moje AQ po 2 letech provozu

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

moje AQ po 2 letech provozu

Príspevok od používateľa shark »

start byl podivnej a oživování šlo pomalu ale už to vypadá trochu tak jak jsem chtěl.Ještě ale je co zlepšovat.Chtěl bych nějak zamaskovat wavebox ale nemám ještě vymyšleno kam ho skovat

[img]3ede0c48446bd1794c9543ef13d83c7a.jpg[/img]

http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... user_id=26
Naposledy upravil/-a shark v 06 Okt 2007 16:19, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

peeekneeee

fakt
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Pekné, a u akych si teda skoncil HQI, pretoze ak sa pamatam zdalo sa mi ze si sa akosi nevedel dohodnut s farbou. Bolo to vybojkou, alebo dekoráciou?
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

zustal jsem u 2xHQI150W 14000K a 2xT8 osram 67.Plánuju ale ještě změnu na té modré barvě .Místo těch zářivek uvažuju 3x70W HQI 22K.Je to ale zatim ve fázi zvažování :wink: Neustále jsem přesvědčenej že T5 jsou lepší co se týká možnosti dobarvení.Nechci ale příjít o HQI efekt :cry: tak zustávám věrný výbojkám.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

shark napísal:zustal jsem u 2xHQI150W 14000K a 2xT8 osram 67.Plánuju ale ještě změnu na té modré barvě .Místo těch zářivek uvažuju 3x70W HQI 22K.Je to ale zatim ve fázi zvažování :wink: Neustále jsem přesvědčenej že T5 jsou lepší co se týká možnosti dobarvení.Nechci ale příjít o HQI efekt :cry: tak zustávám věrný výbojkám.
To samé jsem udělal já.Respektive,objednal jsem si 2x70W 14000K a k tomu 1x70W 20000K.Tak uvidím.K tomu přiodím modré trubice a asi i bílé.Poslední dobou se mému reefu nedaří,naběhla řasa a už to odsrala seriatopora :-(.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

povedl se mi jeden DIY odpěňovač , koukněte jak super buble :wink: Video je na jeho horní část bez sběrné nádobky.Tady nejde vložit video tak alespoň odkaz na moji prezentaci a tam je uložený to dideo.
http://rybicky.net/nadrz.php?c=1858&akce=video
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Fakt Ti to pekne buble! Pridas nejake fotky hotoveho vyrobku? Jake jsi pouzil cerpadlo - a co needle wheel - origo, ci DIY?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

je to všechno DIY a je to zbastlený jen narychlo na koleně.Fotky přidám ale nelekněte se neni to dělaný na krásu ale na funkčnost.celý mě to vyšlo viložene za babku(cca 600,-) :)
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Sharku, upřímě řečeno, připadá mi to jako odpěňovač od té čínské fabriky co koupíš okolo 300 Kč.Sám ho mám doma.Beží mi na dva kompresorky (1 regulační).Opravdu jsi to vymyslel ty?......dle nánosu je vidno,že ho používáš už nějakou dobu.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

moguai napísal:Sharku, upřímě řečeno, připadá mi to jako odpěňovač od té čínské fabriky co koupíš okolo 300 Kč.Sám ho mám doma.Beží mi na dva kompresorky (1 regulační).Opravdu jsi to vymyslel ty?......dle nánosu je vidno,že ho používáš už nějakou dobu.
Mno já bych řekl že srovnat tohle s odpěňovačem na lipová dřívka mě rozesmálo :lol: ale oky.Mno přidám dneska ty fotky a pochopíš že neni kupovanej :wink: JInak pokud by se dal koupit odpěňovač za 300,- a takhle by řádil tak bych se stim nebastlil
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Jojo sharku,dá se koupit,mám ho doma a mám tam dva kompresorky.Ty udělají takový bordel (na lipové dřívko), že voda z odpěňovače teče proudem ven z odpěňovače, i když je 10 cm nad hladinou vršek odpěňovače.A přesně takhle to vypadá,jak na tom tvém videu.
PS: nemyslel jsem to vůbec zle, naopak....... jinak máš pěkné akva
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Tak tady jsou ty fotky:
Odpěňovač má výšku 50cm jen tělobez nádobky

Obrázok

rotor je upravenej za pomoci hrubého bioakvacitu

Obrázok

dokonalý provzdušnění je udělané spětnou smyčkou na čerpadle a odpěňovači

Obrázok

a prutok vody od shora dolu tělem skimru je zabezpečen přitokem z přepadu odchovny hadicí přimo do odpěňovače


Obrázok


a odtok vody je zespodu trubkou a na ní je ventil pro zdvižení hladiny v odpěňovači pro připad potřeby a regulaci prutoku vody.To je vidět na te celkové fotce.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Sharki tá prácička je fakt super, klobúk dole skvelý nápad a super prevedenie. Mám však jednu otázku: Ako si prichitil ten bioakvacit na rotor?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

nebudeš věřit :lol: já jsem normálně odřízl ten vrch kde jdou lopatky a nalepil sekundovým lepidlem plavé kolečko.Provrtal ho středem a protahl hřidelku.Potom jsem jednoduše přilepil ten bioakvacit zase sekundovým lepidlem a drží to skvěle.Mám jeden poznatek, kerej stojí zato asi zmínit a to že pokud se udělá to plastový kolečko menší než je šířka bioakvacit tak to daleko líp šlehá.Abych to kolečko měl rychle tak jsem využil nožiku a staré střikačky a bylo to.Uřizl jsem prostě tu tlačnou část a po provrtání přilepil .Bylo to skládaný na rychlo a co dům dal.Kupodivu to pracuje víc než skvěle :wink:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Tím sekundovým lepidlem to mám už několikrát odskoušeno a drží to skvěle.Měl jsem strach že se časem ten bioakvacit shobluje ale zbytečně.Na předchozím modelu co jsem zkoušel to fungovalo přilepený pul roku a bebe změn.Měl jsem ale podložný kolečko stejně veliký a pěnilo to tim pádem míň.A celá konstrukce nebyla moc oky tak proto upgrade :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"