Naše malé more 144L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Naše malé more 144L

Príspevok od používateľa Xwave »

Mozno blba otazka, ale vodu ktoru si pouzil pri vymene bola z RO ? Ten hustomer si kup novy a vymen sol ktoru pouzivas, sol od Sery je dobra tak mozno na Fish Only, nepridavaj teraz ziaden zivot kym to nebude aspon ako tak v poriadku :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: Naše malé more 144L

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

P_P napísal: 22 Feb 2018 21:30 Možná trochu mimo, ale s tím vyjádřením k PO4, že je to blbost po výměně vody mít vyšší, bych byl opatrný.

Já nyní řeším to samé. Po první výměně z 0,1 na 0,25 , také jsem si říkal, chybička. Nicméně při poslední výměně jsem změřil PO4 těsně před ní - 0,1 a pak cca 1 hodinu po výměně 10% vody - cca 0,5 . Koukal jsem jako blázen, změřil znovu a to samé.

Také to nechápu, také jsem čekal opačný trend, ale mám to prostě tak. Dvakrát potvrzeno.

Uvítám, pokud se k tomu někdo vyjádří, kdo se s tím už také setkal a zná příčinu. Díky.
Aku pouzivas sol, prirodnu ci synteticku? Ak prirodnu tak tam by som vydel problem, ze moze obsahovat fosfaty...
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Naše malé more 144L

Príspevok od používateľa Xwave »

Gilbo8 napísal: 22 Feb 2018 22:27
P_P napísal: 22 Feb 2018 21:30 Možná trochu mimo, ale s tím vyjádřením k PO4, že je to blbost po výměně vody mít vyšší, bych byl opatrný.

Já nyní řeším to samé. Po první výměně z 0,1 na 0,25 , také jsem si říkal, chybička. Nicméně při poslední výměně jsem změřil PO4 těsně před ní - 0,1 a pak cca 1 hodinu po výměně 10% vody - cca 0,5 . Koukal jsem jako blázen, změřil znovu a to samé.

Také to nechápu, také jsem čekal opačný trend, ale mám to prostě tak. Dvakrát potvrzeno.

Uvítám, pokud se k tomu někdo vyjádří, kdo se s tím už také setkal a zná příčinu. Díky.
Aku pouzivas sol, prirodnu ci synteticku? Ak prirodnu tak tam by som vydel problem, ze moze obsahovat fosfaty...
Napriklad sol od Red Sea ked si pozriete analyzu co maju na stranke tak tam nejake PO4 je.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Naše malé more 144L

Príspevok od používateľa P_P »

Také jsem čekal nějaký vnější zdroj, změřil jsem tedy vodu z RO a pak ještě slanou po namíchání. Vše OK, PO4 neměřitelné.

Sůl nyní používám - Probiotická sůl Tropic Marine Syn-Biotic.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
L.bondor
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05 Feb 2017 16:33
Bydlisko: Prievidza

Re: Naše malé more 144L

Príspevok od používateľa L.bondor »

Tak skúsim to zobrať od začiatku a spraviť tu trochu poriadok.
V prvom rade sa musím ospravedlniť za spôsobenú paniku mojou skolackou chybou, ale pri vašich rečiach o po4 mi to nedalo a išiel som to skontrolovať. Výsledok bol že som si to zle zapísal. Takže PO4 nemám 0,1 ale 0,01. Len ma teraz prosím neukamenujte, viem že je to veľký rozdiel...

Axelson: k tej hustote iba toľko, že keď ja nameram mojim hustomerom 1.02 a v profesionálnej akvaristike mi nameraju 1.024 tak pri najbližšom meraní kde nameram 1.02 je pre mňa logické že mám 1.024. preto píšem že hustota je ok. Mimo iné refraktometer už mám v objednávke, len ešte čakám čo ďalšie treba...

Smityl: refraktometer objednaný, po4 som vysvetlil hore a to ca vysvetliť síce neviem, ale pokiaľ je v norme, tak som rád že výmena pomohla.

Xwave: v pohode, som začiatočník, takže treba m dávať aj blbé otázky, lebo môže sa stať že mi unikne aj úplná banalita, viď meranie po4 a desatinna čiarka... Áno vodu som použil z RO a soľ už som zmenil, tu seru už nemám.

Gilbo8: sol používam hw- marinemix professional
Prievidza
Red sea 525xl
150L
Nano 20L

EX-144L
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"