SK more cca 180l začíname od nuly

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kubec7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13 Aug 2011 16:42

SK more cca 180l začíname od nuly

Príspevok od používateľa kubec7 »

Zdravím všetkých akvaristov.
Po dlhej dobe som sa rozhodol že si založím menšie morské akvárium. Nakoľko som v tejto oblasti amatér chcel by som vás požiadať o pomoc a rady. Viem že prvé čo mi poradíte bude hladaj a čítaj. To som už spravil :P .
Dosť som si toho už prešiel na tomto fóre ale aj celkovo po internete a po predajniach s akvaristikou.

Na začiatok by som teda začal:
Akvárium bude 90x35x60 dxšxv v ňom by som chcel pár rýb klaunov a podobne a neaku sasanku. nič extrémne náročné.
Filtrácia? rozmýšlam nad samostatnou filtračnou nádobou do skrinky pod akva nech sa do nej dá aj odpeňovač aj ohrievač aj všetko len neviem aký by mala mať objem čo všetko musí obsahovať. a hlavne to chcem premyslieť tak aby sa nestalo že sa vyleje pri pokazení čerpadla alebo výpadku prúdu :D bývam na 9 poschodí a susedia by sa nepotešili.
Uvažujem o akva 80x30x40.
Odporúčania na techniku?
Odpeňovač?
čerpadlo?
Svetlo? nemám absolútne poňatia že aké.
Ohrievač?
ďalšie čo treba?

Neviem presne ako dostať vodu s akvária do filtrácie. Treba vrtať niekde otvory? alebo sa to dá aj bez toho? aké použiť potrubie? Ako rozdeliť filtračnú nadrž? alebo zvoliť radšej iný druh filtrácie? Filtračné médiá?

Na začiatok toľko :D viem presne že prvá odpoveď bude čítaj a haldaj po fóre. je tu toho vela. Ale touto témou by som chcel pomôcť takým ako ja aby to mali všetko do bodky v jednej téme a mali to ako návod na začatie.

Ďakujem
prvé more cca 180L
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: SK more cca 180l začíname od nuly

Príspevok od používateľa kubko82 »

Jedna z moznosti je nájsť si niekoho tu na fóre s podobnou nádržou a osadkou komu akva prosperuje a okopírovať jeho metódu.Prip.ho kontaktovať nech poradi.A najlepšie osobne okukat čo a ako.
Reef 500 litrov.
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: SK more cca 180l začíname od nuly

Príspevok od používateľa Mender »

Jinak k tomu rozměru - jestli tomu dobře rozumím, tak půdorysný rozměr bude 90x35 cm. Nevím zda jsi nějak omezený prostorem, ale v těch 35cm se bude strašně špatně budovat nějaký útes. Já jsem začínal s 100x40 a po půl roce jsem to vyměnil za 100x50x50. S těmi 50cm se už dá něco dělat ( ale i tak přemýšlím jak to rozšířit :-) ), ale těch 35cm je strašně málo. Určitě bude potřeba v akva vytvořit přepadovou komoru která ti v tom půdorysu taky zabere aspoň 10x10 cm.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: SK more cca 180l začíname od nuly

Príspevok od používateľa Spongebob »

35 sirka a 60 vyska..mel bych strach ze se to prevrati :mrgreen:
Udelej tu sirku fakt aspon 40 jinak budes brzy nestastnej.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
kubec7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13 Aug 2011 16:42

Re: SK more cca 180l začíname od nuly

Príspevok od používateľa kubec7 »

Pôdorys musí ostať tak ako je nemám naň viac priestoru.Prevrátit by sa to nemalo nakoľko tá skrinka bude tiež namieru robená a bude pripevnená do panelovej steny. utes mám v plate vybudovať na jenej strane na celú šírku. chce by som kamene zarovnať tak aby boli presne od skla po sklo a bude to asi do polovice akvária.
prvé more cca 180L
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: SK more cca 180l začíname od nuly

Príspevok od používateľa Smityl »

A jak pak to budes cistit??
kubec7
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13 Aug 2011 16:42

Re: SK more cca 180l začíname od nuly

Príspevok od používateľa kubec7 »

Toto je zatial len teoria a moj vymysel preto potrebujem vase rady.... lenze proste rozmer toho akvaria uz vatsi byt nemoze ....
prvé more cca 180L
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"