Cerv?

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Pato.ca
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Nov 2010 19:20
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Cerv?

Príspevok od používateľa Pato.ca »

Prosim Vas co to je za cerva? Je neskodny alebo ho treba dat prec? Je na fotke z dnesneho dna na sacrophycone.
http://rybicky.net/nadrze/11873
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa švíco »

Tak jsem dneska zpozoroval v akvárium cca 30cm dlouhého mnohoštětinatého červa. Nikdy bych neřekl, že se vejde do tak malé skulinky, ze které vylezl. Otázka zní, nebylo by vhodné ho nějak odchytit? Bojim se, aby mi v akváriu nechcípnul hlady a nezkazil následně vodu... Když jsem se ho pomocí pinzety snažil chytit, tak se zase nasoukal do toho kamene (nebyl uplně venku). Nemám ho na něco nalákat a vyndat pro jistotu ven? díky....

Tak jsem tu mrchu chytil!
Nalákal jsem ho na mraženou krevetu... má cca 35cm když se natáhne. Je silnej jako prst. Nechce ho někdo nebo ho mám rovnou spláchnout? :lol:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa švíco »

Tak tady jsem tu potvůrku vyfotil, kdyby měl někdo zájem... na pokusy :wink: (ale je větší když se natáhne)
Prílohy
03032011017.jpg
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa vasekg »

Vyhoď ho pryč.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa švíco »

vasekg napísal:Vyhoď ho pryč.
Už se svezl tobogánem 8)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
zuvo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 13 Júl 2010 08:32
Bydlisko: BA

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa zuvo »

ja ho mam v akva tiez,.. ma tak 6cm, zatial ho tam necham
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa švíco »

Malých červů tam mám taky víc. Ale ty podle mě odvádějí dobrou práci. Jenže na moje 60l akvárium je tahle obluda moc velká. Je to masa jak dvě malé rybky. (plánuji jednu) Nedovedu si představit, že by se takové monstrum v tak malé nádrži dlouhodobě uživilo. No a pak by někde chcípnul v kameni a neštěstí je na světě (zatížení systému)... :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa Dano »

Ja ich mam za 3 roky fungovania niekolko, kukaju spod kazdeho kamena, nevsimol som si na nich nic negativne, ani v noci s baterkou som ich nevidel znuchavat po koraloch. Nejako sa mi ale teleportovali do dsb a tam neviem ci su ziaduce...
Dano
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa vasekg »

Nechme na odbornících z našeho reefu, aby nám napsali o užitečnosti těchto červů - já jsem je v malém akva ničil, protože rostli jak z vody a přemnožili se. Naopad do velkého jsem je dával s cílem nechat je pořádně prokypřit dno. Po čase, dky budu mít pocit, že akva je funkční a zaběhlé, začnu kontrolovat počet a velikost těchto jedinců.

Jejich bodlinky mi nikdy nevadily a že jsem jich měl plné dlaně a na prstech jsem měl jednu jehličku vedle druhé. V poslední době včak v prstech cítím takové brnění, když si na ně sáhnu a za poslední tři týdny se mi to povedlo asi čtyřikrát :-(

Občas je velmi pracné je odchytit a zlikvidovat, když přerostou.
Někdo sem kdysi dával fotku podobného macka asi metr dlouhého. Steedy nebyl jsi to ty?

V.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa Luděk »

Takového miláčka jsem měl taky v akva,měl něco přes metr (nevěděl jsem to),až mi totálně vyžral všechny xenie,heterox,antelie a kousnul i do sarkáčů tak bylo jasné,z čeho vyrostl. Je to Paolo (asi) a domorodci to žerou. :cry:
550l reef mix
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa Martin »

Pokud je to červ který doroste do větší velikosti zbavte se ho pokud to jde snadno. Viděl jsem kousky velké i metr a přesto, pokud se vám je nepodaří je náhodou vytáhnout i s kamenem chytají se velmi obtížně. Je to škůdce první kategorie - takže- LOVU ZDAR :D .

PS: Z části která se oddělí může dorůst totožný jedinec - vetřelec :wink: .
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa Miloslav »

V akvariu je mnohostetinatej neskodnej ale muze ublizit pri styku s lidskou pokozkou takze na nej rozhodne nesahat a nesnazit se ho vytahnout holou rukou, jeho makrostetinky co se zabodaj se mohou vstrebat do krevniho reciste a pote se dostat az do jater kde u nachylnejsich jedincu muzou vyvolat zanetlive onemocneni, v lepsim pripade muzou na ( rukach ) vyvolat jen neprijemne svedeni a zarudnuti pokozky - nesmi se to rozskrabat. Na tuhle potvoru je potreba si dat pozor i treba pri potapeni v kratkym neoprenu ( muzete na nej treba i kleknout ).
Tuto informaci mam od kamarada co studuje morskou biologii a oceanografii a zameruje se prave na nebezpecnou faunu a floru mori a oceanu.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa Dano »

Raz som odniekial doniesol nejake spsko, pred vlozenim do aq som ho hodil do lugolu, pozorne prezrel a v podkladovom kameni som nasiel takuto potvoru, ale evidentne inu ako tie ruzove v mnojom akvarku. Nebola sanca ho vytiahnut, bol nasukany v strbine. Bal som sa sutrik namocit do niecoho silneho, tak som ho ,,pichol,, inzulinkou a strekol do neho ocot. Reakcia bola rychla a bez problemov som ho vytiahol.
Dano
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa Martin »

Taky je mi červíka líto :( , ale pokud vyroste - začne mít hlad a bude jíst to co najde
( asi v reefu - hlad je hlad :) ) -
dříve nebo později se ho budete chtít zbavit - pokud ho identifikujete - a podaří se odchytit.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Cerv?

Príspevok od používateľa Marian Gross »

sú dravé a pomáhajú sa vysporiadť so všetkým čo uhynie v Aq skôr ako sa to začne rozkladať. Pozor na ne, keď si pinesiete ozdobné červy , latinský názov nateraz neviem, som v práci, Raz som to spravil a to rána bolo po ňom vďaka práve tomuto bezstavovcovi.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"