Sasanky

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Sasanky

Príspevok od používateľa Robo »

Choval som ich niekoľko krát a niekoľko druhov a musím povedať že zakaždým sú ich prejavy iné. Niekedy sú úplne v pohode inokedy mi uhynuli v priebehu týždňa. Veľmi veľa záleží v akom stave prišli , dnes sa už sasanky posielajú úplne bez vody čo je oveľa lepšie pretože keď ich posielali v sáčku s vodou často krát sa otrávili svojimi výkalmi a znehodnotením malého objemu vody. Tak isto je dôležité kde ich umiestnite väčšina sasaniek má rada veľmi silné prúdenie vody a tak isto aj dostatok svetla. Ale so sasankami je to skoro vždy lotéria.
:lol:
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Import sasanek bez vody má možná své opodstatnění, jenže ne vždy je to dobré. Přišly tak i S. hadoni a nakonec nevydržela žádná. Vznikly jim všem nějaké nekrózy v láčkách, nabídnuté krmení přijaly a za cca 10 min vyvrhly zpět.
Spíše si myslím, že problém je v letecké dopravě. Symbiotické sasanky s komentářem, že přišly jako zásilka lodí se bez větších problémů daří nejen dlouhodobě udržet, ale i se samy množí příčným dělením. Na druhou stranu ty z letecké přepravy dříve nebo později hynou. Snad tedy vliv změny tlaku a velikost láčky tady hrají podstatnou roli.

Dost podstatný je i vliv exportérů. Uhynulá ryba v sáčku (v rozkladu) s vytrženou prsní ploutví i s kostmi k tomuto určitě přišla předtím, než byla zabalena; podrcená uhynulá Euphyllia obložená pěnovým polystyrenem taky vypadala zajímavě (chybělo už jen zdrátování zvonkovým drátem); krásně červené krevety importované ve sladké vodě ... to taky musí obchodníky bavit. Navíc když ti šikmoocí koumáci vybaví každou zásilku i tím, co si neobjednáte náhradou co nabízí a nemají. Na bedně INDONESIA a v ní na kameni s diskosomami krásná Blastomussa - pak celníci v Německu a v ČR, to je prostě správný adrenalin.
All229
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 Dec 2005 21:44
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa All229 »

Našel jsem tyto stránky o sasankách http://www.edge-of-reef.com/anemoni/Anemonilistaen.htm
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Bol som svedkom zaujimaveho ukazu v akva. V mojom prvom pokusnom nano akva som nedolial odpar a pridavny mini vnutorny filter si zacal prisavat aj vzduch. Ked som dosiel z prace voda v akva bola tak nasytena drobnymi bublinami ako cerstvo nacapovane pivo :D .
Moje prve diskovite sasanky dovtedy len z miernymi prirastkami zvecsili svoj objem minimalne raz tolko ak nie viac. A odvtedy su stale take napumpovane. Kedze som este uplny laik vie niekto vysvetlit tento zaujimavy ukaz. Dik.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

podle mne víc CO2 ve vode - ze vzduchu
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

chcem potesit klaunov tym ze im dam sasanku
aky truh sasanky mam kupit
!!!!!!!! ak budem mat sasanky nepozeru mi ryby, krevety prip inych obyvatelov akva !!!!!!!!!!!
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

kup im umelu napodobeninu zo silikonu. klaunom to postaci, ty usetris a hlavne sa nebudes o pol roka stazovat ze xcipla

vazne, bez srandy

zive symbioticke sasanky nepatria do akvarii zaciatocnikov , mali by ostat v mori
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

miki napísal:chcem potesit klaunov tym ze im dam sasanku
aky truh sasanky mam kupit
!!!!!!!! ak budem mat sasanky nepozeru mi ryby, krevety prip inych obyvatelov akva !!!!!!!!!!!
Potěší je i Sarcophyton sp.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

rybka napísal:
miki napísal:chcem potesit klaunov tym ze im dam sasanku
aky truh sasanky mam kupit
!!!!!!!! ak budem mat sasanky nepozeru mi ryby, krevety prip inych obyvatelov akva !!!!!!!!!!!
Potěší je i Sarcophyton sp.
aj heteroxenie.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

Sarcophyton a xenie mam
Zoanthus je sasankovec, ten mam tiez
je chov sasaniek ovela narocnejsi
ak ano tak koli comu
sasanky sa mi pacia preto by som naozaj chcel vediet ci mozu niejakym rybam poskodit.
akvarium mam druhy rok a chcem postupit do druheho kola
1.zaciatocnik
2.mierne pokrocili
.
.
expert
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

V přírodě žijí povětšinou v místech s opravdu intenzivním prouděním vody. A to je trochu problém v reefové nádrži, hrozí odplavení korálnatců. Často se stěhují, dokáží popálit mnoho u nás chovaných druhů. Je je nutno intenzivně krmit, což má za následek zhoršení kvality vody, což jim neprospívá. U importovaných jedinců můžeme narazit na další problém, leteckou přepravu spojenou se znatelným poklesem tlaku většina jedinců "odskáče" poškozením láčky, následně nepřijímají potravu nebo ji alespoň nejsou schopny strávit, zmenšují se a hynou po několika týdnech až měsících. A to můžeš být i na úrovni EXPERT. Jedinci importovaní lodní dopravou z Rudého moře nebo odchovy (nejčastěji E. quatricolor) jsou několikanásobně dražší (okolo €-60 za jedince s průměrem 10 cm), ale chov těchto jedinců nejlépe ve speciální nádrži je pak již téměř bez problémů.
Předevčírem se mi začala dělit červená E. quatricolor, samozřejmě opět cestovala a podařilo se ji shodit bioakvacitový kryt sání čerpadla (v jeho klidové fázi). Výsledkem je torzo bez chapadel. Uplyne půl roku, než se dá opět do pořádku.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

co sa tyka potravy
neulovia mi nejaku rybku v akva
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Od velikosti cca 30 cm (u ryby) už většinou ne. Průměr symbiotických sasanek v dospělosti se pohybuje od 30 cm do více jak 1 metru, s tím je nutno počítat.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

takze pokial mam ryby ktore su priemerne 6cm velke neexistuje sasanka ktora by bola bezbecna?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Symbiotická ne. Pokud chceš chovat větší sasanky, zkus některou "písečnou" ze západní oblasti Indického oceánu (Srí Lanky). Mi do ní lezou A. percula.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"