Chelidonura varians

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Chelidonura varians

Príspevok od používateľa ondrahos »

Dobrý den,

v akváriu se mi objevily ploštěnky, tak jsem si o nich něco našel a dočetl jsem se, že je na ně dobrý plž Chelidonura varians. Když jsem si o něm hledal něco víc na internetu, tak jsem našel, že je prý jen pro experty, tak bych se chtěl zeptat, zda je to pravda. Popřípadě, jestli by mi někdo nedokázal poradit, co by ještě mohlo na ně fungovat. Akvárium mám velké 30l.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Chelidonura varians

Príspevok od používateľa Lukáš »

A cim ho chces po tyzdni krmit???
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Chelidonura varians

Príspevok od používateľa ondrahos »

No, nad tím jsem už taky přemýšlel, ale nevím, jak hodně ty plostěnky zredukuje, tak jsem myslel, jestli jich tam pár vždy nezůstane, že by měl pořád co jíst... ale podle toho, ze se ptáš, tak asi hodně. Takže pak už je způsob jak se jich zbavit asi jen odsávání, že?
jansimek7
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 02 Okt 2012 09:11
Bydlisko: Bohumil-Jevany, kousek od Prahy

Re: Chelidonura varians

Príspevok od používateľa jansimek7 »

Jejich redukci (ploštěnek) mužeš použít vodu z reverní osmozy bez soli v teplotě svého akvária, jednotlivé korálnatce či dekorace do této vody v řádu minut ponoříš během chvilky se ploštěnky budou uvolňovat a odpadávat(pomážeš si rukou a budeš s tím klepat ve vodě), korálnatcům typu zoanthus, discosoma, větší měkké ,calustrea montipory to neublížilo. Zlikviduje to bohužel i jiné drobné živočichy. Při tvém objemu a možnosti filtrace bych doporučil ještě jedna kýbl s mořskou vodou a následně po lázni to ještě prořádně profouknout čerpadlem než to dáš zpět do akvária. Dále bych ještě dodal čersvé uhlí do akvária po této ozdravné kůře (druhý den vyhodit). Měj se
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Chelidonura varians

Príspevok od používateľa ondrahos »

Dobře, díky za radu.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Chelidonura varians

Príspevok od používateľa švíco »

Nejsem sice zastáncem chemie, ale z vlastní zkušenosti vřele doporučuji Flatworm Exit.
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Chelidonura varians

Príspevok od používateľa ondrahos »

Ok, kouknu na to, taky díky. Ještě jsem zapomněl dodat, že tam zatím skoro žádné korály nemám (jen pár zoanthusů) a mám pouze jeden kámen, takže bych ho tam musel dát celý, což úplně nevím, jestli by bylo nejlepší, aby mi pochcípalo i vše ostatní, co je v něm za malé živočichy.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Chelidonura varians

Príspevok od používateľa Spongebob »

Dokud tam nic moc nemas zkusil bych asi ten flatworm exit, me taky pomohl. Kdyztak mrkni do myho vlakna, na nejake starsi strane popisuji pouziti. To davkovani co oni uvadeji je bohuzel priliz male a je potreba trosku pritvrdit :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Chelidonura varians

Príspevok od používateľa pajin »

zdravím, já sice info k pložovi nemám, ale když tady píšete o flatworm exitu - já ho aktuálně dva víkendy po sobě použil a úspěšnot nic moc. Nevím, jestli to může mít nějaký významný vliv, ale koupil jsem "zbytek" od jednoho uživatele a datum použitelnosti bylo do listopadu tohoto roku, tzn. měsíc prošlej. Mám 100 l, měl jsem dát 25 kapek, dal jsem při první aplikaci 35, ploštěnky na to viditelně během dvou minut reagovaly, po první aplikaci jich plavaly snad tisíce mrtvých ve vodě, ale na skle byly i ploštěnky, kterým to viditelně vůbec nevadilo... a druhej den jich bylo zase na skle plno... druhej víkend jsem to zopakoval a výsledek podobnej- chtěl jsem dát 50 kapek, ale přípravek bohužel došel po 38. kapce... ve vodě opět plavalo plno mrtvých ploštěnek, ale míň, než při první aplikaci... a druhej den zase plný sklo... jinak nejsou to takový ty klasický velký červený ploštěnky, ale takový malý, cca 1,5 mm velký s rozeklaným "ocáskem" (viz ZDE). V akva žádnou neplechu nedělají, pravděpodobně obtěžují jen mě tím, že lezou na sklo a vypadá to hrozně... Má cenu koupit novej flatworm a zkusit nějakou větší dávku? Začal jsem je alespoň odsávat, ale jde to pomalu...
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Chelidonura varians

Príspevok od používateľa Spongebob »

Rekl bych, ze smula ze ti dosel pripravek a ze jsi mel dat vic kapek. Ja jsem to mel tak (mam 60l) dal jsem 2x vetsi davku...vetsina poumirala,hned jsem je odsaval..na skle jsem ten den jeste zadnou nevidel. Treti den se jich opet nekolik zacalo objevovat na skle. Po dasich osmi dnech jsem tedy dal opet dvojnasobnou davku...vsechny umirajici hned odsal a cekal. Behem dalsich dni po druhem pouziti se uz dalsi neukazaly. Kazdopadne jsem udelal jeste treti etapu pro pripad ze by ty druhe jeste stacily polozit vajicka. Po tretim pouziti mam klid. Cili je potreba se toho opravdu nebat,ale v pripade odsavani ihned umirajicich plostenek. Nasledna vymena vody a doplneni uhli viz navod. Prakticky jsem se drzel navodu jen jsem o dost navysil davkovani a ty etapy jsem udelal tri.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"