2000 litrový REEF v Badine

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

laomedon napísal:...snažím sa myslieť na všetko vopred ale určite sa nájdu veci na ktoré narazím neskoro :( kto staval / stavia určite vie o čom hovorím ...
jojo. My sme prave kolaudovali. A uz mam par veci, ktore by som robil inac, keby som staval druhykrat (ani bohovi) :D
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Takže opäť trošku postupujeme, betónovali sme podlahy a potrubie medzi hlavnou nádržou a fishroom muselo byť hotové ...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

najprv som mal pripravené len 2x 25mm pre výtlak vody a 2x32mm pre odtok vody z nádrže. Potom som sa radšej pre istotu spojil s Pepinom ohľadne IWAKI čerpadla že aký má priemer výtlačnej trúbky a on že asi 6/4 to jest cca 45mm. To bol trochu šok a musel som rýchlo prerábať všetky trúbky lebo chlapi už ťahali lezienky na podlahy :-(


Obrázok

ale stihli sme a výsledok zabetónovaných trubiek je nasledovný:

2 x 32mm pre výtlak
1 x 25mm ako rezerva na čokoľvek :D
2 x 45mm pre odtok vody do fishroom
1 x 63mm pre Backup ak náhodou sa tie dve 45 upchajú :lol: :lol:

radšej predimenzovať veď predsa len to nebude 400 litrov no nie ...

teraz nasleduje objednanie hlavnej nádrže, vybral som dodávateľa www.zekia.cz na základe ich portfólia, odporúčania kámošov z Valmezu a hlavne majú najlepšie ceny, sorry ale Slovenské firmy sú strašne drahé a tým myslím o dosť :!:

Potom hneď nasleduje objednávka odpeňovača u Fera a Maja v ZA ešte o tom nevie ale zajtra mu zavolám a hned na to objednávka stojana.

Apropo rozhodol som sa pre stojan z oceľových jaklových profilov hlavne kôli hmotnosti a ich elegantnej konštrukcii v porovnaní s drevom ktoré by muselo byť poriadne masívne. Betónové stĺpiky som bohužiaľ kvôli hmotnosti musel zatrhnúť.

Vďaka Plasterovi mám prístup k farbe na základe nejakej keramiky ktoré garantuje totálnu odolnosť voči slanej vode a vlastne stojan s vodou ani nebude v styku keďže všetka filtrácia bude vo Fishroom :lol:

takže zatiaľ asi toľko ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Nebude 2x45mm pre odtok do fishroom malo pre taku velku nadrz?

Inak, drzim palce, je tam vidiet nejaky ten progres :)
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Nemělo by být. Mám také Iwaki a průtok kolem 100l/min (asi :D ) a tuším stejný průměr a stíhá jedna, ještě ji reguluji kohoutem. Vřele doporučuji co mi poradil Pepa Tuček (a taky udělal :D ), a sice jednu (kratší) osadit kohoutem a nastavit tak, aby druhou (o pár centimetrů vyšší) jen trošičku "učůrávala" voda - je to totálně tiché. Nejhlasitější jsou proudová čerpadla... :lol:
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Pepo presne tak to aj chcem urobiť nahradím tým Durso Stand pipe kompletne a tá 63mm backup rúra je vlastne aj kôli tomu že mením Durso za trubku s Ventilom :lol: :lol: :lol:

A to či to bude stíhať pretekať samospádom cez 45mm trubku je isté, známi z firmy Staf Automation s.r.o. vyrátali že jedna 45ka zvládne na 5m výšky samospádom cez 100 m3 :lol:

čiže sme to predimenzovali až až ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Josef Nosek napísal:Nemělo by být. Mám také Iwaki a průtok kolem 100l/min (asi :D ) a tuším stejný průměr a stíhá jedna, ještě ji reguluji kohoutem. Vřele doporučuji co mi poradil Pepa Tuček (a taky udělal :D ), a sice jednu (kratší) osadit kohoutem a nastavit tak, aby druhou (o pár centimetrů vyšší) jen trošičku "učůrávala" voda - je to totálně tiché. Nejhlasitější jsou proudová čerpadla... :lol:
Tento system mi navrhoval pre 5 rokmi J.Berka , posluchol som a dobre som urobil.Hlucnost minimalna a bezpecnost maximalna.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

opäť sa trošku posúvame bližšie ku štartu :lol: reálne umiestnenie a rozmery aqua

Obrázok
stojan on the way :D

Obrázok

Obrázok

Pôvodne som navrhol stojan z jakla 70x60x3mm ale po rozhovore so statikom a pomoci jeho nadupanej kalkulacke sme prisli na to ze by kludne stacil aj 40x30x2mm ale ja som spravil kompromis a zvolil som 60x40 mm s tym ze horizontalne jakle maju hrubku steny 3mm koli prenasaniu tlaku cez vzpery ktore maju steny len 2mm hrube. hmotnost stojanu 135kg. Na náš vozík to bolo LTT.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

a tu je stojan už na jeho konečnom mieste

Obrázok

vysoký je 86cm presne ako skrinky pod kuchynsku linku

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Dnes sme sa spolu s Pajácom (plasterom) dali do povrchovej úpravy stojanu, doniesol farbu na základe keramiky či čo. Vraj bude z ocelového jakla tanierový jakel :D :D :D

Je to dvojzložková farba z nejakej živice a tvrdidla. cena 1kg je cca 4tis. Sk My sme nakoniec spotrebovali len 4Kg :(

Hugo nám zapózoval pekne pred prvým náterom ktorému predchádzalo dokonalé odmastenie, odšmirglovanie hrdze a následne totálne očistenie.

Obrázok

dokonale čistý jakel

Obrázok

Takto sa to mieša

Obrázok

Obrázok

Pajác v akcii ...

Obrázok

Obrázok


do zajtra by to malo byť ako osmaltované :lol: Malovali sme to skoro 6 hodín a to len jednu vrstvu! je to poriadne huste a zle sa to roztiera. Neverím že to niekedy chytí hrdza, aj keď nebude stojan nikdy v styku s vodou istota je istota.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Myslim ze ste sa zbytocne ponamahali, tieto farby sa maju miesat v pomere 4:2:1 co jest 4hmotnostne diely zivice, 2 tvrdidla a 1 riedidla. dokonca pri aplikacii striekanim 5:2:2. Farba pri nanasani nech uz je na baze cohokolvek nemoze mat konzistenciu medu, a zaklad trvanlivosti nateru je primer.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

neviem to s tým riedidlom, ale na miešanie bol expert Pajác. Však má na to školu, rozprával o tom jazykom ktorému rozumie len on :lol:
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak tu su finálne rozmery akvária po dlhšom uvažovaní a diskusii s výrobcom. Pôvodné akvárium by nás stálo cez 80tis. a tým že sme výšku znížili o 10cm na celkových 80cm sa cena upravila na príjemných 39tis. czk. čo je k sákru rozdiel.

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Ondrej Tlach napísal:Myslim ze ste sa zbytocne ponamahali, tieto farby sa maju miesat v pomere 4:2:1 co jest 4hmotnostne diely zivice, 2 tvrdidla a 1 riedidla. dokonca pri aplikacii striekanim 5:2:2. Farba pri nanasani nech uz je na baze cohokolvek nemoze mat konzistenciu medu, a zaklad trvanlivosti nateru je primer.
Ondrej dovolim si s tebou nesuhlasit. Keby som dany nater zmiesal s riedidlom mozem ho rovno zahodit. Bol by nepouzitelny. Nejedna sa o klasicku farbu. Je to tzv. polymer composite. Sluzi ako ochrana proti kavitacii, abrazii a samozrejme aj ako chemicka a prtikorozna ochrana. Pri narocnejsich aplikaciach sa dany produkt pouziva ako primer a uprava povrchu sa robi tryskanim ostrohrannou ocelovou drtou,alebo korundom. Otryskava sa to az do bieleho kovu. No na ochranu Adovho stojanu to nebolo potrebne. To len pre upresnenie.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

plaster napísal:Ondrej dovolim si s tebou nesuhlasit. Keby som dany nater zmiesal s riedidlom mozem ho rovno zahodit. Bol by nepouzitelny. Nejedna sa o klasicku farbu. Je to tzv. polymer composite. Sluzi ako ochrana proti kavitacii, abrazii a samozrejme aj ako chemicka a prtikorozna ochrana. Pri narocnejsich aplikaciach sa dany produkt pouziva ako primer a uprava povrchu sa robi tryskanim ostrohrannou ocelovou drtou,alebo korundom. Otryskava sa to az do bieleho kovu. No na ochranu Adovho stojanu to nebolo potrebne. To len pre upresnenie.
sorry pozeral som moje data sheets a nejako som prevratil o stranu dalej
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

plaster napísal:
Ondrej Tlach napísal:Myslim ze ste sa zbytocne ponamahali, tieto farby sa maju miesat v pomere 4:2:1 co jest 4hmotnostne diely zivice, 2 tvrdidla a 1 riedidla. dokonca pri aplikacii striekanim 5:2:2. Farba pri nanasani nech uz je na baze cohokolvek nemoze mat konzistenciu medu, a zaklad trvanlivosti nateru je primer.
Ondrej dovolim si s tebou nesuhlasit. Keby som dany nater zmiesal s riedidlom mozem ho rovno zahodit. Bol by nepouzitelny. Nejedna sa o klasicku farbu. Je to tzv. polymer composite. Sluzi ako ochrana proti kavitacii, abrazii a samozrejme aj ako chemicka a prtikorozna ochrana. Pri narocnejsich aplikaciach sa dany produkt pouziva ako primer a uprava povrchu sa robi tryskanim ostrohrannou ocelovou drtou,alebo korundom. Otryskava sa to az do bieleho kovu. No na ochranu Adovho stojanu to nebolo potrebne. To len pre upresnenie.
a nebolo by lacnejsie to pogumovat? ale nastriekat praskovym polymerom? alebo dat poniklovat?
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"