Cerv?

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa švíco »

Ta moje potvora měla naštěstí už asi solidní hlad, když se dala nalákat na krevetu. Dal jsem mu jí dál od úkrytu, abych ho donutil vylézt celého. Pak jsem ho drapnul pinzetou a pryč s ním z akvária. Všiml jsem si, že jak jsem ho soukal po dně, tak se do jedné discosomy zapíchalo několik štětin... :roll:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Včera žena našla v AQ hnusně tmavého (dohněda) štětinatého červa s "pruhovabými tykadly" a cca 5mm tlustej. Rozsekal jsem si živý šutrák a vytáhl ho pokouskách :-(, měj jsem strach, že ho jinak neodlovím, tlamu teda měl pořádnou a ožíral v odpoledních hodinách živáky (začínám AQ - v záběhu, takže asi řasy a zárodky příp. korálů)....CERV01.
Dále mám v AQ další mnohoštětinaté růžovo-tmavé červy větší velikosti CERV02 - ti by měli být v menším množství pro AQ neškodní a CERV03 - tenoučká bílá nitka která skládá takovou trubičku ze substrátu - měl by být také neškodný. Chtěl bych pořádat zkušené reefaře o komentář mého dotazu, aby začátečníci jako JÁ měli šajnu o škodlivých a neškodných červech v počátcích.Na internetu jsem našel pojmenování toho tmavého snad bobbit worm, Polychaeta Eunicidae ... tady jsem našel výraz Paolo...
Nejedlé hřiby taky necháváme v lese, tak proč nenechat neškodné červy v AQ :D vše nemusí hned tobogánem, ni ??? Předem děkuji
Prílohy
cerv03.jpg
cerv03.jpg (115.93 KiB) 1707 zobrazení
cerv02.jpg
cerv02.jpg (155.92 KiB) 1707 zobrazení
cerv01 .jpg
cerv01 .jpg (20.29 KiB) 1707 zobrazení
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa Luděk »

Tak mi Paolo vyrostl, až zlikvidoval většinu měkkých korálů.

http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=2&t= ... 803#p59803
550l reef mix
hajekva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 03 Okt 2012 21:15
Bydlisko: Zlín

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa hajekva »

Prosím...dneska jsem objevil "Červ 03" ...má taky schránku ze substrátu. Zajímalo by me co s nim...diky
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"