Průhledová tisícovka

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa acmetelka »

Díky chlapi! Přepážky mezi 3, 4 a 5 jsem teda vykuchal. Horní půlku mezi 1 a 2 jsem nechal, celkem dobře to požírá bublinky od skimmeru. Pro refugium/DSB bude stačit 25 cm vysoká hladina? Mohl bych případně hladinu o 5 cm zvýšit na přepážce mezi 5 a 6.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa VINTR »

Mrkni na toto vlákno http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=3006
DSB by mělo prý fungovat od 8 cm, ono to ale sedne, takže vyšší vrstva bude lepší...... a čím větší plocha tím líp. Já šel až do takového extrému (taky jsem řezal :mrgreen: ).
Prílohy
2014-07-24-2832.jpg
acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa acmetelka »

Progress:
27.2. začátek napouštění
7.3. napuštěno, nasoleno
8.3. naočkování bakteriemi, po týdnu doplnění, mezitím výměna 100l živé vody (díky martin01)
21.3. kontrola parametrů: salinita 1,025 pH 8 KH 9,3 Ca 435 Mg 1340 NO3 15 PO4 0,3 .. nasazeni NOPOX 3ml/100l denně
28.3 výměna 15% vody, parametry: sal. 1.025 pH 8,2 KH 10 Ca 450 Mg 1320 NO3 i PO4 0 (čirá voda, ten NOPOX tak zabral?)

Kolem 20. se objevila sinice, teď o víkendu celkem dost, přestal jsem svítit (ono nebylo v podstatě na co, mám jen od Martina kousek plátové montiporky), ale osvětlené to je hezčí. :), při výměně vody jsem ze dna hodně odsál a vypadá to, že ze šutrů začala pomalinku mizet. V sumpu mám zatím pouze odpěňovač a přidal jsem do prostřední komory trs caulerpy.

Co dál? Mám ještě na něco (co vlastně) čekat, nebo bych mohl dát už nějakou drobnou faunu? Myslel jsem na krevetku, nějaké kraby, jednu dvě rybky...
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa axelson »

Na tu riasu vo filtry svietis?
acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: Průhledová tisícovka

Príspevok od používateľa acmetelka »

Svitim svitim. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"