zivot z jadranu

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
miroslav marek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 16 Máj 2009 13:25
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

zivot z jadranu

Príspevok od používateľa miroslav marek »

hladam nejaké lacné zivocíchy typu stredozemné more. chcel by som skusit tento typ akva :D .
zatial neni akva zalozené ale ked sa najde nejaký predaja tak sa na tom zacne pracovat.rozhodnem sa podla cien lebo v tomto nemám ziadny prehlad :oops:
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Zdenda »

Přeji hodně úspěchů v tomto drahém a náročném oboru. Jen uchladit na sníženou teplotu vody bude něco stát, ale lze sehnat velmi pěkné sasanky anemonia sulcata, viridis, actinia aequina nějaké ty kněžíky a pod.. Kdysi jsem měl také Jadran, ale živočichové tak po 2 letech zanikali, asi jsem měl příliš teplou vodu.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa BODLOK »

Plně souhlasím se Zdendou.Udržet teplotu AQ tohoto typu je mmohem obtížnější,než vytopit reefové AQ. Navíc budeš "ošizen"o krásy tropického moře-koráli...Opatření chovanců je obtížnější-obchody jim nevěnují příliš pozornosti. Dobrá možnost je dovolená na Jadranu ,ale pozor!!! na platné zákony v přímořských státech.
Držím palce,snad se někdo ozve s konkrétními zkušenostmi.
Používateľov profilový obrázok
miroslav marek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 16 Máj 2009 13:25
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa miroslav marek »

neviete kde by som nieco take zohnat :?:
Používateľov profilový obrázok
hoher
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:38
Kontaktovať používateľa:

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa hoher »

ahoj,mam dvadruhy kreviet cca 10 ks,jeden druh sa podoba na lysmatu wundermani, 2 ks ihli alebo ihlice,nejakeho pustovnika ,jezkov,
a 3 ks asi nejakych sapinov skoro ciernych z neonovym pasom na hlave.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa BODLOK »

To Mir.Marek- Pokud z diskuse vidím,tak ještě nemáš AQ ani doma ,natož aby bylo rozjeté. Je mi tedy podivná aktivita při schánění jadranských živočichů.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa amsi »

Já mám přes rok v akvarku krevetky a hadice. I ježka,ale toho sleduju,co požírá :-) I řasožrouta. Kolega mi dovezl korál !!!! nafotím. Joa sasanky, ty červené vážně moc nevydrží,ale ty hnědé se i namnoží. Pokud jsem ty živočichy nachytal v teplých lagunách,tam je skoro 30st C, mají šanci ...........
Používateľov profilový obrázok
miroslav marek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 16 Máj 2009 13:25
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa miroslav marek »

a kolko asi za to :?:
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa BODLOK »

Přítel Marek,pokud vím nemá zatím doma AQ.Shání dopředu info,to je dobré.Přidám pár poznámek ke středomořskému AQ.
Jsou 2typy AQ.První- mělká voda.V zimě tepl. cca 18st. V létě je možný krátkodobý!!!! nárust teploty na 26st.
Druhý typ AQ-akvarium se živočichy z hlubší vody.Teplota ideal.14-16st.,nemá překročit 18st.
Je samozřejmé,že tropičtí živočichové /někteří/se dokáží částečně přispůsobit.V každém případě to není pro ně příznivé prostředí a jejich délka života se podstatně zkracuje.
Snad Ti to pomůže v rozhodování jak dál.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa amsi »

Já to napsal jen jako že to mám, koukám na to a jsem rád že to žije :-) nemám to na prodej :-)
Používateľov profilový obrázok
hoher
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:38
Kontaktovať používateľa:

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa hoher »

ak mas zaujem mozeme sa dohodnut.
voloda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 25 Dec 2007 20:33
Bydlisko: Pliešovce

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa voloda »

Ahoj tiež som exerimentoval s akva zo životom s jadranu. Príliš málo foriem života, ktoré Ti vydržia dlhšie ako pár mesiacov a to len krevety(Paleemon elegans), pustovníky(Pagurus cuanensis),kraby, sasanky s príbojovej zóny(Actinia equina), ježovka(Psammechinus microtuberculatus),nejaké mekýše, živé skaly a piesok len spod útesu(vyhovujúce nájdeš len pri potápaní v malých hĺbkach). Zamozrejme menšie druhy rýb (nie dravé). Hore uvedený Chromis chromis(Sapín sieťkovaný) stratí v dospelosti neonový pás a získa nezaujímavú čiernohnedú farbu. Potom zistíš, že až taký obrovský rozdiel v cene techniky a venovanému času pre akva medzi tropickým a stredomorským nie je. Avšak medzi možnými formami života v akváriu priepastný. Prešlo tým dosť ľudí čo neverili radám skúsenejších (bohužiaľ aj ja :oops: ) a šli svojou cestou(a ostali im kanistrové filtre, nevyhovujúce svetlá a odpeňovače atď), kým neprišli na to, že to čo im radili skúsenejší je tá zlatá stredná cesta. Akva s nenáročnými mäkými koralmi a pár nenáročných rýb je jednoduchšie na prevádzku a trpezlivosť než akva zo životom s jadranu a stredozemného mora !!! :) Keď budeš mať nejaké skúsenosti sám prídeš na to čo Ti prežije s jadranu v tropickom akva(alebo budeš pernamentne používať chladenie)? :roll: A možno už ani nebudeš chcieť riskovat ten kolotoč čo s tebou narobia keď Ti náhodou nájdu vyvážať niečo žive v kufri auta!
Sú to naše sny čo nás stále poháňajú vpred...
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Miloslav »

Dnes sem se byl potapet na Boracke stene na Peljesaci ( Jizni Dalmacie - kousek od Dubrovniku ), ve 30m bylo docela zivo, spousta ryb, barevnych hvezdic, naky langusty, mureny i docela hezky koraly ale teplota vody byla 17stC a tu doma v akv budes udrzovat jen tezce - tot jen info z primeho prenosu :)
voloda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 25 Dec 2007 20:33
Bydlisko: Pliešovce

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa voloda »

Miloslav napísal:Dnes sem se byl potapet na Boracke stene na Peljesaci ( Jizni Dalmacie - kousek od Dubrovniku ), ve 30m bylo docela zivo, spousta ryb, barevnych hvezdic, naky langusty, mureny i docela hezky koraly ale teplota vody byla 17stC a tu doma v akv budes udrzovat jen tezce - tot jen info z primeho prenosu :)
Prave odtial pochádzal život, opisovaný vyššie avšak max 5m hlbky kde teplota dosahuje v lete 26C. Mimochodom pozdrav Petra Kulana :D . Ked Ti ide o nejaký lacný život, máš u mňa zdarma Sinularky, Pachyclavulariu, Antheliu, Haliclonu ale podmieka je života schopné akva ! Myslím, že u viacerých sa vždy nájde navyše niečo nechcené pokiaľ budú vidieť Tvoju snahu.
Sú to naše sny čo nás stále poháňajú vpred...
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: zivot z jadranu

Príspevok od používateľa Miloslav »

vyridim :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"