Anemonia sulcata

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Anemonia sulcata

Príspevok od používateľa shark »

pro zajímavost ,tahle potvůrka je vcelku nenáročná a pro ty kteří nad ní přemýšleli tak mohu potvrdit ,že pobyt v AQ reefového typu ji nijak nevadí.Jen je třeba dát pozor aby se nedotýkala korálnatců, těm to evidentně nesvědčí :twisted: .U mne je stálá a nestěhovavá.Má raději místo za kamenem a ve styku s dnem .Nemá ráda přímé proudění namířené směrem k ní.Krmení stačí 1x za 10-14 dní .


Obrázok

Zaznamenal jsem již 2x odchov a tváří se stále ve skvělé kondici
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

myslite že by tahdle sasanečka mohla posložit jako simbiotická ??? pro klauňáky ?? :wink: ? ,,i když neni z tropiskeho moře ,,,?je v celku pekna ,,,, tak me to zajiima :roll:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

vo vseobecnosti nie, mozno sa s nou nejaky pomyleny klaun pohra, ved mne sa bezne nastahoval do Sarcophytona alebo sa valal v bublinkovej Plerogyre..ale z principu toto je stredomorska sasanka a klauni su z indopacifiku
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

řekl bych že určitě ne.U mě se klasičtí klauni k této sasance ani nesnaží přiblýžit.Mám ještě clarki a ty měly sice snahu ale ta sasana je asi dost žahavá a nevyhovuje jim to ani náhodou.Vždy jak se chtěli nastěhovat tak rychle vypálkovali a jen kouleli očima :lol:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

To jsi tu sasanku přivezl z Chorvatska? Bylo jich tam vždy dost (nebo alespoň podobné) a vypadá velice pěkně. Jak je velká ta na fotce? No, dovča se blíží a taky v Chorvatsku, tak pokud nikomu v akva nevadí ,taky by se mi líbila. Napiš víc. ( zapřisáhlí reefeři asi budou proti, ale proč ne?). :lol:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jj přivezl.No a byl jsem varován že v reefu nepřežije-že nezvládne dlouhodobě vyžší teplotu.Mužu k tomu snad jen tolik ,že se ji nejen daří víc než 2 roky ale navíc jsem za tu dobu měl už 4 přírůstky.Je poměrně stálá co se týká místa a není náročná na krmení.Je potřeba ale dát pozor a zabránit kontaktu s korálnatci které spálí .
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

zapoměl jsem na jednu věc .Jsou tam vidět 2 druhy a ten větší se do AQ opravdu nehodí.Je schopná tak nějak sbaštit rybí osádku .Navíc i ta malá dokáže docela požahat při delší manipulaci.Už jsem si máčel ruce ve vodě s octem :wink: Neni to žádná hruza ale nepřijemný to je :)
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

před pár roky jsem měl v akva i ty červené(sas.koňská) ale díky nevědomosti a taky nepříliš dobré kvalitě vody jsem je neudržel déle než rok,tak si myslím,že teď už by to mohlo být lepší. Krmil jsem je gupkama a byly pěkné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"