Sasanka rainbow co sa jej stalo?

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Sasanka rainbow co sa jej stalo?

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Dobry den som novy na tomto fore a podobnu temu som nenansiel, preto ak existuje ospravedlnujem sa za zalozenie tejto. Mam sasanku e. rainbow. Som zacinajuci akvarista.Zalozil som nove akvarium pred tyzdnom o velkosti 165x60x45 s prepadom. V spodnej filtracii, odpenovac Deltec SC 1455, matrix kamene na usadenie bakterii, clear pro uhlie, molitan do prepadu. Zive kamene zo zabehnuteho akva, zivy piesok, 200l zivej zabehnutej vody z akvaria od znamych, zvysnych 250l namiesana RO voda...salinita aj hodnoty podla znamych, ktori maju 2 velke akva nad 650l ok...svietenie ATI svetlom 6 trubicovym nastavene...teplota vody 27...Osadka 2x ocellaris, 1x hepastus, 1x imperator...nasadil som aj spominanu sasanku...prve tri dni krasne farebna, pekne chodila po skalach, chapadla pekne masivne dlhe a tucne a hladala si miesto spolu s ocellaris, ktori "cestovali s nou. Vcera vecer sa zavrala a dnes rano sa otvorila a vsetky tie chapadla ma tenucke ako nitka a straca farbu na bielo. Co sa jej mohlo stat? Dakujem za rady
Lucas :wink:
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Sasanka rainbow co sa jej stalo?

Príspevok od používateľa Madox »

Vzhladom na to ze mas tyzden akvarko a tolko ryb v nom urcite nie je na to pripravena filtracia. Tyzdnova filtracia nezvladne utiahnut ani jedneho klauna nie to este plne akvarko ryb. Ak sa da mozno by nebolo zle zmerat hodnoty NO3 a PO3 ktore za ten tyzden krmenia a takmer bez filtracie budu vyssie ako by mali byt. Sasanka je narocne stvorenie na vodu. Osobne by som poradil dat co najviac ryb, mozno okrem tych 2 klaunov (ktori zevraj preziju aj atomovu bombu), k tym znamymi akvaristom aspon na 1-2 mesiace. Postupne kazdy mesiac dat do akva jednu rybu, teraz tam budes mat 2ks, takze o 3 mesiace mozes vratit dalsiu rybu a tak dalej. 400l Akvarko s imperatorom je vcelku odvaha ;) pred tyzdnom som videl v oceane 35cm kusok.

Urcite dostanes flame, za to ako rychlo si to zalozil a vsetko tam nahadzal, treba to brat sportovo, vsetci robime chyby, ale bola by skoda aby pre to prisli nasi milacikovia vo vode o zivot. Tak sup lovit a odniest do zabehnuteho akvarka.

Urcite si zaloz vlakno v sekcii Vase akvaria. Aby si tam mal pohromade svoje problemy a aj ich riesenia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"