zivot z jadranu

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Franky »

Ok vdaka, vytlačím si tvoje inštruckie :D :D
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa shark »

Marineman napísal:Ahojte,
tak ma napadlo, ako tu čítam, že si z tej dovolenky prinesiem živáky a živý piesok. Je to vhodné aj pre tropické nano/pico reefy? Aký spôsob prepravy? Viem, že asi bude najlepšie to brať niekde ďalej od ľudí... Prosím o vaše postrehy a pomoc.
Dik,
Marineman.
Při tvoření nádrže a je jedno jestli je to nano ,piko či velká nádrž určitě nedoporučuju používat živé kameny nebo písek z HR.Vystavuješ system teměř jistému zavlečení života kreterý ti po čase muže udělat problem.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa vlčák »

Marineman napísal:Ahojte,
tak ma napadlo, ako tu čítam, že si z tej dovolenky prinesiem živáky a živý piesok. Je to vhodné aj pre tropické nano/pico reefy? Aký spôsob prepravy? Viem, že asi bude najlepšie to brať niekde ďalej od ľudí... Prosím o vaše postrehy a pomoc.
Dik,
Marineman.
pozdravuj na celnici,mas sanci poznat rychlost chorvatskych soudu,to neni jak u nas roky.tam te odsoudi do 3 dnu.nema problema,sretan put. :D
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa zdenekzd »

A ted si mu zkazil naladu. Uz chtel mit konecne AQ aby se tady do nej nikdo nenavazel 8)
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa frantod »

OT: jáj, som sa na sklonku dňa pobavil.... :D

tak ešte troška OT:
Prečo ešte nemá aqua?(resp prečo nemáš? ) vie niekto?

:idea: ...som ochotný niečo na začiatok venovať nejaký život ak pomôže... či? alebo prispieť? :idea:

bude zbierka? :?: :idea: 8)
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Luděk »

Chlapi,tak mu dejte šanci. Taky jsem před X lety začínal s jadranem :oops: a nějakou dobu to šlo. Pak tě to chytne a uděláš to všechno pořádně. :D (konec konců,takových je nás tu asi víc).
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa LukasO »

frantod napísal: tak ešte troška OT:
Prečo ešte nemá aqua?(resp prečo nemáš? ) vie niekto?
protože pouštět rozumy bez zkušeností, jen proto aby měl víc rybiček v profilu je přece cool - nemusí být správné, nemusí být vůbec smysluplné, zato jich musí být co nejvíc...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Marineman »

Preto, lebo sa mi zdalo bezhlavé po pár mesiacoch štúdia začať. Chcem mať čo najviac (teoretických) vedomostí... Snáď mi to už tento rok vyjde a budete spokojnejší :wink:.
To LukasO:
Na rybičkách v profile mi absolútne nezáleží :roll:.

A ešte niečo: Veľmi ďakujem všetkým členom tohto fóra, ktorí mi pomohli keď som potreboval poradiť. Toto fórum ma naučilo pozerať sa na morský život úplne z inej perspektívy. Asi si niektorí členovia fóra pamätajú moje nezmyselné otázky pred 1,5 rokom... Snažím a stále napredovať. Svojimi ikeď len teoretickými skúsenosťami sa snažím pomáhať tým, ktorí sú na tom podobne ako ja pred 1,5 rokom. Myslím, že by bolo vrcholne nelogické, keby som len študoval a daný výsledok sa nedostavil. Preto na konci tohto môjho snaženia bude (dúfam) krásny fungujúci nano reef.
Toť vše.
Hovgh.
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa LukasO »

Marineman napísal: Preto na konci tohto môjho snaženia bude (dúfam) krásny fungujúci nano reef.
Toť vše.
Hovgh.
Já ti samozřejmě přeju ať ti to vyjde, ať máš krásný fungující reef, ale pokud chceš i po tvých mnohaletých zkušenostech se získáváním informací, začít zakládat nano akvárium živákama z Jadranu... no to tě ta ušetřená tisícovka (za živáky) bude stát mnohem víc...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa frantod »

OK, a prečo nezačneš? Bránia financie? Teraz je tu inzerát od laomedona na aqua.... kúp sklo a ono to už pôjde ... či?
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa LukasO »

No myslím, že by mu adrian nechal i trochu vody a nějakej ten kamínek taky... a pokud nezačneš hned (ne zbrkle), nezačneš nikdy... vždycky do toho něco přijde
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

zivot z jadranu

Príspevok od používateľa frantod »

presne tak, skočiť a plávať a potom to ide samo...
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa kominík »

klučina ještě 100% nevidělává - takže hlavní důvod budou určitě finance,takže to chce nějaký čas ještě vydržet - proto si myslím tím Chorvatskem to chtěl nějak vyřešit - popostrčit
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa rybka »

S živočichy z Jadranu (vyjma chráněných http://www.enviweb.cz/clanek/priroda/92 ... -v-jadranu ) chorvatští celníci problém nemají. Pozor na poustevníky, jejich ulita patří k národnímu bohatství Chorvatska, stejně jako mušličky nebo kamínky posbírané na pláži. Nepříjemní jsou ale i Maďaři, hraničnímu přechodu Barcs - Terezino Polje je lepší se zdaleka vyhnout (info pro ty, kteří by se chtěli kochat nejkratší a nejpomalejší cestou Makarska - Livno - Jajce - Banja Luka - Bosanska Gradiška - Lipik - Barcs - Sárvár - Bratislava a domů). Cesta tam je krásná, projet Vrbaskou soutěsku úžasné, levné pohonné hmoty a ubytování, ale zpátky jet jinudy!
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Chorvatské celníky a jejich vztah k pašování darů moře bych nezlehčoval. Je to sice již dávno, ale několik kolegů akvaristů z Č.B. a okolí si "naběhlo". Krabi, jako původci zla, byli pak vypuštěni na svobodu za celnicí do lesa, akvaristi byli na 3 dny na místě zadrženi, pak odsouzeni, zaplatili pokutu, byla jim zabavena celá jedna potápěčská souprava (kterou "spáchali" trestný čin pytláctví) a byl jim udělen do pasu čestný titul "zákaz vstupu do Chorvatska (na jak dlouho jsem zapoměl)". Jména postižených jsou známá, ale jsou neradi, když jsou publikována, protože jsou to teď již úctyhodní skorokmeti a nechtějí si kazit "imidž" :D -
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"