Péče o Zoanthusy

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Arčí »

Prosím o zkušenosti, doporučení a třeba i parametry vody aj. (slanost, teplota, osvětlení), aby se Zoanthusy měli jak v bavlnce. Mám zatím tři, kdy jednomu se daří a má se čile k světu, a dva jakoby stagnovali. Otevřou se, vypadají pěkně ale že by rostli, to se říct nedá. Mám je teprve měsíc, tak se možná teprve vzpamatují ale zelený je opoznání čilejší. Díky za každou radu.
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Mender »

Stejná otázka, jakou před lety položil Arči by mě také zajímala.

Mám v akva několik Zoáčů a některým se daří a některým ne - a to jsou některé dokonce vedle sebe a je rozdíl v tom jak prosperují.
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa tomokovi »

To by me zajímalo i me. Mám několik druhu,některé přirůstají i palythoa a mám jeden,býval krásné otevřený,ale po prodáni kamenu se mi rozjela sinice. Akva se uklidnilo,zoa otevřené jen jeden je stále zatazeny.
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa VINTR »

Tak to by mě taky zajímalo.
Mám 4 druhy. Tři jsou v poho.... a jeden je takovej, jakoby chtěl spíš "polostín". Tam kde na to pražilo světlo postupně odešel - zmizel, ale z boku kameaňa, kde je trochu krytý roste a zvěčuje se směrem do stínu. Mám takový tendence ho otočit a dát ho tam kde není takový světlo......
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Arčí »

Napadlo mě, aby toto téma mělo nějaký smysl, mohli bychom sem dávat foto zoanthusů, a k nim dodávat zkušenosti. Představoval bych si to tak, že pokud bude mít někdo ZOA, který tu nebude, pošle mi fotku nebo odkaz na fotku ZOA, a napíše k němu své zkušenosti. Ale jen velmi stručně. Já sem fotku umístím a když někdo pošle svůj názor nebo zkušenosti mě do zprávy, umístím jej k obrázku zoa s nickem uživatele. Třeba to k ničemu nebude ale taky se může ukázat, že některé druhy mají opravdu rádi specifické podmínky a pak by to mohlo pár mořákům pomoct. Foto prosím na mail j.archleb@seznam.cz., zkušenosti do SZ nebo k fotce na mail. Díky 8)
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Mender »

Dobrý nápad - snad někdo přispěje. :-)
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Arčí »

Máme první příspěvek, za který děkuji Marinovi 8) Jen dodám, že pokud někdo napíše své zkušenosti nebo poznatky k již zveřejněnému druhu, přidám je v citaci editací příspěvku, takže je nebude nutné hledat a listovat ve vlákně. Všechny příspěvky budou u fotografií.
Martin napísal:Jedná se o oranžový s většími polypy a černý se zeleným středem.

Teď něco stručně z chovu: Jsou na dně nádrže, tedy asi 50 cm od zářivek, kvalita vody se pohybuje od 0 - vyjímečně do PO4 0,03-0,1 a NO3 5-10 (spíš ty vyšší hodnoty), nikdy jsem na nich nepozoroval žádné změny. Rozrůstat se začali asi po půl roce od založení nádrže. Množství Ca a Mg bych neřešil, nepozoroval jsem žádnou změnu, podle mého, pokud akvárium splňuje parametry pro chov tvrdých korálů, tak je to Zoáčům jedno. Kh mívám 8 – 11 a taky se mi nezdá, že by to mělo nějaký vliv. Na druhou stranu nemám žádné prudké výkyvy v parametrech, ta rozmezí, která uvádím jsou v řádech týdnů, spíš měsíců.
Prílohy
IMG_0005.JPG
IMG_0004.JPG
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Arčí »

Madox mě vnuknul super nápad. Pokud se někomu s nějakým zoa nedaří, pošlete fotku a třeba někdo poradí. I negativní zkušenosti můžou být užitečné :wink:
Madox napísal:NO3 5-10
PO4 0,03-0,05
KH 9-11
Osvetlenie DIY LED. Svetlo asi 6 cm nad hladinou.
Tymto zoanthusom sa pod priamim svetlom nedari (hlbka 5-10cm), aj ked som ich skusal nafragovat a dat do vyssej casti nadrze nepaci sa im tam, nerastu a chradnu, v hlbke cca 45cm su krasne otvorene s velkymi hlavickami, slusne prirastky. Vyhovuje im slaby flow.
Prílohy
10258138_10205257718515810_886874436541932695_o.jpg
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Arčí »

Pokud budete posílat příspěvek k již zveřejněnému zoa, začněte prosím zkopírováním času vložení příspěvku. Např. "20 Kvě 2015 09:36" Díky.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Arčí »

Přemek Vintr napísal: Ahoj, mám je na dně, výška hladiny cca 45 cm, KH 10-11, hustota, tak něco mezi (22), DIY led osvětlení, celkem dobře rostou..... Řekl bych nenáročný zoasy
Madox napísal: Tie cervene mam aj ja. Rastu aj 2cm pod hladinou (cca 8cm od led) a rastu ako zelina.
Prílohy
2015-05-20-3312.jpg
2015-05-20-3316.jpg
Naposledy upravil/-a Arčí v 21 Máj 2015 06:43, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Arčí »

Přemek Vintr napísal: Posílám další fotku. To stejný jako před tím, k tomu nalevo, jen pomaleji roste. Napravo, tomu se moc nedaří, co jsem měl pár polypů na horní straně šutru tak postupně chřadly až zmizely. Ze spodu se pomalinku rozrůstá,žádná rychlost. Připadá mi, že chce méně světla.
Prílohy
2015-05-20-3315.jpg
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Madox »

Arčí napísal:
Přemek Vintr napísal: Obrázok
Tie cervene mam aj ja. Rastu aj 2cm pod hladinou (cca 8cm od led) a rastu ako zelina.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Péče o Zoanthusy

Príspevok od používateľa Arčí »

Zkusím to ještě jednou. Pokud budete mít příspěvek k již vyvěžené fotce, prosím o zaslání do zprávy s uvedením data vložení např. 20 Kvě 2015 22:09. Jinak to tu bude velmi nepřehledné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"