Sasanky

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Brano
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 07 Dec 2007 22:38
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Brano »

Mne sa klauni ked mali sasanku nevytreli ani raz skusal som aj sklicka, kachlicky a nic ale ked som im dal kochlik zacali ho okamzite cistit a za par dni sa vytreli a potom sa vytierali dost pravidelne. Boli to pekne časi sediet v noci po tme s baterkou a cakat na to az sa vyliahnu :)
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

mate nekdo z vas zkusenosti z rozmnozovanim klaunu? jikry po vytreni odeberete i s klauny a date do samostatneho aq?? nebo je nechate tak? tam kde se vytreli at se o to staraji... cca jak dlouho to trva vylihnuti jiker a dorustani do normalni podoby?
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Príspevok od používateľa Wilson »

Steedy napísal:mate nekdo z vas zkusenosti z rozmnozovanim klaunu? jikry po vytreni odeberete i s klauny a date do samostatneho aq?? nebo je nechate tak? tam kde se vytreli at se o to staraji... cca jak dlouho to trva vylihnuti jiker a dorustani do normalni podoby?
No neviem ci sa ti podari ich odchovat pokial nepestujes doma plankton fyto alebo zoo tak to nema cenu :(
ak ano, :D premiestnil by som ich po vyliahnuti do samostatnej nadrze podobne ako u sladkovodnych ryb
tot moj nazor, skusenejsi nech napisu
Používateľov profilový obrázok
Brano
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 07 Dec 2007 22:38
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Brano »

Po vytreni sa plodik liahne za nejakych 10 dni v noci. Vypnes cerpadla a s baterkou svietis na hladinu, ty krpci budu plavat za svetlom k hladine.
Potom ich s poharom prelovis do nejakej mensej, plitkej a tmavej nadoby. Preto aby nemuseli plavat daleko za potravou a drzali sa pri hladine. Prvych par hodin su vyzivovane z vajecneho vaku takze sa mozes ist prespat, do rana vydrzia. Prve tri dni im musis podavat virniky :shock: a po tych troch dnoch uz dokazu ulovit cerstvo vyliahnutu artemiu. No a ak sa dostanes az sem tak posledny problem kam s nimi :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JardaH »

3-tí den Mi nikdy ještě artemii i nejmenší přijímat nechtěli. Až někde 8-mý den. Dožili se Mi vždy tak do 14-ti dnů a poté naráz umřeli během jednoho dne a to i v případě rozdělení do více nádrží hned od začátku. Chce to nějaké jiné krmení na přechod ale nevím jaké. Ty co vědí samozřejmě neřeknou.
Podobně to bylo s krevetami ty Mi naráz umíraly asi na 30-tém dnu. To už měly pěkně barvu jaky dospělí. Nevím co jim dávají.

Myslím, že toto téma patří jinam.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

i presto dekuji za informcace... asi bude lepsi si je koupit :D
ale vyzkouset odchov proc ne :-)
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

odporucam najprv zainvestovat 12$ do knizky Joyce Wilkerson : CLOWNFISHES

v klude precitat, aj niekolkokrat, vsetko je tam krasne popisane cela problematika a postup je nad ramec tejto diskusie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: Sasanky

Príspevok od používateľa Wilson »

Chcem sa opytat, mam sasanku uz asi rok, doteraz sa jej darilo, no zo dna na den sa zatiahla a uz dva dni je uplne mala.
Co s nou moze byt ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"