Stavba nádrže

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

piskot
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07 Feb 2017 14:31

Stavba nádrže

Príspevok od používateľa piskot »

Ahoj všem mořákům,

Již dlouhou dobu přemýšlím o stavbě mořského akvária do rodinného baráku, který teď mám v hrubé stavbě a je zatím rozestavěný. Tak jsem si říkal, že by bylo nejlepší postavit akvárium při stavbě baráku a natahat technologii pro akvárko. Moje představa je o délce 3 metry vysoké 1,2m a hluboké 1m. Filtraci bych chtěl do sklepa :)
Byl jsem se podívat v Kutné Hoře, Praze, a jsou to nádherné věci.

Je někdo z Liberci kdo by mi pomohl se stavbou a realizací

Děkuji

Petr
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa Jajo »

Nazdar.
Pekné plány. Potom tu hoď nejaké info, ak sa do toho pustíš.
Taká nádrž, to už nieje sranda. :)


Jajo
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa kominík »

dělal jsi si aspoň předběžnou kaukulaci ,na co tě to přijde ,ať z toho nejsi překvapen :wink:
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Já bych ještě přidal jednu poznámku z jiného soudku. Výška 1,2m je docela dost bych řekl. Nevím jak současné LED, ale myslím, že nad 90cm už to prosvítí spolehlivě tak 400W výbojky. A na ně aby sis na zahradě postavil malou jadernou elektrárnu. :D O ceně samotného tělesa výbojky nemluvě(musí se ideálně měnit tak po 6-12 měsících, stejně jak zářivky). Navíc bych uvažoval i nad samotnou údržbou akva. Rukou na dno nedosáhneš, různý teleskopický tyčky jsou občas nešikovný a při takové výšce by ti nezbývalo nic jiného než se pokaždé převléct do plavek a hup do akva.

Nejsou to neřešitelné problémy, samozřejmě fandím té myšlence a držím palce, ať vyjde vše podle tvých představ. Jen chci aby sis uvědomil, že mořská akvaristika není zrovna nejjednodušší a nejlevnější hobby. Ono to třeba u Pepina v Kutné Hoře vypadá krásně, ale je za tím spousta práce a údržby. Tak aby ses při tak velkém akva nestal spíš otrokem toho akvária než aby sis užíval ten krásný pohled. Doporučuju to nejdřív promyslet do každého detailu, od velikosti akva přes to, jakou a kam dáš filtraci a jaké světlo použiješ až po to, jak má vypadat celý reef uvnitř a jaké živočichy budeš chtít.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa axelson »

davnejsie sa tu riesila jedna nadrz 4 metrovka ak sa dobre pamatam. Mozno by bolo dobre, spojit sa s majitelom. :D nejake rady a poznatky od neho. Vacsina z ludi co su tu nema s takou velkou nadrzou skusenosti.
Mas uz nejake skusenosti s morom alebo je to uplne prva nadrz? :D
Prajem nech Ti to nadsenie vydrzi a som zvedavy na vysledok 8)
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Dobrá poznámka axelsone, Ricci_m tu má tu čtyřmetrovku v Kyjově. Určitě rád poradí.

Tady je odkaz: viewtopic.php?f=4&t=8548
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa Spongebob »

To jo ale o pulku nizsi :D vyska 120 je fakt hodne.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
piskot
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07 Feb 2017 14:31

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa piskot »

No ještě oslovuji nějaké firmy a uvidím jak dopadnu :) O víkendu se asi pojedu podívat do Prahy je tam toho přeci jenom víc než tady :)
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa kominík »

i když má ricci 4 m nádrž ,tak má stále 1400 l a tohle má být nádrž 3600 l trochu rozdíl :roll:
tohle je trochu jiné kafe o jiných parametrech a přístupu,je tady jen jeden člověk ,kterého znám a má ještě větší kousek moře cca 4500 l o výšce jednom metru akva,ale ten ví přesně co dělá a taky se k tomu tak staví 8)
K tomuto projektu se mohou vyjadřovat opravdu jen fundovaní,jinak je to akorát tlachání o ničem :!:
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa Jajo »

Všetko sa dá, len treba mať prostriedky. A taká nádrž bude určite lepšie fungovať, ako nejaké nano 60l.
Len tie prostriedky mať... :)


Jajo
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa radEg »

Musím len súhlasiť. Mám výšku akva 70cm pričom moja výška je cca 190cm a údržba je už aj tak dosť na hrane - problematická. Jednoducho ruku mám síce dosť dlhú od vrchu po dno ale nie uhlopriečne. Pri 1,2m to je na pravidelne šnorchlovanie. Ale aj to má svoje čaro ak máš rád plávajúcu podlahu a tolerantnú ženu :D

Ak budeš mať prístup len z jednej strany tak aj hĺbka 1m bude na šnorchlovanie ale určite ak je možnosť prístupu zvrchu alebo zo zadu daj hĺbku ( teda šírku) čo najväčšiu.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa Zvejkus »

To Kominík: Souhlasím s tebou v tom, že je třeba oslovit odborníky, kteří mají se stavbou takto velkého akva zkušenosti. Je to už velikost na úrovni profesionálních akva v zahraničních ZOO parcích. Taky chápu, že u nás tak vekou nádrž v soukromí skoro nikdo nemá. Je poměrně finančně náročné uživit 500L akva + údržba, natož 4000L nádrž.
Já jsem na Reef Centralu procházel vlákno, jak stavěl svoji výstavní nádrž ChingChai v Thajsku. Jeho nádrž je poměrně známá a profláknutá. On ji má taky přes metr vysokou. Když tam umisťovali kameny a korály, tak tam musel na férovku uprostřed stát chlapík s brejlema a šnorchlem. A na tu nádrž musel mít tuším 6 x 400W výbojku jako světlo(což jen světlo má 2,5kW - cena výbojky v ČR obchodě je cca 2-4 tisíce, z venku no-name asi tak 500-1000Kč). Teď když si vezmu, že na výměnu 5% vody vysype celý kýbl soli, chemie atd. Mno radši to ani nechci počítat. :D :D
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa Madox »

Skor sa tesim na cenu odpenovaca :D vymenis za kluciky od auta...
piskot
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07 Feb 2017 14:31

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa piskot »

Tak jsem pokoukal po ostatních firmách navštívil Prahu, a zatím budu furt vybírat firmu :) a nikam nespěchat
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Re: Stavba nádrže

Príspevok od používateľa Traverza »

Zkus mozna jeste p. Flodera z Brna ( Coral-shop), predelavali v poslednich letech nekolik ZOO, minimalne by ti mohl dat kontakt na nekoho povolaneho. Co u Aquaina?

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"