Hvězdice

Ježkovia, Hviezdice a pod.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Hvězdice

Príspevok od používateľa maco30 »

V poslení době se mi nějak přemnožily nějaké hvězdice,často jsou na skle....co s nima,jsou na škodu?Nebo nevadí že tam jsou.....
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

Pokud se jedna o ty male, tak ty moc nebrat...Mohou jim chutnat nejake druhy koralnatcu. Ja je vytahuji hned od startu nadrze.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Myslíte ty malé zelené? Taky jsem si je asi donesl s živými kameny. Ted už jich pár v akváriu mám. Dvě jsou už asi tak 4 cm velké, jsou zelenošedé barvy. Taky jsem zjišťoval co jsou zač, ale nepodařilo se mě nikde nic objevit.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

vasek.s napísal:Pokud se jedna o ty male, tak ty moc nebrat...Mohou jim chutnat nejake druhy koralnatcu. Ja je vytahuji hned od startu nadrze.
Suhlas, dlho nic a teraz mi zlikvidovali S. duru , vyhlasil som im džihád :D

Peter
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

Chlapi,nevíte někdo jak se jmenují?Obrázok . Díky Pavel.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

pravděpodobně to je nejspíš Astropecten polyacanthus .Původem Indo-Pacifická oblast ale migruje a je k vidění i kousek od nás v Chorvatsku :wink: Je poměrně nenáročná , vyžaduje přikrmování kouskem ryby a pod.Krmení je docela zábava :wink: měl jsem ji dokud nespáchala sebevraždu na čerpadle.Aktivní je převážně večer kdy se vydává na lov ,ale naní to pravidlem .Jak ji zavoní krmení ihned vyrazí hledat co by slupla :) .Je to hrabavá hvězdice a vyžaduje písek do kterého se může zavrtat a schovat.
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

:) .Je to hrabavá hvězdice a vyžaduje písek do kterého se může zavrtat a schovat.[/quote]

Máš pravdu co se týče chování takže předpokládám že ten název sedí taky.Abych je takto nafotil tak jsem je musel vyhrabat z písku a po minutě
už byly zase v trapu.Mám je tři dny a myslím že jsou o hodně lepší na čištění písku než ryby typu Valencianea protože písek vůbec nevíří a obracejí ho velice důkladně a do hloubky.Díky a měj se.Pavel. :wink:
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

drobne hadice

Príspevok od používateľa tomisdn »

Co s temi malinkymi hadicemi ci co to je? Velmi stihla nitkovita ramena tmave barvy, zatim byly skoro na vsem zivem (kameny, korali) co jsem si domu donesl. Vystourat a vyhodit nebo nechat...? Maji cca 2-4cm.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Re: drobne hadice

Príspevok od používateľa kubrt »

tomisdn napísal:Co s temi malinkymi hadicemi ci co to je? Velmi stihla nitkovita ramena tmave barvy, zatim byly skoro na vsem zivem (kameny, korali) co jsem si domu donesl. Vystourat a vyhodit nebo nechat...? Maji cca 2-4cm.
musis dat fotku, podla popisu neviem nic, inak ja mam tiez male hadice ale nevyhadzujem nic o com som neni 100% presvedceny ze je to skodne. A tak mam bristly, skelne, hviezdice, slimaky... a to ze si sem tam odhryznu z makkaca mi nevadi, ved aj tak ich je tam dost a rastu rychlejsie ako sa ty potvory krmia.
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

http://www.wetwebmedia.com/EchinodermPI ... %20GAL.jpg

Je vlice podobna necemu takovemu - Ophiocoma, i kdyz to asi nebude primo ona, ale jak barva tak tvarovy vzhled je podobny...vyfotit obtizne, i v noci se z vetsi casti schovava...
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

male zelenkave hviezdice

Príspevok od používateľa tomisdn »

Tohle je v reakci na prvnich par prispevku tohohle tematu....Taky jsem uz par tech malych zelenkavych hvezdic objevil a premyslel jsem jestli je chci nebo ne, nicmene po precteni par clanecku a utrzku informaci jsem dosel k zaveru ze ne, jelikoz az moc lidi tvrdi ze se jim neco pokousely spapat :-)

Jde nejspis o Asterina anomala
viz napriklad kratky text http://www.thesea.org/reef_aquarium/pes ... arfish.php nebo http://www.garf.org/STAR/starfish.html
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Zajímavý článek.Líbí se mi,že přirovnávají rozmnožování u těchto malých hvězdic jako k moru.S tím souhlasím.Ale na korálech nepozoruji žádnou destrukci.Nevím,zatím je tam mám a asi je nedám pryč do doby, kdy se něco bude dít.Zas na druhou stranu,reef stojí na základu mylých bezobratlých tvorů,proto je ten život tak rozmanitý a zajímavý.Korál je jen korál a nic jiného,někdy je právě mnohem zajímavější pozorovat tyto tvory.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

moguai napísal:Zajímavý článek.Líbí se mi,že přirovnávají rozmnožování u těchto malých hvězdic jako k moru.S tím souhlasím.Ale na korálech nepozoruji žádnou destrukci.Nevím,zatím je tam mám a asi je nedám pryč do doby, kdy se něco bude dít.Zas na druhou stranu,reef stojí na základu mylých bezobratlých tvorů,proto je ten život tak rozmanitý a zajímavý.Korál je jen korál a nic jiného,někdy je právě mnohem zajímavější pozorovat tyto tvory.
Tiez ich tam mam, jedna je dokonca velka ako desatkorunacka (ta slovenska :lol: ). Pokial nepozorujem, ze skodia koralom, viza maju platne.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

moguai napísal:Zajímavý článek.Líbí se mi,že přirovnávají rozmnožování u těchto malých hvězdic jako k moru.S tím souhlasím.Ale na korálech nepozoruji žádnou destrukci.Nevím,zatím je tam mám a asi je nedám pryč do doby, kdy se něco bude dít.Zas na druhou stranu,reef stojí na základu mylých bezobratlých tvorů,proto je ten život tak rozmanitý a zajímavý.Korál je jen korál a nic jiného,někdy je právě mnohem zajímavější pozorovat tyto tvory.

mno já musim prohlásit že u mě tak nějak začal jejich odlov.několikrát jsem je viděl přisáté na sps korálech a pod nimi zbylo jen vybělené místo.evidentně jim sem tam zachutná nějaký ten polyp.rád bych se pletl ale několikrát jsem se přesvědčil.nekontrolovatelně se mi navíc začaly ta potvory množit.sbírám je ze skle jak jen to jde.jejich velikost je ve většině připadů tak 0,5cm a někerý si troufnou vyrůst i na 1,5cm.těch je ale jen málo
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

NA TEJTO STRANKE SOM NAšIEL KOPU DRUHOV HVIEZDíC: TAKZE POROVNAVAJTE:
http://www.meerwasser-lexikon.de/de/76/ ... sterne.htm
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostnokožce"