Octopus cyanea

Mušle, Škeble, Slimáky a podobné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Octopus cyanea

Príspevok od používateľa martin01 »

Tak je chov u konce, ráno jsem ho vyndaval uplně bílého bez reakcí. Večer ještě žil, ale už se vůbec nehýbal. Tak jen krátké shrnutí. Za zhruba šest týdnů zdvojnásobil svoji velikost. Z cca 3 cm v těle a tak do 10 cm dlouhých chapadel vyrost na 7 cm v těle a chapadla do 20 cm, přiznám se, že jsem ho neměl chuť přeměřovat. Jako krmení preferoval jednoznačně ančovičky, které se mu zřejmě staly osudnými. Uplně na začátku jsem dával i mražené krmení. Co se ještě osvědčilo, byla humří vajíčka, která i když rozmrzla, držela v chuchvalci na dně a on je v podstatě všechny vyluxoval. Škeble si vzal jen dva krát, pak už o ně nejevil zájem a to ani o vyloupané. Bohužel jsem neměl žádného malého kraba, kterého bych mu zkusil dát. Možná, že také jedl ty malé drobné šneky, ale přímo jsem to nikdy nepozoroval, jen jsem našel několik prázdných ulit, ale ty mohly taky vypadnout z kamenů, které jsem přidával do nádrží. Byl to jednoznačně nejzajímavější živočich, kterého jsem kdy choval, tak přemýšlím, jestli to zkusit znovu. Jediné co mě od toho odrazuje je opravdu krátký věk. Podle toho co se mi podařilo zjistit, se dožívají mezí 13 - 15 měsíci. Ještě přemýšlím o nějakém menším druhu, který by nevyžadoval tak velkou nádrž na tak krátké období. Tak to je asi vše. Pokud se ostatním, kteří si chobotnice pořizují, podaří delší chov než mě, tak budu rád, pokud se podělí o zkušenosti. Pěkný den Martin
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Octopus cyanea

Príspevok od používateľa ellbunda »

To je mi líto, přiznám se tohle vlákno jsem četl opravdu ze zaujetím, prošlapáváš cestu, kterou tady moc lidí nezná, shodou okolností jsem minulý týden zase brouzdal po youtube a hledal reefy a našel jsem tam pár nádrží s chobotnicemi a byly opravdu super. Tak snad podruhé...
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkkýše"