PLANKTON V NADRZI

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

PLANKTON V NADRZI

Príspevok od používateľa vlčák »

včera jsem svítil baterkou do zhaslé nádrže a nestačil jsem se divit.kužel světla přilákal asi 100 jedincu které jsem ještě neviděl.velice pohybliví asi 0,2 až 0,5 mm velcí něco?
jedna polovina svítivě oranžových a druhá ještě svítivěji modrych.několik jsem odlovil a hodil pod mikroskop.nejvíce připomínají štětinaté červy s velikyma svítivyma očima.tělo asi 10 článku a mezi každym článkem na obě strany štětiny které používají k pohybu.vepředu 1pár velkych svítivych očí.v poměru k tělu velkých,asi jako u krevet.vzadu ě štětičky jako kormidlo.něco jsem zkusil pod mikro vyfotit asi40krat zvetseno ale nic moc.mohu poslat jako mms a nebo to v pondelí napreparuji sem.den předtím sre třeli navečer vřeténky ale to je asi blbost.neviděl někdo něco podobného??
Používateľov profilový obrázok
Qndronic
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 16 Dec 2010 17:34
Bydlisko: Moravský Krumlov

Re: PLANKTON V NADRZI

Príspevok od používateľa Qndronic »

Po založení nanoakvária jsem něco podobného pozoroval u hladiny po vypnutí proudění. Drobné organismy vypluly k hladině těsně pod světla. Skoky a točením a se trhavě pohybovaly. Měly bílou až béžovou barvu, bylo jich den ode dne stále více. Teď nevím jestli je ještě mám. Jinak oči ani vidět nebyly velikost asi nějak do půl mm. Pokoušel jsem se je vyfotit makro i s lupou, ale nešlo to. Možná je mám někde natočené na hodně mizerném videu, tak se pokusím po tom podívat.
Používateľov profilový obrázok
Qndronic
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 16 Dec 2010 17:34
Bydlisko: Moravský Krumlov

Re: PLANKTON V NADRZI

Príspevok od používateľa Qndronic »

Teď jsem se byl dívat, připlulo cca 10 jedinců, a je pravda že jim svítí oči:-D Děkuju za info. Teď mám zajímavý oběkt k pozorování v noci. Toho bych si ani nevšimnul;-)

Zkus se podívat ve dne při vypnutých čerpadlech, když se na chvíli zastaví proudění vody tak jsou u hladiny.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: PLANKTON V NADRZI

Príspevok od používateľa vlčák »

myslim ze to co popisujes je myssis-malý korýš.ten je přitomen asi v každé nadrzi.ty oči nejsou fosforeskujici,spise odrazi jako zrcadlo. to co je u me je neco uplne jineho.pokusim se sem dat foto
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"