Božžkovy necky 324 L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bozzek »

Mít sump nad úrovní necek nepřichází v úvahu.
Externí přepad přichází v úvahu.
Využití starého akva (měl jsem s ním jiné plány :/) a vlepení komory pro čerpadlo přichází v úvahu.
Plastový box se dá narozdíl od skleněné filtrační nádrže použít i na plno jiných věcí, když už není třeba.


V podstatě mi nejde o to zřizovat nějakou special filtrační nádrž, chci jen velký prostor na fragy a abych to měl spojený s vodou v neckách.

Světlo nad fragy mám LEDkové pro moře.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Smityl »

Uz vidim jak box ve kterym byly ryby a vlepena prepazka co bude problem pouzijes na ponozky. No je mi to jedno jen sem se snazil poradit normalni reseni externi prepad taky neni zrovna lacina zalezitost, budes oponovat ze pouijes tu splet trubek, ale pokud se nemylim chtel si bezpecnou nadrz. Ale zacinas s toho delat casovanou bombu, kanistrak externi predpad homemade a tlastova krabice na obleceni. Anemluvil sem o sumpu ale o fragovne. Sump si rikal ze nepotrebujes ze si spokojenej s kanistrem
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bohuš »

Chlapi neblbněte... úložný plastový box 145l určitě není určený k tomu, aby se do něj napustilo 140l vody a ještě do něj vrtat díry... :shock: .
Jako, 300l si nechat slepit z 12ky skla a 140l napustit do 1,5mm tenkého křehkého plastíku... ???

Také jsem dělal různé věci. Vrtaný plast box připojený na akva, ale ten byl jen asi 20l a byl nad akva. Ale brzo jsem to zrušil. Připadlo mi, že se ten plast korálům vůbec nelíbil.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bozzek »

Já si zas myslím, že z toho děláš zbytečně složitější věc, než to je.

Přepážka se tam nemusí lepit a vůbec to nemusí být přepážka, stačí přimontovaná nádoba, která bude pořád ve stejné hladině, taktéž to vůbec nemusí vypadat ošklivě. Pak to použiju na ponožky, na to vem jed.
Nechápu co ti na spleti trubek přijde nebezpečné. Jsou osvědčené postupy, jak udělat externí přepad bezpečný.
Ve finále jde jen o to, aby ti nepřetekla nádrž dole a ta nahoře, obojí se dá pořešit. V tomto nemusím nic vymýšlet, to už je dávno vyzkoušené.

Pokud máš něco proti kanistráku, napiš svou stížnost na formulář na wc a pošli ho potrubní poštou na velitelství :)
Nemluvil jsem tu o homemade externím přepadu, pouze o použití "externího přepadu" ať už jakéhokoliv.
Používání plastových nádob, van, žlabů apod. pro fragovny je celosvětově velice rozšířená věc, žádný můj exotický výmysl.
Bohužel jediný cenově výhodný a velikostně vhodný box je box "na ponožky" co má 145 litrů.

Bohuš: Nikdo tady nemluví o vrtání děr, natož o napouštění do absolutního maxima objemu.
Voda by tam byla max do půlky, kvůli maximální propustnosti světla ke fragům.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bohuš »

Musím se poopravit... tento plast box mám 3m od sebe, tak jsem změřil tloušťku stěny a je 2,5mm.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bozzek »

Několikrát jsem plastové boxy použil na stěhování útesu, uložení či louhování kamenů a to kolikrát byly plné až po okraj :D

Stačí napsat do youtube "rubbermaid coral frag tank". Jak říkam, to není žádný můj exotický výmysl, ale osvědčená používaná a praxí ověřená věc.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Smityl »

Zbytecny. Na jednu stranu resis estetiku a prachy a na druhou vyhodis 600kc za plastovej nesmysl a hlavne pokud si uz prestehoval tolik utesu, tak mas scela jiste minimalne jeden doma. tak ho nemusis kupovat. Origo prepad ex. Stoji kolem 2500kc nejsem s jist ale psal si tu ze kdyz si dal 5k za nadrz hrozne si vykrvacel. Proti kanistrum nic nemam kdo si je chce mit at si je ma, ja jen ze si zacal ten plastovej box nazivat jakymsi SUMPEM, proto se divym. A kdyz to tak delaji ve svete udelej si to to tak taky.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bozzek »

Přesně tak, jsem prostě světový unikát.

Vzhledem k houstnoucí atmosféře se zas odmlčím a budu zde prezentovat až hotovou věc.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Jirik »

Nehoustne, klidně piš dál, já to sleduju, a zajímá mě to. Akorát nevím, kde máš písek :D
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Smityl »

Bozzek napísal: 06 Mar 2018 11:25 Přesně tak, jsem prostě světový unikát.

Vzhledem k houstnoucí atmosféře se zas odmlčím a budu zde prezentovat až hotovou věc.
No unikat asi nebudes :D kdyz to tak delaji vsude :D ale urcite prezentuj hotovou vec vsechny to tu zajima. Jinak nehoustne to jen sem se snazil te premluvit udelat neco co neni tak svetovy :) ale vzhledem k tomu co a jak vsechno delas se mi libi ze to podle fotek vypada ze ti to jaks taks funguje coz me trochun stve (ser.) protoze jsou tu jini co to delaji tak jak by se melo nebo se snazi a nefunguje jim to :D takze kutilstvi zdar a hura do toho :)
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa charloschuanche »

A je to tu poměrně brzo. Jo nadrž s vrtaným přepadem a dole jsi mohl mít i místo na fragy. Žádnej externí přepad a probdělé noci strachem. Ale to je asi moc jednoducha cesta. Hodně úspěchu a piš jak si na tom. Myslim ze se tu dost lidí odreaguje.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Smityl »

charloschuanche napísal: 06 Mar 2018 13:01 A je to tu poměrně brzo. Jo nadrž s vrtaným přepadem a dole jsi mohl mít i místo na fragy. Žádnej externí přepad a probdělé noci strachem. Ale to je asi moc jednoducha cesta. Hodně úspěchu a piš jak si na tom. Myslim ze se tu dost lidí odreaguje.
On chce mit externi prepad vsichni v americe to pouzivaji :D a misto akvarka.plastovej box :)
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa venomcz »

nemám slov... vymýšlíš nesmysly .. za cenu toxického boxu a jiných chujovin můžeš mít normální vrtanou nádrž se sumpem ... a nebo tou tvojí fragovnou .. lepená nádrž na fragovnu vyjde levněji jak ten nesmysl.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Bozzek »

Nakonec jsem to vyřešil jinak, starý akva jsem nechal jako oddělený systém, vodu spojovat do jednoho systému zatím nebudu. Napustil jsem ho skoro do plna a postavím si tam jen vyvýšenou plotýnku na fragy, pod to pár kusů kamení na biofiltraci. Při nižší hladině by se víc odpařovalo a špatně se udržovala stabilita systému. Nee kecám :D skimmer hladiny mi nedosáhne tak nízko.

Jak už bylo zmíněno, filtračku bude lepší si nechat slepit v rozměrech, co se vejdou pod necky, pokud někdy budu filtračku potřebovat že :D v Americe to totiž umí i bez filtrace, dokonce i bez vody, v aerosolu

Nějak stále nechápu, proč bych měl kvůli externímu přepadu (někdy v budoucnu) mít neklidné spaní.
Jestli jde o zavzdušnění, to už je dávno vymyšlené a pojištěné, stačí použít google. Joo a vymysleli to v Americe.

Abych vás tedy ještě více naštval :D necky jedou jak po másle, jako v Americe
Snažim se do nich minimálně hrabat rukama, hlídam chemii vody, nepřekrmuju, udržuju techniku v dobrém stavu a nemám co bych řešil. Tím víc času mi zbyde na vymýšlení blbostí z Ameriky, protože všichni už žijeme v "Americe".
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Božžkovy necky 324 L

Príspevok od používateľa Smityl »

We are living in amerika :D cocacola santa claus. :D myslim ze nas to nestve ze ti to funguje spis jen ze si to mohl mit vyreseny sednoduse i kdyby sis tam ty diry nechal vyvrtat a mel tam dat ucpavky do budoucna kdyby si to nahodou treba nekdy mozna i kdyz asi ne potreboval mohl si to jexnoduse pustit dolu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"