Moja 400-ka

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

Roman napísal:
Franky napísal:... a zaital mi to slape..
a ako dlho ak sa smiem opytat? kolko tvrdych koralov a kolko ryb tam mas? ake mas hodnoty vody?
mam tam ricordey hetera sarcophyton discosomi sinulariu pachyclavulariu capnely... a mam tam 4 ryby zatial a v piatok mi pride montipora a este naka ryba :) a akva us mam 4 mesiace bez problemov no3 po4 nulove aspon podla testov od jbl a sera kh 9 ph 8 ca iba 340 ale to us riesim mam cacl2 :D
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no tak pri tvojej zostave je este jaksi skoro robit uzavery, ci zrovna tvoja filtracia je ta najspravnejsia a Otik by maltu svoju rozhodit a urobit ju podla teba.

Netvrdim, ze robis nieco zle, ale 4 ryby a zopar nenarocnych koralov v 330l moze bezat aj rok uplne bez filtracie (osobne vyskusane) a nic zle sa nestane. Ak ostanes pri takto slabej biologickej zatazi, budes krmit s mierou a nebudes zanedbavat vymenu vody, pokojne so sucasnou filtraciou este dlho vydrzis.

Hladanie idealneho filtracneho systemu v morskej akvaristike je ako chodenie do kruhu. Za tie roky co sa okolo mora motam som zazil modu silnych odpenovacov, slabych odpenovacov, DSB, bahennych filtrov, vodka denitratorov, wet-dry filtrov, sirovych denitratorov a janeviemcoho este a nespocetnych kombinacii vyssie uvedenych vynalezov.
Po vyskusani vacsiny z modnych trendov, mam pocit ze je jednoduchsie odpenovacom z vody vyrvat vcetko co sa da a podla potreby doplnat mikroprvky a krmivo nez laborovat so vselijakymi refugiami a bahnami a dufat ze vyrobia dost planktonu pre koraly a nemat ziadnu kontrolu nad odstranovanim odpadu z akva.
Staci jednoducha matematika, ak denne hodim do akva 5g krmiva a podla pravidla 90/10 z neho aspon 4,5g skonci ako odpad, musel by byt denny prirastok zelenej hmoty v refugiu (caulerpy a inych rias) aspon 50g v mokrej vahe ak nie podstatne viac. To mi dava vyse 1,5kg caulerpy mesacne a tolko som z refugia este nikdy nevyhodil (mozno mam male refugium). Ked vsak vylievam ten humus z nadobky odpenovaca, mnostvo odpadu je priam hmatatelne :) aspon cuchom urcite
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

Nechcem sa hadat lebo niesom as taky odbornik ale tento system co mam ja ma vela ludi a vsetko im finguje aj s trvrdakmi.... :lol:
Ak to nepojde tak porozmyslam aj o silnejsom odpenovaci ale podla mojho nazoru je lepsie mat sedimentacni filter alebo reefugium ako velki odpenovac mozno do reefugia by som dal vacsi odpenovac lebo tam nema takmer ziadne media ale v sedimentacnom filtri mas najprv bioballsi, koralkovka+zeolit+ caulerpa a este odpenovac :D ... to je len osobny nazor ved 100 ludi sto chuti :)
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Nie reefugium (zrejme citas ako rífugium) ale refugium. Od slova refuge: utociste, zachranny ostrov, ...
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Suhlasim s Romanom, prave preto som do sedimentacneho filtra, po 3 rokoch skusenosti, pridal ,aj ked pre vacsinu nelogicky/ miesto za refugiom v sed.filtri / odpenovac do vytlacnej komory,sice je to ten najmensi na lipove drievko, ale na moj objem akva si myslim, ze postacuje. A pravidelne menim vodu kazde 2 tyzdne 30 l objem akva / cisty / 270 l.
Zatial to vyzera velmi dobre , uvidime co ukaze cas,zatial to funguje pol roka aj s narocnymi tvrdymi koralmi.Pokial si to zase nepokaslem sam :D ono to fungovalo aj predtym, bez odpenovaca, az dovtedy , kym som do toho nevopchal svoje paprcky ...Ale ak by som mal zakladat akva znovu,uz by som to bez odpenovaca nerobil.
Samotne refugium ako filtracny system urcite nestaci...a rozdiel medzi sedimentacnym filtrom a refugiom, myslim, nemusim vysvetlovat, aj ked mam pocit ,ze tieto pojmy sa obcas zamienaju.

Peter
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Este poznamocka : Franky ma sedimentacny filter s odpenovacom a pravidelne meni vodu, takze je tu predpoklad , ze mu to fungovat moze.
Sedimentacny filter ma dimenzovany na objem 400l a ma objem 330 l akva v skutocnosti. Samozrejme, s tak nenarocnou osadkou a kratkym casom fungovania, je skutocne zavcasu hodnotit vysledok.

Peter
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

nove foto

Príspevok od používateľa Otík »

Tak som sa rozhodol zviditelnit. Pripajam par foto.
Prílohy
more 8.jpg
more 9.jpg
more 1 (1).jpg
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moja 400-ka

Príspevok od používateľa Otík »

Vie niekto aka sa vola?
Prílohy
more 4 (1).jpg
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Moja 400-ka

Príspevok od používateľa shark »

ta hvězdice je famózní :wink:
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moja 400-ka

Príspevok od používateľa Otík »

shark napísal:ta hvězdice je famózní :wink:
Je užasná!
Prílohy
more 3 (2).jpg
more 2 (2).jpg
more 1 (2).jpg
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: Moja 400-ka

Príspevok od používateľa klaun22 »

Otík napísal:
shark napísal:ta hvězdice je famózní :wink:
Je užasná!
Myslím ,že se jmenuje Fromia monilis
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moja 400-ka

Príspevok od používateľa Otík »

Tak sa mi podarilo, podla mna, ziskat pekny, netradicne sfarbeny koral v nasich zem. sirkach. Samozrejme v Nemecku to nie je problem. Este sa neotvara cez den, ale iba v noci! Je to priamy import a mam otazku na znalych, ci je mozne aby mal koral este vnutorne hodiny?
Prílohy
more1 (2).jpg
more1 (1).jpg
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Moja 400-ka

Príspevok od používateľa Roman »

skôr to bude tým, že je zvyknutý príjmať potravu v noci
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Moja 400-ka

Príspevok od používateľa cizmik »

pozor na klauna, ať se ti do něj nenastěhuje, jako mě :D
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Moja 400-ka

Príspevok od používateľa Otík »

Moji klauni maju sasanku a ked im pustim dobry rock&roll tak vyvadzaju toto:



http://www.youtube.com/watch?v=MBnR__NFpJw
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"