Božžkovy necky 324 L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa švíco »

Eheim experience: jedna hlavní přezka na hadice - odnést do sprchy. Čtyři přezky v rozích hlavy, jeden košík, druhý košík - výměna sáčku s ecophosem, výměna případného uhlí. složení zpět - cca 10min času. V čem je problém? Samozřejmě - pelety do toho nenarveš, odpěňovač do toho nenarveš.... ale ten, kdo do kanystru jde, většinou ví, proč to dělá :wink:
Eheim neslyšíš - ale vůbec! Nemá otevřenou hladinu, takže se ti neodpařuje další voda. (můj odpar z 240l nádrže s krycími skly je 0,5l / měsíc). Každé má své pro a proti, netřeba to zatracovat. Kanystr má v moři své místo dlouhodobě... stejně jako absence odpěňovače... Na moře není prostě jednotný recept, to je na tom krásný :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa axelson »

Naprosty suhlas si svicom :D
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa VINTR »

Tento systém ti neodpustí vůbec nic, přidáš rybu, překrmíš, ujede ti ruka, prořežeš korále, přidáš korále, ubereš živé kameny a problém můžeš mít na světě, když jsi bez odpěňovače je to o to horší......
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Jajo »

Ja sa prikláňam k Vintrovi. Na kanister potrebuješ cit.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa axelson »

To vsetko je jasne.ja som suhlasis so svicom ak to niekomu vyhovuje nech ho praktizuje preco nie.svico na nom ide x rokov ale ma nadherne akva.aj ked vela ludi s tym systemom a takym akvarkom nepoznam :D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Zastáncům kanystrů, bezodpěňovačů a vůbec experimentátorům. Myslím že zastánci sumpu jenom nedokáží pochopit proč si komplikovat žívot. 300l není 100l plivátk kde ve skříni nemáš prostor na nic. Celkově extrémí nadhodnocení konstrukce i akvária bez přepadu je pro mne nepochopitelné diletantství při té ceně a času kterou do toho investor vložil. Stejně je tomu s experimenty pana Božžka. Cenou myslím atakují nákup potřebného zařízení z druhé ruky bez stresu.
Osobně se mi tento přístup vůbec nelíbí. Kdyby měl pán výsledky jako Švico, tak neřeknu asi ani popel, i když s obhajobou extrňáku nesouhlasím, taky jej mám na sladké a sere mne to víc než tušíte. Navíc je to jediná věc, která mi udělala na parketách slušnou loužičku.
Myslím, že domácí akvaristiku provozujeme z důvodu uspokojení z pozorování esteticky i jinak funkční nádrže, snažíme se eliminovat hluk, viditelnou techniku i pracnost na přijatelnou úroveň jak pocitově, tak i finančně vv rámci našich možností (které má každý jinde). Proto mne irituje tvorba paskvilů s tvrzením, tam v případě problémů ten externí přepad dodám, strčím tam odpěňovač a podobně, stejně u toho nakonec časem člověk skončí a pak se koukáme na obskládané stěny technikou a kdesi uprostřed neestetickým kouskem čehosi.
Toto není cesta kterou bych osobně s čistým srdcem mohl obhajovat před světem. A ani bych nechtěl.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa aquain »

Skvěle
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bozzek »

Díky za super názory.
Asi bych ani jiné reakce nečekal.
Zas se tu na x stranách bude řešit, jaký jsem zmetek bez špetky citu, estetického cítění a pokory.
Opět mohu jen zopakovat, že se kdokoliv může ke mně přijít na Božží necky podívat a ty chytré řeči mi říct "face to face"
, rozhodně to pro mě bude mít větší význam.

Externí filtraci přes sump uznávám jako super řešení, jen se tu celou dobu snažím říct, že pro moje potřeby to není nutnost.
Pokud to někdo tak moc nedokáže zkousnout, neměl by toto vlákno již více navštěvovat a moji existenci absolutně ignorovat, ušetří nám to dost času a energie.

Tě pic
Božžek
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Jirik »

Vylej to do záchodu, šáhni pod polštář, vem tak 300 kolíků a začni znova :D A hlavně žádnej vlastní názor, nech to profíkům :D Tohle prostě fungovat nebude :D A jestli nemáš radion a deltec a značkovou škrabku tak to jsi úplně v hajzlu :D
PavelKral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 18 Máj 2017 08:48
Bydlisko: Praha

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa PavelKral »

Jirik to asi schrnul, nejvtipnejsi moznou ironickou odpovedi co jde. Ja bych jen nejel kanistr a pro jistotu pridal skimmer trebas tunze 9004, ktery je vizualne super a rozhodne na cernem pozadi nebude nejak extremne vycnivat. Jako chtel bych videl jak moc by mi musela ujet jednou ruka pri krmeni, abych rozhodil 300 litru. A pokud jsem takovy magor, ze tam vysypu pulku mrazaku, tak by mi nepomohl ani set za 50 tis.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bozzek »

Jirik : také tobě díky za super názor, velice trefné :D Alespoň tu značkovou škrabku náhodou mám.

PavelKral: Přesně po tom tunzákovi 9004 koukám, do černého pozadí ideál, tichý a kapacitou mi uplně postačí.
Momentálně nevim co bych tam odpěňoval, takže je na něj ještě čas. Místo odpěňovače mám zatím jen sáček plný makrořas. Kanistr tam je primárně na mechanickou filtraci od hrubého bordelu. Do budoucna bych ho radši využil jen na sorbenty, pokud vůbec bude třeba.

NOVINKY DNEŠNÍHO DNE
Včera v noci jsem si trochu hrál na písečku a dal dohromady pár nových částí útesu. Teď odpoledne už to snad bude zatvrdlé. Konečně tím vytvořím vyvýšená místa na uchycení SPS fragů, tak se to nebude válet všude možně po dně. Také jsem přidal další dvě čerpadla, abych posílil proudění vody za útesem a u hladiny.

Tady ještě přikládám odkaz na jedno akvárium, u kterého jsem se dost inspiroval.
https://www.youtube.com/watch?v=r8wRGKgc5sc
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa aquain »

Neznám akvaristu který by měl na kanystrovém filtru a bez odpěňovače nějaké top akvárium. Je to jen boj a čekání na havárii která dříve nebo později přijde. Myslím že to dokážou jen velmi zkušení reefaři, nikoli začátečníci. Sump, reaktory a odpěňovače jsou podmínkou k cestě k prosperujícímu reefu. Touha mít náročné LPS a SPS korály, Bodloky a různé Pomce je asi v každém mořském akvaristovi. Tomu se nedá ubránit. Při nevhodné nebo nedostatečné technice je to velmi obtížné, neli nemožné
Nebo je někdo super talent a má vrozený cit pro vodu a prostředí, a bude to pro něj naprostá hračka
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

Alebo ma Atlantic pod oknom ako ten z videa... :D
PavelKral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 18 Máj 2017 08:48
Bydlisko: Praha

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa PavelKral »

No kazdy podle me netouzi po tom mit staticke akvarium plne SPS nebo rare veci, kteryma se chlubi na FB v uzavrenych skupinach. A je jasny, ze pak pri chybach to dopadne katastrofou. Na druhou stranu kolik tyto top akvaria stoji na provozu mesicne. Myslim si, ze to neni cesta kterou se chteji tyto necky vydavat :) Podle me kazdy koral ma sve kouzlo. Nekomu se libi xenie a druhy s ni opovrhuje.
To same jestli chce mit v akvariu makrorasy at si je tam ma. Svete div se oni v ocenech taky jsou a dokonce neesteticky umistene mezi koralama :D A co se tyce tyrani zivocichu, tak asi nejeden prodejce by si mohl sahnout do svedomi :)
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa aquain »

Máš na mysli něco takového ? Xenie a Makrořasy ?[attachment=0]DSC06408.jpg[/attachment][attachment=1]morska-akvaria007.jpg[/attachment]
Prílohy
morska-akvaria007.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"