Prevoz kompletného aq

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Buliter
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09 Apr 2019 09:36

Prevoz kompletného aq

Príspevok od používateľa Buliter »

Zdravím som tu nový v akvaristike som už pár rokov ale morskej som úplne nový mám stoho dosť guláš všetky hodnoty vody atd ale učím sa čítam skúmam . Rozhodol som sa kúpiť hotové aq ktoré je 500 litrové trojuholník je to kompletne aq ryby živé kamene nejaké huby ale bez koralov . Prevoz plánujem tuto nedeľu aq je v Čechách cca 300km odomna poraďte ako všetko previesť berem samozrejme od kamosa prazne bandasky na zubu vodu kade na ryby a živé kamene aby boli vo vode a nejaké čerpadlo pre ryby a meniť napätia . Chcem to urobiť tak že prídem odpustíme vodu do bandasiek pomali chytať ryby keď bude všetka voda preč odpojiť filtráciu všetko rozobrat čo bude treba naložiť a odviesť domou potom všetko vymiesť domou dať kamene do aq napustit vodu a dať na správnu teplotu a nakoniec ryby dúfam že všetko prežije a nechať mesiac dva nech všetko funguje a potom vyčistiť a robiť potrebné úpravy podľa mojich predstav ktoré budem samozrejme pridávať a budem informovat. Za rady ďakujem :D
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Prevoz kompletného aq

Príspevok od používateľa VINTR »

Nějakou vodu bych měl doma určitě vyrobenou, se stejným parametry (čím víc tím líp).
Buliter
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09 Apr 2019 09:36

Re: Prevoz kompletného aq

Príspevok od používateľa Buliter »

No to je dosť problém keďže nemám žiadne potrebné veci na výrobu či už RO ani sol ani bandasku nič ale musím niečo vymyslieť :?
L.bondor
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05 Feb 2017 16:33
Bydlisko: Prievidza

Re: Prevoz kompletného aq

Príspevok od používateľa L.bondor »

Tak skús poprosiť predávajúceho, či by ti nemohol nachystať jeden barel vody navyše...
Prievidza
Red sea 525xl
150L
Nano 20L

EX-144L
Kvizak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 04 Apr 2018 09:39
Bydlisko: Liberec/Brno

Re: Prevoz kompletného aq

Príspevok od používateľa Kvizak »

Osmozu budes potrebovat tak jako tak na odpar, tak kup i sul at si muzes domichat chybejici vodu...;)

Resil jsem takto: ryby do vetsich pytliku (dofouknout vzduchem), male to plastoveho kbeliku s vikem a vse do polystyrenoveho boxu (kvuli teplote). Koupil jsem v bauhausu 50l plastove barely, dovnitr jsem krom vody ukladal i korali na kamenech. Dalsi korali do plastovych uzavyratelnych kbeliku. Kamenum staci vlhko, takze plne bedny s trochou vody a pro sychr jsem vrsek pretahnul folii. Pisek davam novy, zivy... jak dojedes dom tak hned rybam vzduch a teplotu, koralum proud... pokud nestihnes hned poskladat tak dej pisek a vodu do akva, dej tam proudovku a vzduchovani a po chvili az si trosku sedne korali...

Prestehoval jsem takto 2x 240l a 350l s mekousema a lps a vse v klidu... hlavne si zmer ze se ti vejde do auta... 250ka byla plny multivan, 350ka jen tak tak ve dvou kombicich...:)

Preji hodne zdaru...;)
Buliter
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09 Apr 2019 09:36

Re: Prevoz kompletného aq

Príspevok od používateľa Buliter »

Hej no skúsim napísať či mi nevie pripraviť tak 50litrov novej vody alebo pôjdem rýchlo kúpiť RO soľ a namiešam presne jak hovoríš budem to aj tak potrebovať
Kvizak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 04 Apr 2018 09:39
Bydlisko: Liberec/Brno

Re: Prevoz kompletného aq

Príspevok od používateľa Kvizak »

Pocitej, ze do 500l akva budes doplnovat tak cca 3-4litry RO vody denne... takze bez osmozy by to bylo narocne, nekde kupovat...;) hlavne stoji par korun a usetris dalsi 50l barel...:)
Buliter
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09 Apr 2019 09:36

Re: Prevoz kompletného aq

Príspevok od používateľa Buliter »

Aha Ok super ďakujem za radu tak to čím skôr všetko pôjdem kúpiť a ktoré sú hlavne merače na vodu chcem sa spoliehať že predávajúci ich má a aj tak musím všetko pripraviť dakujem
Buliter
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09 Apr 2019 09:36

Re: Prevoz kompletného aq

Príspevok od používateľa Buliter »

Tak dnes som bol pre aq akože dosť makačka všetko vyčerpať odniesť naložiť atd prevoz 300km Ostrava-Bratislava doma čistenie aq vynesenie napúšťanie potom filtrácia ryby už všetko ide zajtra dokončiť a prerobiť podľa svojich predstav aq 510litrov časom pridať nivy piesok lebo starý sa mi moc nepáčil bude stym ešte veľa prace ale hlavne nech všetko funguje a všetko prežije :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"