Průhledová tisícovka

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa acmetelka »

Výtlačné zatím nechám, bude stačit, co toho dalšího ještě musím dokoupit. Ale zdá se mi i hlučnější (s novým teda nemůžu porovnat, žádné jsem neslyšel :) ), tak možná časem půjde stejně. Uvidím taky až se vše zakapotuje, jak to bude v obýváku slyšet. Zatím jsem ladil přepad a povedlo se ztišit na NULU!

charlos díky! za tip s vypínači, ačkoli mám FEL, toto mě nenapadlo, že je na trhu https://www.nej-ceny.cz/648389/hama-pro ... cerna.html :)
Jo a ten Fluval byl naplněný horní kyblík molitanem, 3 spodní uhlím. Sám majitel se o to akva moc nestaral, měl na to technika, co mu jezdil jednou za měsíc a ten mi říkal, že tam dával různě dle potřeby. Např. to uhlí.
Bak
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 03 Jan 2015 13:58

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa Bak »

Jasně že netřeba sekat zdi, když existují rozbočovače s chráničema a jiná udělátka. 8)
Killingman hmm... tak na proudovky jsem zapomněl. Ostatní techniku považuji za zbytečně předražené harampádí. Jestliže někdo touží po sps, tak ca reaktor toleruju, ale když není člověk náročnej tak ho netřeba. :lol:
Osobně provozuji 4oo l nádrž mix sps, lps a softs, kde proudí v ciklech 1x RW4, svítí 1x led čina 165W + dvě 12o cm 36W T8 obyč. modrá philips a denní bíla. Filtr je cca 1oo l s odpěňovačem a návrat prahistorický new jet 3ooo.
Jak jsem psal moře nedělá množství techniky, ale znalosti a disciplína.
U dosti z vás u kterých si tu občas pročítám jejich postřehy a vlastní vlákna nepochybuji o zmiňované disciplíně ovšem někdy zbytečně kombinujete a měníte nejen techniku, ale v horším případě i chemii.
Potom jsou zde zoufalci, kterým není rady a tudíž ani pomoci. Kdyby tu ale nebyli, tak nemáme tolik prodejců techniky a života. :lol:
Actimelka jsem rád že jsem filtr i stav kolem správně odhadl a doporučuji se vyhnout bioballs a podobným "médiím".
Do těch průtoků vrzni sáčky se siporaxem nebo hrubou korálovku. Taková média budou mít mnoho násobně větší užitnou plochu pro bakterie. Když je párkrát do roka vyrácháš pod vypouštěnou vodou z nádrže, tak to nebude mít chybu.
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa Killingman »

Rozdvojky jsou výborný, obzvláště když ti pak kvůli vlhosti ve filtru upadnou ze zdi přímo do filtru :-) Taky mám svojí zkušenost ještě z paneláku bez přepěťový ochrany...

Samozřejmě, že když máš hotový barák tak nebudeš sekat do zdi, ale když to tvoříš, proč to neudělat najednou? Podívej se do "mého" threadu, mám tam zásuvek jak naseto a je to tak nějak +- akorát, a to mám ještě světla prodlužkama vyvedený nad akvárium. Ale já svítím 6x"165W" čína a 1x 155W Orphek. Radši svítím na 50% výkonu každýho světla než to rvát na plný koule - tj. 30W modrá a 25W barvy na jedno světlo.

Ostatní techniku jako třeba chlazení? To jsem měl taky, do té doby než přesně o mé 14ti denní dovolené vystoupaly teploty v ČR nad 30 stupňů a já měl v akváriu týden 29... Odneslo to docela dost života za víc než cena klimy v bazaru.

Bioballs mám třeba v přepadu protože docela slušně tlumí vodu a ničemu tam nevadí. Naopak ve filtru jsem zase do první komory naházel zbylý kousky živáků, ty považuji za nejlepší místo pro bakterie :-)
acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa acmetelka »

Mám tu nějaké kamenivo.... Nevíte, co to je za "kámen" ty světlé vzadu, resp. na té druhé foto? Dikes.
20180207_192528.jpg
20180207_192542.jpg
Prílohy
20180207_192528.jpg
20180207_192713.jpg
Naposledy upravil/-a acmetelka v 08 Feb 2018 15:40, upravené celkom 2 krát.
Ivan58
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 10 Okt 2013 18:57
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa Ivan58 »

Vyzerá to na tufovy kameň. Mal som ho v akváriu ešte okolo roku 1994 keď som začal s morom. Je dosť porezny a mal by byť pomerne ľahký.
AQ:160.60.60 + 50l a 60l, sump 130l,cca 750l,Rolematic, skimer DIY ∅200mm,v550mm Jecod 4000l mriežkový rotor.
acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa acmetelka »

Jsou to nějaké schránky korálů. Ptal jsem se u Pepina, ale také nevěděl. Snad to nic neudělá.

Kameny se pomalu louhují a neutralizují, začínám v hlavě řešit světla. Z hlediska nedostatku času na nějaké dlouhé bastlení bych asi šel prozatím do T5, to rychle smontuju. Nemáte prosím někdo tip na stmívatelný předradník (0 - 10V) za rozumný peníz?

Radu: bude mi na průřez akva 61 x 65 cm ( hloubka x výška vodního sloupce ) stačit 6 x T5 vedle sebe? Dal bych za sebe dvě řady 115 cm trubic.
Barvy se tu několikrát řešily, to dohledám.
Dikes.
acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa acmetelka »

Filtr již pln vody mám,
výtlak přepad zapojen.
Vodu honím sem a tam,
odpěnovač podložen.
Nasolil jsem, počkal den,
pak baktééérie sem tam dal.
Uvidíme za týden,
co bude se s tím díti dál.

Filtr již pln vody mám,
co já ale do něj dám. :)
20180308_102616x.jpg
Z odpěňovače vybublalo za prvních cca 10 hodin celá nádržka špíny, ale od té doby ani ň. Tak nevím, nechat ho běžet i dále, pomůže to nalitým bakteriím, když to okysličuje vodu? Dělá ten potvor největší rámus. :)

Dal jsem tam zatím jen bakterie Microbe-Lift Special Blend od Pepina a nechám to a budu pozorovat. První výměnu chci nalít alespoň něco živé vody ze zaběhlých akva. Předpokládám, že mám ještě na filtraci čas, když zatím není vlastně co filtrovat, život nula... nebo se pletu?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa VINTR »

Dodělal bych filtr, dal živé kameny a odpěňovač bych nechal klidně běžet (aspoň si na to zvikneš).
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa MRysan »

Ty kameny budou normálně korálového původu, pokud v nich jsou zbytky lastur a korálů, tak bez problémů. Zkus na to kápnout ocet. Jen to může být prostě jiný šutr než běžně dovážené Fidži, Filipin....
LPS/SOFT 300l
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa švíco »

U těch šutrů bych si pohlídal hlavně to, aby to nebyly nějaké fosilie - tam by mohlo být leccos nežádoucího.
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa acmetelka »

Mám tu přepážek jak maku.
Prozatímní představa:
1: - ponožky na přepadové trubky, případně (někdo tu psal, že je lepší) vatu do nějakého košíku vyrobeného z plastové mřížky
- pod ten košík nebo ponožky živé kameny, cca půlku té komory zabírá skimmer
2: - naplnil bych to asi taky malými živáky
3, 4 : tady zatím nevím, musím ještě nastudovat
5: nasvícené refugium, případně DSB, ale to DSB bez zálohování asi zatím ne
6: nevím
7: výtlak a původní majitel tam měl na vodorovné přepážce kanystrový Fluval 405, kam dával absorbenty, ten už je bez svého čerpadla a běžel na externím, případně, pokud bych vyměnil silnější výtlak, udělal bych odbočku a reguloval z toho

Na zadní stěnu pod návratovky ještě připevním UV lampu 28W.

Pak jak už jsem tu psal, mám ještě čerpadélko 1000l/h a fluidní V2 Bio 1000, ten zatím nevím jestli, kam a na co.

V tom refugiu (teda myslím že tam, vyndaval jsem to z toho filtru před asi 3 lety) bylo nějaké buď nadrcené černé sklo, nebo to je něco sopečného původu?, křemičitý černý písek?, netuším - druhý obrázek.
20180308_102616xyz.jpg
20180309_165509x.jpg
Prílohy
20180309_165509x.jpg
20180308_102616xyz.jpg
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Ja bych odstranil prepazky mezi komorou 3 a 4 plus 4a5. Mozna i vrchni cast prepazky mezi 1 a 2. Odpenovac by pak byl niz a nemusel by byt podlozenej takovym mnozstvim molitanu. Refugium pak bude vetsi a veskery kamen bych dal tam. Stejne tak fluidak na phos. A filtrace by byla hotova. UV bych zatim neresil jestli ho nemas doma. Nekdy spis uskodi a na parazity je potreba silne. S refugiem nebo pri voc filtru je to trochu proti podpore mikrozivota ktery chces.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa tomvec »

A do komory 6 hrubý bioakvacit jako mechanickou zábranu proti vnikání šnečků do výtlačného čerpadla.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa VINTR »

charloschuanche napísal: 10 Mar 2018 12:01 Ja bych odstranil prepazky mezi komorou 3 a 4 plus 4a5........
V podstatě souhlasím se vším (akorát si myslím, že flujďák je k ničemu při DSB), prostě těch přepážek je tam moc. Jsem zastánce DSB, takže řasy bych dal na něj... Čím vyšil DSB tím líp. Doporučil bych zálohovat oběhový čerpadlo, při jakékoli filtraci.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa VINTR »

A UV 28w, raději ty watty dej do světla nad filtraci. UV ti podle mě nepomůže a kór při teto wataži
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"