsimnu v najblizsom case, asi zvysim pravdepodobnost switchom na A. percula ktory sa uvadzaju ze sa v nej tiez vyskutuju podla niektorych internet clankov.
Prílohy
podfuknuta.JPG
naplasena1.JPG
naplasena2.JPG
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Macrodactyla doreensis

Príspevok od používateľa lubo54 »

Macrodactyla doreensis existuje aj nejaký iný spôsob ako by sa dala táto sasanka uchytiť alebo jej to nejako uľahčiť ? Skúšal som popisovanú metódu nepodarilo sa jej to ,vypínal som prúdové čerpadlá a nič klauni ju po každé vyhodia.Včera si vytiahla nohu tak som ju zahrabal super držala,ale v noci ju vyhodili nieje ani problém v tom že by lietala po akva ale keď ju vyhodia vždy v noci sa stiahne a prevráti hlavou dolu. Klauni sa na ňu vždy vykašlú už mi jedna takým spôsobom uhynula ráno som si toho nevšimol a keď som prišiel večer z práce už bola v rozklade.
Každá rada vítaná :)
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Macrodactyla doreensis

Príspevok od používateľa shock »

A ako si riesil, priamo do piesku, alebo tiez nejak do trubky/pohara?
To s tym vytiahnutim sa mi zda cudne, ked je tych 5cm uz zahrabana tak drzi ako kliest. Ja ked som ju presadzal tak som ju musel uplne odhrabat, inak sa nepustila a to bola len v piesku, nie prilepena na ziadny povrch.
Kazdopadne by sa jej zislo zozaciatku dat okolo nejaku koralovku alebo nieco takych aj 5cm do vysky nech pri nafukovani nohy neprepadne cez okraj.
Zober z tesca kilo ovocia v dierkovanom priehladnom plastovom kosiku a hod to na nu na den dva nech ma pokoj sa pekne zahrabat a aklimatizovat.
Ja ju mam pod jebao wp25, tak aby mala minimalne prudenie a to sa jej paci. Ked som mal cerpadlo na opacnej strane tak bola len na pol napumpovana ako jej to podfukovalo disk.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Macrodactyla doreensis

Príspevok od používateľa lubo54 »

Bol som aj kvôli nej dokúpiť jemnú koralovú drť u nás nikto nemal tak som kvôli tomu musel ísť do Ba prisýpam a prisýpam :) už som na 7cm. Každopádne ten nápad s tým košíkom je super dočasne odstaví aj klaunov od nej kým sa poriadne neuchytí. ďakujem
Aj ja som ju dal priamo pod čerpadlo, spravil som jej tam priestor.
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Macrodactyla doreensis

Príspevok od používateľa lubo54 »

A už je za mrežami v 3 nápravnej :D
Prílohy
IMAG0090.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"