_350L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Sup_
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 20:31

_350L

Príspevok od používateľa Sup_ »

Ahoj po snad půl ročním čtení jsem se též rozhodl založit moře.Hlavně to byl můj sen už od mala tak jsem si ho konečně dopřál. :) Zakoupeno zde.
Aqua 115x50x50-přepad 15x15-odtok 50 (bohužel pouze jeden),výtlak 25
Filtr 40x40x50-zeolit,korálovka,keramika
Odpěnovač Bubble Magus nac5
Čerpadlo výtlak Aquabee 2000
Proudavé čerpadlo Tunze 6015 2ks
Topítko Sera
UV JBL 11w
Osmoza Mangala s měřákem
Světlo 6ks zářivka Ati
Programovatelná jednotka Theben TR644

23.1.2019
Zprovoznění aqua:
Aq bylo celou dobu v provozu a akorat bylo převezeno ke mě. Voda z 95% ze zaběhlého aq. Korálovka,zeolit,bioakvacit tež pouze převezen. Písek živý. Kameny tak napůl živé. Měkké korály a 3x sapín zelený. Sinice se zlehka objevili cca před třemi dny ale začínají postupně ustupovat.

Teplota 27
Ph 8,1
NO3 4-10
NO4-0,02

Dávkuji pouze Nopox 2ml na 100l a odpar.

Až mi příjde druhé světlo Led 165w wifi z číny tak se světlo předělá. Časem určitě dovybavím automatickým odparem,dávkovacím čerpadlem a UPSkou. Možná i změnou filtru.

Mám objednané nové testy pač NO3 změřím pouze do 4 a přijde mi,že je barva ještě tmavší(proto NO3 4-10)
Myslíte že mám dávkovat Nopox 3ml a nebo mám zůstat u 2ml a až příjdou testy raději změřit a potom případně zvýšit dávku ?
A za ty měkáče a ryby hned zezačátku se omlouvám ale nebylo to z mé hlavy a další život zatím rozhodně přidávat nebudu.
Prílohy
image4.jpeg
image3.jpeg
image2.jpeg
Sup_
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 20:31

Re: _350L

Príspevok od používateľa Sup_ »

-
Prílohy
image8.jpeg
image7.jpeg
image6.jpeg
Sup_
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 20:31

Re: _350L

Príspevok od používateľa Sup_ »

-
Prílohy
image5.jpeg
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: _350L

Príspevok od používateľa Xwave »

Ja by som nezvysoval NOPOX, ale pridal by som polovicu odporucanej davky nejakeho absorberu na PO4.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: _350L

Príspevok od používateľa tomvec »

Absorbér na PO4 ti nesníží NO3, které tam už je. Nízká hodnota PO4 proti vysoké hodnotě NO3, čili jejich jistý nepoměr, může dokonce znemožnit odbourávání NO3.

Jinak tedy, má to v záběhu, tak bych neřešil jestli je NO3 4 nebo 10 mg/l. Koupil bych lepší testy, pokračoval s nopoxem, přidával nějaké bakterie, měřil a čekal.
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: _350L

Príspevok od používateľa Xwave »

tomvec napísal: 05 Feb 2019 16:38 Absorbér na PO4 ti nesníží NO3, které tam už je. Nízká hodnota PO4 proti vysoké hodnotě NO3, čili jejich jistý nepoměr, může dokonce znemožnit odbourávání NO3.

Jinak tedy, má to v záběhu, tak bych neřešil jestli je NO3 4 nebo 10 mg/l. Koupil bych lepší testy, pokračoval s nopoxem, přidával nějaké bakterie, měřil a čekal.
To je pravda, ale aby sa mu tam nehromadilo PO4, ktore potom moze byt problem, NOPOX funguje na NO3 rychlejsie ako PO4, lepsie zacat v mensich davkach absorberu a merat, ale to len vychadzam z vlastnych skusenosti s NOPOXom.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: _350L

Príspevok od používateľa tomvec »

Jo to je pravda, používám nopox a trochu absorbéru na PO4. I když podle návodu k nopoxu se žádné absorbéry používat nemají.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: _350L

Príspevok od používateľa P_P »

Používal jsem NOPOX dost dlouho a nikdy mi PO4 nesnížil, také jsem používal cca poloviční dávku Rowaphosu.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: _350L

Príspevok od používateľa Xwave »

Niekde na R2R alebo BRS som cital, ze NOPOX funguje spickovo, pokial na nom bezi od zalozenia nadrze, mne osobne nikdy nejako radikalne PO4 neznizil, skor to pripisujem absorberu, ale je fakt ze na NO3 funguje.
Poradil by som kupit si hanna checker na PO4, a merat, ak by bolo PO4 vysoko pridat absorber a nezvysovat davku NOPOXu, da sa s tym celkom slusne rozhadzat rovnovaha a odpalit nadrz. :shock:
NO3 pri zabehu by som len kontroloval hodnoty, bude to skakat a nie je to az taky problem, ja osobne mam NO3 medzi 10-25 ppm a neni problem.
Sup_
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 20:31

Re: _350L

Príspevok od používateľa Sup_ »

Dnes znova měřeno a možná že už je to mezi 2-4,ale stejně to raději změřím až dorazí testy. Co jsem se převažně dočetl tak je to normální jeva časem se sníží,ale nedalo mi to z důvodů zatažených korálů cca 2-3dny. Jedná se sinularii a gorgonii. Je možné že se budou svlekat a nebo je mám umístěné na nevhodném místě? A na planthya jsou takové bílé čáry ale to myslím bylo už když se korály přivezly.

V jedné díře na kameni se udělal jakoby bílá plísen. Nejdříve to vypadalo na houby a nejsem si jistý zda bych neměl kámen vyhodit z aq. Co myslíte?
Prílohy
image10.jpeg
image9.jpeg
Sup_
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 20:31

Re: _350L

Príspevok od používateľa Sup_ »

Před 12ti dny..

Jinak problém NO3 je možná i v mém krmení. Zezačátku ráno půl kostky artemii rano,druhou půlku večer. Poslední tři dny půl kostky večer. A je pravda že i sinice začíná ustupovat
Prílohy
image8.jpeg
image4.jpeg
Sup_
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 20:31

Re: _350L

Príspevok od používateľa Sup_ »

A jaké bakterie by jste mi doporučili na očkování ?
Nopox nechám na 2ml. Jinak ted ze začátku měním vodu každý týden 33l sůl RS coral plus.

A ještě taková blbost. :D Čím čistíte sklo? Používám magnet a přijde mi,že už jsem udělal pár škrabanců na skle a to si hlídám aby tam nebyl písek a stejně. Dost uvažuji o škrabce na žiletky ale aby se mi pak neválela doma a nekupoval jiný magnet.
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: _350L

Príspevok od používateľa Xwave »

Bakterky Microbe-Lift, Prodibio alebo Aquaforest, skusal som vsetky zatial sa mi najviac osvedcili tie od Aquaforestu, skrabku, no to je asi jedno, mam mag-o-float, neurobila mi ziadne skrabance, ked nieco mi nejde dole skrabkou, ocistim to zubnou kefkou a mam pokoj :D
Sup_
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 20:31

Re: _350L

Príspevok od používateľa Sup_ »

Super díky moc :) A dávkování podle výrobce nebo se ti osvědčil jiný poměr?

Včera jsem zas lepil doscosomi a vždy mi vydrží den na kameni a pak si lítají po dně. Lepeno loctite gel a tunze plastelína. Rhodactis kupodivu tunzem drží ale diskosky ani náhodou. Na svém místě jsou pouze ty co jsem strčil do doliku v kameni. Ještě skusím do kelímku korálovku a čekat až se chytnou a pak přemístit.
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: _350L

Príspevok od používateľa Xwave »

Aquaforest ma dva druhy bakteriek, Bio S je na nastartovanie filtracky pri zalozeni, a potom kvapkat pri vymene vody a ProBio S kazdy den 1 kvapka na 100l, davkujem to podla navodu a ma to celkom dobre vysledky, aspon teda u mna, a 50ml flaska mi staci na pol roka :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"