Co s chobotnicou

Mušle, Škeble, Slimáky a podobné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Qoqpka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Dec 2008 23:24

Co s chobotnicou

Príspevok od používateľa Qoqpka »

Mam problem, do AQ 250l som si zakupil zive kamene ale asi tak po 4 dnoch sa mi tam objavila mala chobotnica neratal som s tym no chcem sa spytat ma zmysel sa starat o nu a je mozne ju odchovat ? vyzaduje nejake specialne podmienky ? AQ je zatial v stadiu zabehavania tak neviem co teraz. Diky
Prikladam foto hned ako sa objavila som ju odfotil v osobnom albume
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

Tak to gratuluju, je to krasavice, pro jeji odchov budes potrebovat krapet vetsi akv a hodne trpelivosti.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

nádherná,gratuluji :wink:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Nádherný kousek :shock:
550l reef mix
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Mas len dve moznosti, nechat si ju, alebo si ju nenechat :lol: Ja by som si ju nechal. Skus ju cielene krmit. Vacsie kusky mrazeneho mysis, krevetky a pod. Ale po rozmrazeni nechaj vyluhovat vo vode z aq, aspon 15min. Mozno by sa aj dala identifikovat. Mnohe tropicke druhy nedorastaju do velkych rozmerov. Len aby nebola jedovata. Potvora bude dost inteligentna, popremyslaj nad tym. Moze vyliezt z aq, moze sa prepchat do prepadu, moze vselico :evil: Ked sa chyti, tak budes mat super atrakciu. Poreferuj...
Dano
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ak je aq v stadiu zabiehania, tak ma malu sancu ..ale nejaku ma

chobotnice su dost citlive na kvaitu vody, takze budes musiet pocas zabehu ment vodu este castejsie nez je obvykle

akva musis mat dokonale zakryte, 1cm skara je dost na to aby sa precpala a utiekla. rano by si ju nasiel ususenu na parketach. Takisto musis mat nejaku sietku na prepade, dokonale upevnenu.

Krmenie bude spociatku problem, chvilku potrva nez pochopi ze to co jej davas je potrava, ale potom ti bude zobat doslovne z ruky. Ak si ju ozaj chces nechat, zabudni na dalsie zivocichy, ziadna ryba si pred nou nebude ista, takisto kvoli kvalite vody budes musiet krmit velmi opatrne a sledovat hodnoty No3
Dalsia vec je, ze plno chobotnc je jedovatych, niektore druhy patria medzi najjedovatejsie zivocichy na planete vobec, takze pozor na kontakt, pokym nebudes mat na 101% istotu o aky druh ide, pouzivaj radsej gumene rukavice
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Qoqpka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Dec 2008 23:24

Príspevok od používateľa Qoqpka »

Neviete o aky druh ide ? pokusim sa o nu postarat a ked sa jej nebude pacit tak nebol by niekto ochotny si ju vziat ? len stale rozmyslam ako sa tam mohla dostat :?:
Uz som pozakryl prepad dnes rano bola v refungiu potvora mala
Qoqpka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Dec 2008 23:24

Príspevok od používateľa Qoqpka »

Lukáš napísal:Plati vyssie spominane, len treba dodat, ze niekt. chobotnice su dost vyberave v potrave - treba skusit viac druhov.
Kazdopadne, ak sa rozhodnes ju nechovat - urcite ju nesplachuj.
Ak sa rozhodnes chovat ju - je zbytocne kupovat krevety, ryby alebo male zevy.
V pripade 1. moznosti mam k dispozicii 200 l utulok s makkymi koralmi.
Preco je to zbytocne kupovat ?
pridal som dalsie foto
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Qoqpka napísal:Neviete o aky druh ide ? pokusim sa o nu postarat a ked sa jej nebude pacit tak nebol by niekto ochotny si ju vziat ? len stale rozmyslam ako sa tam mohla dostat :?:
Uz som pozakryl prepad dnes rano bola v refungiu potvora mala
odkial si?
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Qoqpka napísal:
Lukáš napísal: Ak sa rozhodnes chovat ju - je zbytocne kupovat krevety, ryby alebo male zevy.
.
Preco je to zbytocne kupovat ?
pretoze by ti ich zozrala jak malinu
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Ta je fakt krasna! At se ji dari. I kdyz to neni bezny chovanec a o jejich chovu nevim zhola nic, tak drzim palce :)
Qoqpka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Dec 2008 23:24

Príspevok od používateľa Qoqpka »

tak to mate pravdu no ak nedorastie do velkych rozmerov nejake druhy ryb ktorym by dala pokoj sa urcite najdu ? napr. Bodloci(neviem teraz presny nazov) tie modre so zltym trojuholnikom sa mi zdaju dost velky no necham si poradit
Qoqpka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Dec 2008 23:24

Príspevok od používateľa Qoqpka »

Roman napísal:
Qoqpka napísal:Neviete o aky druh ide ? pokusim sa o nu postarat a ked sa jej nebude pacit tak nebol by niekto ochotny si ju vziat ? len stale rozmyslam ako sa tam mohla dostat :?:
Uz som pozakryl prepad dnes rano bola v refungiu potvora mala
odkial si?
som KE.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Nechcem byt mudry, ale identifikacia je asi nad sily tohoto fora. Videl som dokument o tropickych chobotniciach. Aj vedci s spickovim vybavenim v tom mali chaos. Je tam mnozstvo endemitov a najhorsie su mimikry. Beznym javom je, ze nejedovate sa ksichtia ako jedovate. Az po toksikologickych testoch boli vedci mudrejsi. Nikto nevie, kolko nepopisanych druhov este existuje. Aj keby niekto vypatral presny povod zivych kamenov, bude mu to prd platne. Takze kamarat, mas v aq raritu a ked Ti pride blba navsteva, tak sa pochval, ze mas skrotenu chobotnicku. Navsteva pohladka a Ty budes vediet, ci je jedovata :lol: :lol: :lol:
Este ma napdlo s tym krmenim, co keby si jej tam pustil 2 gupky :?:
Dano
Qoqpka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Dec 2008 23:24

Príspevok od používateľa Qoqpka »

Tak dakujem za ten napad s gupkami teraz ju krmim mrazenymi krevetami no najprv nechcela no potom zistila ze je to potrava a zacala jest skusal som aj kusky mrazenej tresky ale to nechcela len tie krevety povodne som do aq planoval makke koraly tak si myslim zeby im neublizila a taktiez sasanky na tie sa najviac tesim je mozne ich mat spolu s chobotnickou ?
este skuste poradit co by sa k nej este hodilu dakujem.
Este jeden problem pri merani som zistil zvyseni obsah PO4 skusil som ten roztok na odstranenie ale nepomohlo
vymena vody vo stvrtok tak teraz sa mi zda zeby bolo priskoro
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkkýše"