Kousek moře u Brna, Karel

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Bozzek »

Rád přispěji svou troškou do mlýna z vlastní zkušenosti.

Xenie také doporučuji zaizolovat na nějakém kamenu mimo útes. Pak ho třeba plácni k nějaké stěně a oni se na ní hezky rozlezou. Ze stěny se pak dají parádně sundavat škrabkou. Pokud to necháš na útesu, chvíli se ti bude zdát, že pohoda, ale jak se jim začne dařit, budeš z toho mít mega květák jak já :D Dá se to sice ostříhat, ale ta mrcha doroste i z nepatrného zbytku, co ti tam zůstane.

K té filtraci nebudu rozebírat jednotlivá média, ale poradím z vlastních chyb. Radši než řešit tu nej nej filtrační náplň, bych být tebou radši koupil víc soli a pravidelně měnil vodu, to udělá v tomhle menším objemu o dost větší kouzla.
Ostatně bych se zamyslel nad tím, co tam vlastně chceš filtrovat z té vody, stejně se ti to nejdřív musí zajet a ustálit, rybu žádnou nemáš. Odpěnovač bych vůbec nehrotil, co tam chceš odpěňovat? Měň pak vodu, nedělej experimenty, nepřekrmuj a nebudeš mít co řešit :)

Tě pic
Božžek
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Karel 99 »

Ahoj všem,
Děkuju za vaše postřehy.

Ty xénie mám schválně bokem na kameni.
Přidal jsem nějaký život: Lysmata amboinensis,Poustevníček modrý,Klaun obojkový.
Ten klauník je záchranná akce, kolegovy na foru ho chtěly ostatní ryby sníst tak mi ho přenechal.
Po týdnu je vše v pořádku a žere z pinzety.
Zítra se pustím do boje se skelnou sasankou(3xvětší a 5x malinká)

Dnes měřené hodnoty:
NO3 10
PO4 0,02 max
sanilita 1,025
prvidelně výměna vody 10% za 14 dní,jednou za měsíc ponožka s náplní zeomix,

Karel
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Karel 99 »

ahoj všem,

Mám tu pro Vás novou fotečku akva.
Budu rád za připomínky ohledně umístění korálů, o těch xéniích vím a dávám pozor :D
Děkuji všem co mi pomohli a pomáhají radami.Zvláště těm z Brna od kterých mám koráli a i klauníka.

Karel
moře.jpg
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Karlovo nano moře.

Príspevok od používateľa Karel 99 »

ahoj Všichni mořáci.

Jako začátečník jsem vám poslal fotku akvarka a očekával jsem pochopitelně nějakou poznámečku k mému nano moři.
Doplním Vám tedy parametry a prosím o radu ohledně červené řasy na kamenech.
Akva je v záběhu takže předpokládám že zmizí sama.
Trochu mi nastupuje sinice ale jen v proudu a na skle, nic dramatického.
osazenstvo:
koráli: Montipora, discosoma, zoanthus , Capnella, lobophyton, sinulária, caulastrea sp, Hydrophora exesa, euphylia, rhodactis, pachyclavulária, parazoantus,
ryby: klaun kroužkový, sapín. bezobratlý: krevetka čistič a poustevník elegantus.

Krmení: každý den 1/2 artemia a 2x týdně korály caulastrea a euphylia ostatní co si chytnou.
parametry: NO3 10
PO4 0,02 max
salinita 1,024 voda
ph 7,8
kh 8,3
prvky: Reef Booster,Coral vits, Jodi+ , PRODIBIO
fitrace: zeomix aqua vala 200g/měsíc výměna, siporax,matrix bakterky, 10% vody každých 14 dní.

potřebuji Vaše rady a kritiku abych se mohl motivovat a zlepšovat.
díky Karel
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak pokud korály vypadají dobře, není moc co řešit.
Co máš za sapína? Jestli je to nějáká Chrysiptera je to úplně nejlepší volba do nano nádrže. Radil jsem ti osaádku: Gobiodon, Ecsenius, kauderňák nebo jinej parmovec... a pořídíš si agresivní mrchu.
Co se týče fotky, osobně bych přesunul kameny: velkej doleva natočenej tak jak je. Menší doprava, mezi ně mezeru. Diskovky jsou asi na samostatným, ty bych přirazil k malýmu kameni - na tom bych nechal xenii, tu už tam myslím máš. Všechny malý kamínky bych naposouval k levé straně co nejvíc k patě velkýho kamene. Gorgonii bych nechal tam kde ji máš. Pro představu by z levého horního rohu by vrchol velkýho kamene směřoval k pravému dolnímu rohu kde by byla bakule malého kamene na vyvážení (je to v podstatě aberace na zlatej řez).
Pokuď to necháš jak to je je to jedno. Měkký stejně rostou rychle a časem se ti změní kompozice.

Co se týká zbytku: Reef boster a prodibio nepotřebuješ, máš tam už dost života a nemá to valný efekt. Zeomix od Valy fakt neznám ale efektivnější by bylo koupit normální zeolit a dodržovat máčení + phosex a dodržovat výměnu, každý se mění jinak a stačí na oboje silonka. Cenově to asi taky bude levnější.
Ostatní je celkem ok, s pH radši moc sám nelaboruj.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Spongebob »

charloschuanche + 1. Spravne ve vsech bodech :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Karel 99 »

ahoj,
děkuju za rady.Ten sapin je chrysiptera žlutomodrý.
Ten útesby se dal posunout jak píšeš jen se potom nedostanu škrabkou na zadní stěnu ale to asi nevadí.
Mám taky trochu strach se vším tím hýbat.
Ten zeolit a phosex objednám u pepina jen nevim kolik ho mám dávkovat podívám se na foru.
Ten reef boster a ty vitaminy jsem chtěl dopřát korálům
něco by měli dostat ?
Karel
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa pajin »

já bych ti poradil, aby ses řídil sám sebou a potřebou akvária. pokud filtrace funguje a koráli jsou spokojení a ty seš se vším spokojenej, tak bych to zbytečně celé nepředělával jen pro to, že někdo napíše, že to co používáš sice vůbec nezná, ale že efektivnější by to bylo jinak :) takové věštecké schopnosti bych chtěl mít taky. možná by to bylo lepší, možná ne. jinak já používám Reef Booster pravidelně každých 14 dnů a přijde mi to jako super krmení ;)

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Karel se ptal na názor,
tak jsem mu napsal co si myslím. Reef booster a prodibio biodigest jsem dlouho používal a efekt jsem nezaznamenal. Osobně mi vyhovuje víc KZ vitalizer a amino, ale i tak má booster mít efekt především na LPS a SPS a těch Karel moc nemá a i když tak základí nenáročné druhy. Na co to tam lít, když to stojí prachy? Do nádrže s měkkými koráli leju jen vodku a krmení pro ryby a ryby pomalu nemaj kde plavat.
Co se týče postavení útesu, nikoho jsem do přestavby nenutil, to je každého věc. Zas jen názor.
A poslední bod jsou moje věštecké schopnosti. Věštím, že zeolit v tom mixu nikdo nenamáčel do solanky, že se má měnit jinak často jak phos, a dle názvu mixu bych volil pro jistotu osvědčenější metody. :idea:
Karlova nádrž si dovolím tvrdit potřebuje jen pravidelnou péči a nic extraspeciálního k tomu není potřeba.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Bozzek »

Podle mě je útes takhle úplně parádní. Pan majitel měl z výtvarné výchovy určitě za 1 :D
Korály se tváří spokojeně, akva se ti zabíhá, nekomplikuj si to jak já v začátku.
Čím míň do toho teď budeš hrabat, tím líp z dlouhodobého hlediska.

Toť skromný postřeh od jednoho bláznivého začátečníka :)

Tě pic
Božžek
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Karel 99 »

ahoj,

koukám na Vaše názory.Je pravda to, že raději si koupím mix něčeho co si vyberu a procentuálně si nechám namíchat než
jak píše charlos. nějaký mix něčeho.Stavil jsem se u Valy pro zeolit a phosex a bylo mi řečeno že používá úspěšně tento mix do všech akva, tak jsem ho zkusil.
Vím že klasika je zeolit a phosex a even.uhlí.
U charlose jsem byl a je pravda že ryby už skoro nemají kde plavat :D
Na ty vitamínky pro korály se podívám co a jak, rád si nechám poradit.
Jinak útes navrhovala žena.
Pokouším se najít na foru poměr zeolit a phosex do 60l a četnost výměny ale každý má svůj recept.
Hmm tak uvidím.
díky moc
Karel
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Zeolit ježiš už nevím kolik, dávám cca 300g na 100l měním co 3 měsíce. Phos 100g na 100l, při nule můžeš dát i míň a měním co měsíc.
Vitamínky pro korály zatím klidně vynechej a uvidíš co a jak. Jestli ti korále budou v pohodě držet, tak to nech.
Do útesu chraň bože nezasahuj jestli ti ho poskládala žena. To by mohlo mít následky. :D
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ja mel v 60ce 250-300g zeolitu, menen po trech mesicich tretinu az polovinu. Phos jsem mel cca 50-60g menen jednou za mesic. Cili opet jak rika Carlos :lol:
Zeolit pred vymenou 14dni macej ve slanem nalevu 30g soli na pul litru osmo vody.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Karel 99 »

Ahoj mořáci byl jsem dnes u Bozzka v Praze a jeho reef je fakt Božží.
to: Bozzek
Ahoj, tak to vypadá že jsme cestu zvládli.
Zasílám fotky z té 60L louže.
Děkuju moc za představení akvákra a za rady, které jsem potřeboval.Moc děkuji za fragy a vystavuji foto.
Pěkný večer Všem.
Karel
Príloha 001.jpg už nie je dosupná
001.jpg
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Nová nádrž, začátečník

Príspevok od používateľa Karel 99 »

002.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"