Sasanky

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Tomas772
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 10 Sep 2006 23:50
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa Tomas772 »

Zaslal: Št Júl 13, 2006 2:52 pm Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------

chcem potesit klaunov tym ze im dam sasanku
aky truh sasanky mam kupit
!!!!!!!! ak budem mat sasanky nepozeru mi ryby, krevety prip inych obyvatelov akva !!!!!!!!!!!


Taky jsem chtěl potěšit Klauny a koupil jsem sasanku, ale serou na ni a ta zalezla pod kameny a jen čekám, kdy zdechne a otráví vodu v celém aq. Asi ji vyhodím do hajzlu. Promiňte, že jsem vulgární, ale sere mě. Nechce ji někdo zadara???
díky za trpělivost s zatím amatéry
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jakou sasanu jsi jim dopřál?
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

no mne sa nezda že by chcela čistiť sklo skôr jej niečo nevyhovuje, skús zmeniť prúdenie respektíve zmeň umiestnenie vzhľadom na osvetlenie
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

laomedon napísal:no mne sa nezda že by chcela čistiť sklo skôr jej niečo nevyhovuje, skús zmeniť prúdenie respektíve zmeň umiestnenie vzhľadom na osvetlenie
ona má stále svoje miesto to isté. Tak som vyskúšal ju dať na iné a ona sa takto ako som to fotil vrátila naspäť.Presne tam skade som ju premiestnil.Zaujímavé je to že sa presne vrátila tam skade som ju zobral.
Vie čo chce. :D
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

zmen prudenie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

tak moje H. Crispa se rozhodla ze nejlepsi misto bude na Powerheadu a urcite nemusim psat jak jeji putovani zkoncilo :cry:
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Roman napísal:zmen prudenie
:?: .prúdenie mám na jednej strane oproti prepadu Nanostream a na druhej prívod vody z filtra a čerpadlo na ktorom je Hydor Flo.Všetko je tak vstrede aq.Ja som ju skúšal dať kde je prúdenie silnejšie ale ona sa vrátila tam kde to prúdenie nie je tak silné.Stiahne sa pod kameň.Takže podľa mňa jej vyhovuje kludnejšia časť aq.Skúsim dať Nanostream nižšie smerom na sasanku a uvidím či zmení miesto.
kedar6
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Okt 2006 06:49
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa kedar6 »

Mám dojem, že moje sasanka nesnáší fosfáty...jakmile se méně roztahuje, začne se zavírat a má tendenci se stěhovat, vyměním Clearphos...fosfáty jsou sice pořád nízké, ale v testech už se něco objevuje. Sasanka hned sedne a zase se nafoukne...Mimochodem co ji mám, tak klauni co týden kladou jikry...jsem zvědavý, kolik let jim to ještě vydrží:-)
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

kedar6 napísal:Mám dojem, že moje sasanka nesnáší fosfáty...jakmile se méně roztahuje, začne se zavírat a má tendenci se stěhovat, vyměním Clearphos...fosfáty jsou sice pořád nízké, ale v testech už se něco objevuje. Sasanka hned sedne a zase se nafoukne...Mimochodem co ji mám, tak klauni co týden kladou jikry...jsem zvědavý, kolik let jim to ještě vydrží:-)
Prosim te jako u sasanku pro klauny mas? druh te sasanky a jaci klauni ti kladou jikry? chci si zalozit ted reef s klauny a chci pro ne sasanku.. pls o radu diky
kedar6
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Okt 2006 06:49
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa kedar6 »

Na netu najdeš poustu odkazů, který klaun obsazuje jakou sasanku - ale z mých zkušeností obsadí skoro jakoukoliv...a když není, tak si "přivlastní" i euphylii. Před tím jsem měl i jiné sasanky, ale dlouho nevydržely. Důvodem byly zřejmě fosfáty. Teď měním ClearPhos co 2 měsíce a dávám ho tam více než je doporučeno. Od té doby sasanka (ale i všechny korály a zévy) naprosto v pohodě prosperuje a spokojeně roste(už více jak rok) Koupil jsem si ji pod názvem Macrodactyla doreensis. Klaunů jsem měl více druhů, ale jakmile jsem dal do AQ jakoukoliv sasanku,začali být mezidruhově tak agresivní, že jsem musel nechat pouze jedne druh - klauny očkaté. Co akorát doporučuji, tak koupit velkou sasanku, protože ty malé jsou celkem klauny stresované...
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

jasne eupfihilii i jine si privlastni ale jikry nekladou... to jen kdyz je sasana...

ok diky za info ohledne sasany a nahodou nejakou jinou co je celkem i mirumilovna k ostatnim koralum atd? poradi nekdo?


jo a mas s tou sasanou nejake problemy zeby hodne cestovala nebo napadala koraly ?
kedar6
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Okt 2006 06:49
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa kedar6 »

Celkem ne, vybrala si misto a sedi...Ale jestli jde jen o odchov klaunu...tak to je lepe si je koupit. Odchov je pomerne narocny...
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

nene budu kupovat klauny... odchov myslim ze ne... prosim te v jake velikosti aq ji mas? a jakou ma momentalni velikost? asi ji koupim ocelarisum pak ..
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Steedy napísal:jasne eupfihilii i jine si privlastni ale jikry nekladou... to jen kdyz je sasana...

ok diky za info ohledne sasany a nahodou nejakou jinou co je celkem i mirumilovna k ostatnim koralum atd? poradi nekdo?


jo a mas s tou sasanou nejake problemy zeby hodne cestovala nebo napadala koraly ?
To není tak úplně pravnda. Mám pár A. ocellaris. Nejprve si nevšímali ničeho. Nevšimli si ani E. quadricolor, poté ani H. crispa. Koupil jsem jim tedy H. magnifica. To obydleli do dvou minul po vložení do AQ. Jenže magnifica vyrostla za půl roku tak, že byla velká i na 500 litrové AQ. Jakmile jsem ji dal pryč, během jednoho dne obydleli Sarcophyton. Vytřeli se u něj dvakrát. Nyní "hnípou" v Euphyllii. Té to zatím nijak nevadí. U té se ale zatím nevytřeli.

Nicméně ale musím zkonstatovat, že když měli sasanku tak působili klidnějším dojmem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"