AQ - 220d x 50s x 38v

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

AQ - 220d x 50s x 38v

Príspevok od používateľa vasek.s »

Ahoj vsem,
zahajuji jiz svuj treti projekt akvaria a doufam, ze posledni - dalsi stehovani uz bychom asi nezvladli:-)
Tentokrat jiz mame dost prostoru, a tak jsme se nemuseli moc brzdit. Vyslo z toho nasledujici...
AQ: 220 x 50 x 38 - prepad umisten uprostred.
Filtr: umisten ve skrini pod AQ - 100 x 30 x 45 - bahno
Navrat vody do nadrze bude resen vedlejsi mistnosti, kde bude umisteno dopousteni, elektroinstalace a ostatni technika.

V nasledujicich 14 dnech bych chtel zacit s pracemi na spusteni akvaria.

Pripominky, nazory a napady vitam...

Vasek

Nadrz
album_mod/upload/6353a676e8a47d463b1eac0c8eadd683.jpg

Filtr
album_mod/upload/23113f1b0c1f5f1349379e8690a01c8b.jpg
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

vyzera to zaujimavo aj ked vyska 38cm sa mi zda malo...
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

Vysku pouze 38cm jsem si dovolil jenom proto, ze spodni hrana aq bude ve 150cm a tudiz aq bude primo proti ocim. Co ted resim je dekorace. Nechtel bych stavet nejaky velky utes, ale spis jenom oblepit ploskymi kameny prepad, a pak uz jenom male kameny primo s koraly. Mel jsem predstavu koraloveho akvaria, ne reefoveho:-)
Co vy na to? Jak byste navrhli vy dekoraci?
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Proč ne?! Vzhledem k výšce nebude problém se světlem,hluboké 50,vzhledem opět k výšce to na malý útes postačuje. Udělal bych tak dva až tři útesky,jinak bych dával přímo na dno. Menší rybky budou mít dosti dlouhou nádž na plavání. Na kraje,kde budou asi proud.čerpadla bych dal korály vyžadující velký proud a doprostřed ty ostatní(discosomy atd)
Můj názor. :)
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Celkom zaujímavé rozmery, prvá vec čo má trošku prekvapila je skrinka resp. stojan. Vydrží tú hmotnosť?

Výška 38 cm je v pohode ja mám už druhým rokom akva výšky 40 cm dlhé 160cm. Všetko je v pohode ale korály treba dávať nižšie rýchlo totiž vyrastú ku hladine.

Ja osobne som sa rozhodol v novom akva pre výšku min. 80cm len preto že sa chcem pozerať na koraly z hora a nie z boku alebo od spodku, vtedy totiž nevynikne ich skutočná krása.

Ale dá sa pekne osadiť Zoanthusmi, discosomami, pachyclavulariami, clavulariami a rôznimi LPS pre takéto koraly je to úžasná nádrž.

držím palce ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

V takejto nadrzi nebudes mat problem so svetlom, ani prudenim. Cize mas de facto splenene 2 z 3 zakladnych poziadaviek. Tvar nadrze by sa dal vyuzit na imitaciu urcitych specifickych biotopov (napadaju ma gorgoniove AQ alebo SPS utesova plosinka) - asi zase moc fantazirujem :lol:. Kazdopadne nechaj skoro hole dno, len par mm najjemnejsieho piesku, aky zozenies. Na kazdu stranu daj Tunze 6100, mozu byt spustane sucasne alebo aj na striedacku (kazde na par hodin). Ako dekoraciu by som pouzil nie moc masivne kamene, skor clenitejsie platy ulozene nalezato (podlozene polystyrenom, aby sa ti pod nimi nedrzal kal) alebo naopak iba koralove vetvy. Ziadne pohorie tiahnuce sa celou nadrzou.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Vašku a co odpěňovač budeš zapojovat do systemu ? A dotaz v tom refungiu budou jen kameny a řasa ? Nebo taky nějake zeolitové,phosexove filtry .Jinač se mi to libi sam časem uvažuji o zvětšeni aq na podobnou ,,nudli ´´ :lol: Udělal bych jak už zde bylo řečeno tři jakoby ostruvky s ruznymi ,,biotopy´´ koralu :lol: . At´ se ti daří :idea:
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

RE: BOBR - odpenovac zatim davat nebudu, nemel jsem ho ani minule a slo to dobre. Co dam ale urcite - alespon ze zacatku je zminovany phosexovy filtr. Uvidime ale jak se to bude rozjizdet. Minule jsem akvarium nemel moc zatizene, a tak jsem bojoval az s prilisnou cistotou.:-) ted chci dat vice ryb a krmit vice koraly.

Jinak se mi libi napad s temi ostrovy. Diky za nej kluci.

Ted resim jeste jestli nalepit dozadu tapetu, abych rekl pravdu sundavat se mi AQ uz moc nechce. Vysku 30 cm by mohli v budoucnu rychle zakryt koraly...

Zitra jedu pro prvni techniku, a tak jsem pres vikend zapracoval na rozvodech elektriky. Vsemu jsem predradil proudovy chranic a nasledne mam tri okruhy. Vrchni - svetla + proudova cerpadla, spodni - vytlacne cerpadlo, bocni - vse ostatni:-).
Zde je vysledek

Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

no trošku si ma predbehol stými rozmermi ja budem mať o niečo kratšie.
Taký filter aký máš ty mám teraz na 200L teraz ho predlžím o odpeňovač.
Budem pozorne sledovať ako budeš postupovať :lol: :lol:
Aké osvetlenie plánuješ. :wink:
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

Ze zacatku planuji 2 telesa T5 - 120cm (4x 54W), 100cm (4x 39W). Myslim si, ze by to melo stacit. Pokud bude nutne, tak bych na jednu stranu jeste pridal dvou trubicove teleso, kde bych dal koralnatce, ktere potrebuji vice svetla. Jinak doufam, ze nebudu mit problem s teplotou. Jelikoz vrchni hrana AQ bude ve 190cm, tak to necham nahore komplet odkryte a melo by to byt ok.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

vasek.s napísal:Ze zacatku planuji 2 telesa T5 - 120cm (4x 54W), 100cm (4x 39W). Myslim si, ze by to melo stacit. Pokud bude nutne, tak bych na jednu stranu jeste pridal dvou trubicove teleso, kde bych dal koralnatce, ktere potrebuji vice svetla. Jinak doufam, ze nebudu mit problem s teplotou. Jelikoz vrchni hrana AQ bude ve 190cm, tak to necham nahore komplet odkryte a melo by to byt ok.
je budem robiť svetlo tak aby sa dala rampa komplet dvíhať ( kôli teplote)
ale aj preto aby som mohol do aq zasahovať bez skladania svetiel.Bude zavesená nad aq :wink:
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Vasku, jaky jsi pouzil proudovy chranic - kdes ho koupil a za kolik? Mas zvlast proudovy chranic na obehove cerpadlo a ostatni? Rad bych si takoveto zarizeni take poridil - jednak pro svoji ochranu, tak i pro predejiti zastavy cirkulace vody v systému při poruse napr. osvetleni. Poradte jaky chranic a kde koupit - vubec tomu nerozumim :(
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

Ahoj, chranic se mi podarilo ziskat za zvyhodnenou cenu. Konkretne mam model F202 (ABB). Jinak videl jsem je jak v Hornbachu, pak napriklad pres internet na www.elima.cz.
Co se tyka zapojeni - nejprve jsem uvazoval ho dat pouze pred okruh, kde by byly zapojeny vsechny pristroje, ktere maji kontakt s vodou (cerpadla, topeni, atd..), ale nakonec jsem se rozhodl ho dat uplne na vstup cele AQ rozvodnice. Nemyslim, ze bych mel mit nejake ubytky, ktere by to vyhazovali...Uvidime...
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

Ahoj,
aktualni stav systemu: do systemu se vlezlo 410 litru vody, uz dva tydny mam rozpustenu sul a tocim cerpadlama. Pred par dnama jsem dal dva pytle ziveho pisku a prvni varku zivych kamenu.

Konecna konfigurace aq:
220dx40vx50s - prepad uprostred
100dx30s - filtr - bioballs, bahno, rasa
odpenovac Deltec MCE 600, UV filtr, EcoPhos
IKS pocitac - prozatim kontrola hladiny a teploty, simmod, zasuvky
Tunze 6100 - proud zleva
Eheim 3400 - vytlacne cerpadlo - proud zprava
osvetleni - 4xT5 39W, 4xT5 54W

Zitra pridam fotky
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Som zvedavy ako to mas tahane cez tu druhu miestnost, chcem to podobne riesit aj ja.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"