modrá huba

Mušle, Škeble, Slimáky a podobné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

modrá huba

Príspevok od používateľa Franky »

Zdravím včera mi pribudol do akvaria tento zaujimavy živočích, malo by sa jednať o hubu Haliclona sp., bol by som velmi vdačný za vaše postrehy prípadne neaké rady s jej chovom v nádrži.
Tiež by som chcel poprosiť o pomoc s identifikáciou zeleneho sps, na ktorom je prichytená

Vdaka :)
IMG_1646.jpg
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa švíco »

Chovat tuto houbu je dle mě velice složité... na té tvé je vidět, že má již vybělená místa.
U mě vydržela asi tři měsíce... postupně se ale vybělila celá a rozpadla se. Někde se uvádí, že snad obsahuje zooxantely, jinde že je pouze filtrátor...
Hlavně je potřeba případný rozpad sledovat, jelikož při náhlém kompletním rozpadu vypustí naráz množství toxinů... takže pozor na ní.
Obávám se, že jí zkusilo mnoho lidí, ale pokud se koukneš na fotografie dlouhodbě funkčích nádrží, v žádné jsem jí neviděl, což asi o něčem svědčí... bohužel...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Steedy »

Zdravím te franky, tuto houbu mam v akva uz asi 8mesicu neli více a zatím bez problému roste jako divá. JE to filtrátor, nedávat ji na primo ozářená místa spíse do přítmí, pokud chce více svetla potáhne se za ním. Dále je potreba pridávat do vody Amino kyseliny, a sem tam phytoplankton /zivy ci TM phyto , zároven není spatny Coral Snow.

Co do houby je to parádní identifikátor stavu PO4 a orfanického znečistění ve vodě.
Pokud je houba Nádherně modrá je vše ok, pokud houba začína ztrácet barvu (šednout) tak voda ci po4 je vysoké.

Zároven transport a přidávání do akvária má svůj postupt urcite nevytahovat ze sácku na vzuch a pak dávat do vody nejlépe ponorit celý sáček do vody a vytáhnout ve vode, tak samo by se to melo delat se zévama !!!

Tot mé osobní postrehy a poznatky.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Franky »

Dakujem, no steedy neskoro, kedze hubka bola +- 6 hodín v sáčku (mamča bola v obchode a nemohla jej odolať tak ju napriek dlhej ceste po nákupných obchodoch vzala) tak som ju hned šupol do nádrže, hold nabudúce budem múdrejší. Huba je no, neni svetlo modrá skôr mám dojem že je kapánek šedivá, takže možno budu hodnoty vyššie, ale to bude na 100 percent sposobené tým, že som vyhádzal celé akva a zložil si nový útes, takže predpokladám, že do dvoch týždnov bude všetko OK. Mám phytoplankton od easyreefs tak skúsim dávkovať ten. Uložil som do dolnej časti nádrže, avšak kompromisne, kedže je prichytená na ten sps. Uvidím ako sa jej bude dariť hádam moje menšie prešlapy prežije a bude mi robiť radosť :)
Zdeno
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 17:57
Bydlisko: Bratislava

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Zdeno »

to mas zo symbiozi ze ? ja som ju kupil tiez.....ale na vzduch som ju nedal :D ....ja jej davam Sponge Power od Korallenzuchtu
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Steedy »

Franky napísal:Dakujem, no steedy neskoro, kedze hubka bola +- 6 hodín v sáčku (mamča bola v obchode a nemohla jej odolať tak ju napriek dlhej ceste po nákupných obchodoch vzala) tak som ju hned šupol do nádrže, hold nabudúce budem múdrejší. Huba je no, neni svetlo modrá skôr mám dojem že je kapánek šedivá, takže možno budu hodnoty vyššie, ale to bude na 100 percent sposobené tým, že som vyhádzal celé akva a zložil si nový útes, takže predpokladám, že do dvoch týždnov bude všetko OK. Mám phytoplankton od easyreefs tak skúsim dávkovať ten. Uložil som do dolnej časti nádrže, avšak kompromisne, kedže je prichytená na ten sps. Uvidím ako sa jej bude dariť hádam moje menšie prešlapy prežije a bude mi robiť radosť :)
Snad ano.. drzim palce je to pekna houba. ono to sednuti houby muze byt zpusobeno prave tim predelavanim nebo tim ze se to okyslicilo tezko rici.

Zdeno : od KZ je to taky supr pripravek ..
Naposledy upravil/-a Steedy v 13 Jan 2013 13:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Franky »

jj odtial je, vdaka možno vyskušam :D
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Franky »

Meno toho sps nahodou nepoznate?
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa cizmik »

Porites sp. :?:
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Steedy »

jj taky bych rekl porites.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Franky »

Listoval som knihy od darbujana a tiež som dospel k nazoru, že by to mohol byť on :D
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa shark »

Tak jak to po čase vypadá s houbami?rostou?nebo už jsou v reefovém neby?
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Franky »

neviem túto mám krátko ale budem referovať ako dopadne
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa martin01 »

Steedy napísal:Zároven transport a přidávání do akvária má svůj postupt urcite nevytahovat ze sácku na vzuch a pak dávat do vody nejlépe ponorit celý sáček do vody a vytáhnout ve vode, tak samo by se to melo delat se zévama !!!

Tot mé osobní postrehy a poznatky.
Ony zévy nemají přijít na vzduch, měl jsem pocit, že v přírodě bývají mimo vodu i delší dobu? Každopádně pokud to tak je, tak jsem měl velké štěstí, když jsem ji nad dřezem pucoval od řasy. Sladkou vodou jsem ji neoplachoval. M
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: modrá huba

Príspevok od používateľa Franky »

Inak toto by ma celkom zaujimalo, ktoré živočíchy môžu a nemôžu prisť do styku so vdzuchom, viem o ježovkách a hviezdiciach. Čo je pravda o týchto zévach ? môže ich styk zo vduchom spôsobiť smrť ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkkýše"