Ondrejov Reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Idem sa pochvalit s par krasavcami ktory nasli svoj novy domov v mojom aq

Frog spawn

Obrázok

Green star polyp

Obrázok

Toadstool Leather

Obrázok
Naposledy upravil/-a Ondrej Tlach v 11 Máj 2008 22:58, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

tak opat nieco pribudlo na moj reef

Obrázok

naslo sa miesto aj pre mojho "trilobita" meno sa mi nepodarilo zistit ale je to nejaky druh slimakoidneho tvora, priniesol som si ho domov na zivom kameni.

Obrázok

no a do tretice Kenya tree

Obrázok

chalani chcel by som vas poprosit s pomocou zo slovenskymi menami tychto krasavcov, nejako sami to nedary vygooglit. Dakujem vopred vsetkym!!!
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

prve : Anthelia , druhe Euphylia asi Cristata , tretie Pachyclavularia, štvrte
Sarcophyton , piate Zooanthus, posledne Capnella .Ale je to bez zaruky :D , a moc slovenske to nie je.

Peter
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

A ten "slimákoidní trilobit", co leze vedle Euphylia je chroustnatka z rodu Acanthopleura (nebo Haliotis ??). Jedná se o primitivní měkkýše, žijící přisedle na kamenech. Živí se řasami, ale velký užitek z nich není - žerou velice málo. Zajímaví jsou tím, že si na kamenu "vyhloubí" (vyčistí) místečko, kam se vždy vrací a na kterém "parkují". U mne jedna žila (velice skrytým způsobem) několik let, uhynula za povodní v roce 2002. Slovenský název neznám.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

joooj chalani, dakujem moc :!:
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Prikladam par fotografii novych obyvatelov mojho reefu.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a Ondrej Tlach v 02 Dec 2007 22:38, upravené celkom 1 krát.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

no neviem ci ten " mandarín" nie je skoro dat do tvojho aq, pokial viem živí sa tým čo najde na dne a skalách.Takže lepšie je ho dať do dlhodobo zabehnutej nádrže aby mal dostatok potravy ( blšivce, atď.) :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

motyl napísal:no neviem ci ten " mandarín" nie je skoro dat do tvojho aq, pokial viem živí sa tým čo najde na dne a skalách.Takže lepšie je ho dať do dlhodobo zabehnutej nádrže aby mal dostatok potravy ( blšivce, atď.) :wink:
Ahoj,
nebojim sa o neho, akvarium mi bezi 9mesiacov a vsetko v nom je prelozene z akvaria ktore som mal skoro 2 roky, takze live rock su bohato osidlene s copepods a amphipods s ktorymi sa on zivy. Nastastie v pripade ze by mandarin konzumoval rychlejsie ako sa potvorky stihali rozmnozit je tu moznost http://www.reefnutrition.com/tiggerpods/index.htm ako tomu dopomoct.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Hmm mne mandarín vydržal v nádrži cca rok a skutočne vyžral všetok drobný život v aqa keďže nechcel prijať nič čo som skúšal pošiel hladom. :-( Avšak niečo ako je ten tiger pods som neskúšal .....tak snáď by mu to stačilo.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Myslim ze Mandarini su najkrajsie ryby na svete a preto si myslim ze si zasluzia nasu zvysenu starostlivost, buduci tyzden preto ocakavam zasielku tigger pods a Phyto-Feast. Tiez uz mam pripravene 10gal akvarium v ktorom sa ich budem snazit odchovavat a postupne ich potom doplnat do hlavneho akavaria. Tiez ho chcem postupne naucit na zive Brine shrimp takze dufam ze mu zachutia, v kazdom pripade sa urcite bez zivej potravy nezaobide. Poznam len jedneho cloveka ktoremu sa ho podarilo naucit na vlockove krmivo samozrejme len ako doplnok ziveho.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Sú fakt nádherné ja to tiež chcem skúsiť ešte raz ale až po kompletnom upgrade aqua.Držím palce nech sa im darí.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Stojan

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Tak som sa vcera dokopla a dokoncil som konecne stojan pod akavarium. Preco mi to tak dlho trvalo? no chcel som to mat spravene na 110% bezpecne vzhladom na hmotnost ktoru to bude drzat a tiez ma brzdili materialove moznosti. Nakoniec s konstrukcoiou pomohol internet. Mozno sa v buducnosti niekomu tiez hodi link na automaticku kalkulacku ktora vam naprijektuje vas stojan, vygeneruje vykresi aj s materialovim listom.
Tu je Link
Bohuzial nejak nebol cas robit fotky pocas samotnej vyroby ale prilozim fotku finalneho produktu.
S dostavbou stojanu prisla na rad aj vymena filtra, lepsie povedane jeho doplnenie, nakolko som bezal len na filtracii z live rock v aq a odpenovaci.
Povodne som mal v plane prerobit na sump jedno z mojich 20gal akvarii, ked som si ale spocital cenu za potrebny material (dolepenie priecok, vytlacne cerpadlo, hadice, rury, vyroba prepadu atd. atd.) rozhodol som sa pre jeden hotovy produkt a to Rapid Pro Series Wet/Dry filter od Oscar Enterprises

Obrázok

Cim som vlasne ziskal prepad do filtra s cerpadlom pre jeho automaticky start pri vypadku elektriny, kanister v ktorom je umiestneny samotny filter v zlozeny z troch stupnov
1. penova predfiltracia + vlozka z lisovaneho aktivneho uhlia
2.bioballs
3.vrecko s aktivnym uhlim + keramicke valceky
dalej velmi vykonny skimmer na lipove drievko a na zaver vytlacne cerpadlo 1000gal/hod (3785l/hod)
+ kanister 4gal sluziaci na automaticke doplnovanie odparu.

Dnes este planujem narezat phosban penove vlozky a odobrat par bioballs a namiesto nich ich tam ulozit a dokoncit par detailov ako dvierka na skrinke a tak.
Ostava mi este domysliet kryt akvaria a upevnenie svetiel ale zatial sa neviem rozhodnut ci pouzit original drziaky pre svetla a aq nechat otovrene alebo na to vyrobit nejaku kapotaz.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

stojan

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Tak prikladam aj fotku stojanu, mozno bude pre niekoho inspiraciou.

Obrázok

Svetla ostavaju zatial na original nozickach polozene na vrchu akvariua, ale mam pocit ze bude lepsie ich umiestnit trochu vyssie v nejakej nadstavbe. Povodne som mal v plane vyrobit tuto nadstavbu s nejakou formou dvierok pripadne inou moznostou otvarania ale pri momentalnej dostupnosti k naradiam potrebnym na takto zlozitejsiu vec nejako niesom schopny to dat dokopy. V kazdom pripade by ma zaujimali vase postrehy uprav vnutornej strany tychto krytov, kedze cela skrinka (plast) je zhotovena z prirodnej borovice bez povrchovej upravy chcel by som aj kryt vyrobit v podobnom duchu, zrejme ale mnozstvo odparenej vody nebude prilis drevu prosperovat a tak sa uprave povrchu z vnutornej strany nevyhnem ......
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: stojan

Príspevok od používateľa amsi »

Skřínka pod akva je hezká :D ,vrch by měl stejný,jak materiál tak rozměry (to je můj názor) každopádně vnitřní část namořit,jsou přípravky co obsahujou protiplísňovou složku a pak nalakovat. Přední stěna na pantech?
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

nova filtracia mi robi obrovsku radost, doteraz som si myslel ze mam kristalovo cistu vodu no dnes rano som sa zlakol ze akvarko je uplne bez vody ;)

No v blizkej buducnosti pridam fotku aj s "vrchnakom" nakoniec som sa predsa rozhodol ho zbudovat, mam pocit ze to bude posobit estetickejsie. Zatial to je len v ceruzke ale predal som par makkacov z odchovu tak su peniazky na material a uz sa aj sam tesim nato ako to bude vyzerat.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"