přestěhování Heteractis magnifica

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

elmarquez
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30 Aug 2015 10:31

přestěhování Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa elmarquez »

Zdravím, potřebuju poradit s magnificou. Mám ji asi 14 dnů, nejdřív si našla místo na kameni co nejblíž světlu, kde byla asi týden, pak slezla dolů a vylezla na přední sklo asi do půlky a je tam asi 3dny. Vzhledem k tomu, že má asi 50cm v průměru, tak to nevypadá zrovna super, potřeboval bych ji nějak dostat ze skla pryč. Zkoušel jsem ji odlepit, ale drží pořádně. Máte někdo nějakou zkušenost, jak ji odlákat jinam?
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: přestěhování Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa kačer »

1) holt sasanka je cestovatel, s tim clovek pri porizovani musi pocitat. Nekdo ma stesti a zustane mu tam kam ji dal a nekomu cestuje porad. Takze i kdyz ji sundas a das na misto kam chces, tak neni jisty ze ji tam najdes druhy den zase ... Ja bych ji nechal tam kde je a uvidis treba za tyden kam se posune, hlavne bacha na cerpadla at ti ji to nerozsmelcuje ...

2) o "seskrabovani" sasanek se tady diskutovalo casto, takze staci je hledat ... ;-) Napr. namireni na ni proudoveho cerpadla ...

Odesláno z mého HM NOTE 1LTE pomocí Tapatalk
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: přestěhování Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa charloschuanche »

no jsetli je na skle jde použít cokoli co je dostatečně hladké - kreditka, plastová stěrka na potraviny... a pěkně ji odškrábnout od skla. Nejvíc drží na okraji jak jsi jednou pos ní, odlepit jde už docela dobře.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: přestěhování Heteractis magnifica

Príspevok od používateľa VINTR »

Magnifika je dost velká, jak se dostaneš pod ní můžeš ji taky potrhat. Odškrábnout by možná šla, ale pokud se jí tam líbí tak se ti tam vrátí. Měl jsem ji taky a jednou za čas cestovala přes celou nádrž a vrátila se zase na své původní místo. Co jsem vypozoroval má ráda střídavý proud, tak akorát a kameň co nejvíc placatý, aby jí nebyl malý a když by chtěla slézt tak aby musela jít přes hranu...... pak cestuje jen po něm, ale jak ti přeroste ten kameň tak ti stejně bude cestovat. Tato sasanka nechce být šptrlá mezi šutry jako např qvadroška, tu když šprtneš mezi kameně tak tam zůstane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"