Božžkovy necky 324 L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa aquain »

[attachment=0]DSC06408.jpg[/attachment]
Prílohy
DSC06408.jpg
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa švíco »

Nebo tuhle kanystrovou bezodpěňovačovou zrůdnost :mrgreen:
Prílohy
3.jpg
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa axelson »

Svico ty mas este takehoto prcka?napadlo.ma to koli svetlu :D
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa švíco »

Evoluce jej už překročila... ale silně uvažuju nad znovuzrozením do pracovny na stůl. 8)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Pénové,
nepsal jsem nic o super technice, psal jsem o tom, že nechat slepit přepad v nové nádrži je cca +1000kč, odpěňovač za 3000 z bazaru a jako sump starý akvárko. Nemá nic kam vytéct, sorbenty klidně v sáčku v sumpu můžou fungovat a člověk má klid a nemusí nic špekulovat. Pokud bude ponožka na bordel, tak jí sice musíš čistit, ale oproti kanystru je to nebe a dudy.
Božžkovi přeji mrknout na techniku, kterou má to inspirativní akvárko kolem sebe. Radiony, wortechy, doplnění prvků,... určitě to nejsou houbičky nastříhaný v masovce ani zeolit v petce nad čerpadlem. Navíc borec za 18 měsíců s fragy udělal větší pokrok než vy. Zaměřil bych se na to proč?

Tak ať se daří.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa VINTR »

Můžu říct,myslím to vážně, fandím ti!, ale musím dat za pravdu aquvanovi a tím pádem i sobě :mrgreen: , prostě nevěřím, že s tím budeš mít valný úspěch. Jakmile budeš přidávat ryby budeš více na hraně. A za další jsem tě nekritizoval!, ale spíše upozornil na zápory, kterých je ví než dost..... Bez ryb ti to snad bude fungovat na "jednoduchých" korálech, ale uvědom si, že i korály dělají bordel.... a budeš ho mít plnou hladinu, což by ti přepad s odpěňovačem vyřešil. Ten odpěňovač tunze, nevím, neznám, ale zdá se mi jako takový smrkátko.....
Když od nikoho z běžných domácích akvaristu si nevezmeš nic, tak od aquaina bych radou nepohrdl :mrgreen: . No Laďo zajímalo by mě jak na jadernejky? já tu potvoru mám už několik let (podařilo se mi od ní odlomit 4 kousky vypadá, že to 2 daly) a pořád s ní bojuji, vyfukuje se....., nejvýš co jí základně vadí :mrgreen:. Mám ji několik let a dělá to furt a toto můžu snad i vyloučit http://reefkeeping.com/issues/2008-01/eb/index.php

A o financích za techniku, to dle mě není, já zrovna se s technikou vlezu do pár kaček :wink:
Naposledy upravil/-a VINTR v 19 Feb 2018 22:12, upravené celkom 1 krát.
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bohuš »

Bozzek: říkáš, že nemáš v akváriu nic co by měl odpěňovač brát? Dám Ti názornou ukázku... mám ve vodě 2 měsíce jen pár odložených živých kamenů, nic se tam nekrmí, nic nepřidávám a tak vypadá odpěňovač po 24 hodinách... a to jej každý den čistím, celé 2 měsíce... .
Prílohy
skimmer SKIMZ.jpg
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa aquain »

180 l u mě v kanceláři před tak před 14-15ti lety. Kritici chodily v té době ze síťkou na vši pro Neonky na Kačák

2 ks pulzní EHEIM 2223, proudové čerpadla Power Jet 1200, světlo Gisemann 20 K - 250 W. Bez skimeru.
Jen díky Wet-Dry dýchajícím Eheimům to šlapalo. Byly pulzní, šlo do nich přisáváním velké množství kyslíku, byla to ohromná výhoda + střídavé proudění v nádrži.
Rozhodně nebyly tichý. Arytmické cvakání plováků šlo na nervy. Otevřel jsem je tak 2x do roka. Vždy zbytečně. Byly naprosto čistý. Ovšem výměna 10% vody co 10 dní
Prílohy
DSC01832.JPG
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa aquain »

[attachment=0]DSC01821.JPG[/attachment]
Prílohy
DSC01821.JPG
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa aquain »

A vedle nano 10 l. I s kompletní filtrací
Prílohy
DSC01184.JPG
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa aquain »

[attachment=0]DSC01878.JPG[/attachment]
Prílohy
DSC01878.JPG
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa aquain »

[quote=PavelKral post_id=131581 time=1519050720 user_id=26962]
No kazdy podle me netouzi po tom mit staticke akvarium plne SPS nebo rare veci, kteryma se chlubi na FB v uzavrenych skupinach. A je jasny, ze pak pri chybach to dopadne katastrofou. Na druhou stranu kolik tyto top akvaria stoji na provozu mesicne. Myslim si, ze to neni cesta kterou se chteji tyto necky vydavat :) Podle me kazdy koral ma sve kouzlo. Nekomu se libi xenie a druhy s ni opovrhuje.
To same jestli chce mit v akvariu makrorasy at si je tam ma. Svete div se oni v ocenech taky jsou a dokonce neesteticky umistene mezi koralama :D A co se tyce tyrani zivocichu, tak asi nejeden prodejce by si mohl sahnout do svedomi :)
[/quote]

Vskutku ? Co má týrání a svědomí prodejců dočinění s kanystrovým filtrem ?
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa axelson »

Myslim ze sa debata ubera divnym smerom.ak chce mat take akvarium.nech ho ma je to jeho vec.kazdy si zvoli cestu ktoroi sa vyda ci uz kanystaku alebo sumpu....je to jeho vec.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bozzek »

Ehm...tak abych se zase vyjádřil, když to tu vidím :shock:

Toto je téma o mých nových neckách jen pro připomenutí.
Opravdu nerad bych tu na x stranách řešil výhody sumpu, nevýhody kanistru, levnou/drahou techniku apod.
Od toho jsou tu vlákna v jiných sekcích a tam se můžete vyblbnout jak se zlíbí.
Za chvíli to tu bude galerie všeho, jen né mého akvária.

....to jen tak na úvod

Houbičky ve filtru zkonstruovaném z plastové přepravky a dvou ikea košů...to byl úlet. Když se na to koukám zpětně, opravdu upřímně se za sebe stydím. Ono ne že by to technicky nefungovalo, ale to provedení, no prostě hnus.
Sehnat starší akvárko, nechat si nařezat pár skel u sklenáře za pár kaček, pohrát si se silikonem, hned by to vypadalo alespoň trochu profesionálně (v mém podání tedy asi moc ne :D) Chápu pointu pana Charlose. Když už do toho člověk investuje ten čas a peníze, mělo by to mít nějakou úroveň zpracování a elegance. Sice můj skok na vyšší úroveň není tak výrazný, jak by si někdo představoval, ale snažím se. Do smrti tam snad doskáču.

Inspirativní akvárium z odkazu je pro mě jen inspirativní (není to jen toto jediné). Nechtěl jsem tím naznačit, že takhle to přesně pojedu a budu mít necky plné tvrdých květáků s LEDkou z Marsu v Číně, bez odpěnovače, bez suplementace prvků a s filtrem z krabice od bot.

Bohužel nemůžu vzít z šuplíku dvacet litrů papíru a jít si nakoupit co potřebuju. Podařilo se mi alespoň utrhnout peníze na akvárium + stojan. Snažím se využít maximum staré techniky, než zas našetřím něco na zbytek potřebného vybavení pro můj projekt. Proto jsem psal, že to momentálně stačí, ne že to je takhle perfekt idealis.
Akvaristika není moje jediné hobby, dost peněz taky putuje do muziky a brzy též poputuje našemu velkorysému a efektivnímu státu ( Haleluja! ) Och tolik hladových krků musím nakrmit a sám se klátím ve větru.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bozzek »

TEĎ ZAS K VĚCI

AKTUÁLNĚ JSEM ZAPRACOVAL NA NÁSLEDUJÍCÍM
-útes se nově skládá ze 4 hlavních věží + menšího kamení kolem na dokreslení tvaru
-vytvořil jsem pěkné vršky a plošiny pro SPSka a optimalizoval nastavení proudových čerpadel
-makrořasy jsem izoloval do filtračního sáčku a zavěsil ke kraji nádrže, za přísavku (ano jde tam světlo,fakt nejsou ve tmě)
-velká kolonie xenií bude odštípnuta z útesu a uložena do rohu nádrže ke dnu, kde nebude moci zpátky šířit své mocné odnože na hlavní útes
-kompletně jsem vyčistil celý kanistrák a dal nové náplně (vata,jemný bioakvacit,hrubší bioakvacit,siporax,dočasně malý pytlíček uhlí)
-částečně jsem odsál dno od usazených nečistot po stěhování
-dokoupil jsem krycí plexiskla (sníží se odpar a zlepší se efektivita vytápění)

DÁL SE BUDE MAKAT NA TOMTO
-estetický držák osvětlení
-rozvody elektřiny
-redukce přebytečných fragů (jsem trochu přehnal no :D)
-rozmístění a přichycení SPS fragů na vrchní části útesu (pořád váhám jestli vteřiňákem nebo reefbondem)
-likvidace malých zelených sasanek

Zas mám na týden co dělat :D
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"