400l REEF v Piestanoch

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

400l REEF v Piestanoch

Príspevok od používateľa gajduso »

Vsetko sa to zacalo na poslednom stretku vo Valmeze, prvy krat som si so sebou zobral aj rodinku. Manzelka bola taka namotivovana ze mi dala vytuzenu a dlho ocakavanu otazku " a my take preco nemame??? " niektori chalani tomu boli aj svedkami. Dlho som zvazoval kupu RedSea MAX ale zdalosa mi to prilis male. (ked uz akva tak akva jedno male este stale mam doma) A tak som sa pustil do stavby svojho AKVA.

Vsetko som sa to snazil naplanovat dopredu aby som potom riesil co najmenej veci. Precital som skoro cele forum aby som sa uistil o tom co chcem. A moje plany vyzerali takto :wink:
Obrázok
Obrázok

tak som sa teda pustil do toho a tu je par fotiek ako som pokracoval
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Takze vacerymi fotkami Vas nebudem obtazovat :wink:

Podme teda viack k technickym info:
rozmery 700x700x700
objem vody 400l (aj s filtrom)

hlavne cerpadlo Eheim compakt 3000+
Odpenovac DIY s cerpadlom aqua medic 2500l/h
Osvetlenie 1x150W HQI 14000k / 4x24W T5 20000k / 4xLED

Cele akva mi riadi PLC a to Vam poviem rpi tomto som sa zapotil
Obrázok
tato sranda sa mi stara aby akva bolo "blbovzdorne" z mnozstva funkcii spomenem len take ktore som sa snazil naprogramovat aby sa to spravalo inteligentne: ked sa odpari voda tak samozrejme PLC doplni ale ked sa voda doplna a hladina nestupa(plavak zasobniku hlasi plno), je len jedna moznost a to take ze sa zasekol plavak, PLC zastavi doplnanie a spusti alarm a na displeji sa zobrazi napis pravdepodobnej zavady a ked sa tato zavada neodstrani do urciteho casu(ten som nastavil na kazdu zavadu zvlast podla miery rizika) sa spusti GSM a zacne mi to vyvolavat ze mam prdkat domov ratovat akva... alebo ak nestlacim tlacitko rezimu udrzby uz dlhu dobu akva vie ze som dlho nemenil vodu a pripomene sa mi aby som nebol lenivy ....atd tych veci sa da naprogramovat strasne vela

pretoze budem doplnat stopove prvky tak som si spravil s aj peristaltiku ktoru riadi PLC, je spravena priprava aj na zalozny zdroj ale ten este nemam,

Filtracia:
akva ma tri prepady dva mokre a jeden suchy pre istotu :? jeden prepad krmi odpenovac a druhy refungium, dalej voda pokracuje do wet-dry a potom konci v zumpe.
samozrejme mam aj Rowa phos a active carbon

Streamy mam BOYU WM3

Obrázok

Obrázok

Obrázok

takze akva mam napustene a prave sa zabehava uz sa tesim ked sa zabehne a pojdem na "maly" nakup


Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Ahoj Gajduso,
vyzera to dobre :) ides pouzivat len 2 z tych pump?
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

ano su totiz dost silne a dve bohate stacia, keby som mal na dne jemny aragonit tak by som ich ani nemohol pouzit, a ked pouzije dve znizi sa mi hlucnost spotrebu mam 28W a dve cerpadla mam do foroty :lol:
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Hezky 8) .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Ahoj Filip, veelmi pekne, paci sa mi ten prepad, pre mna poucne a riesitelne. Zapajal si si to sam? Ked som rusil sladke, tak som sa rozhodol, ze more bude na podstavci, zda sa mi to prakticke. Ked je aq na laminate, roby to blbosti :wink:
Dano
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

dakujem vsetko okrem lepenia skla a zvarania som si robil sam, aj PLC, to bolo pre mna druha maturita :lol:
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Juro »

Nó je to pekné, dúfam že sa tam bude korálom dariť. Aký modul si použil na odosielanie SMS :?:
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

modul som nepouzil ziaden, sms to neposiela iba to vola, a je to stary telefon , s tlacitka dva som vyviedol kontakty a zapojil na PLC, ked vznikne poplach PLC spoji(stlaci) tlacitko 2 a drzi ho 3sec , na tlacitku 2 mam nastyvenu rychlu volbu........... :lol: takto viem volat postupne az 8 roznych cisel. Telefon je stale na nabijacke a ked vypadne prud tak sa rele same zopne a telefon mi zavola z baterky, da sa akva aj odpocut a podla typu signalu(alarmu )sa da aj po telefone zistit o aky alerm ide(píííp=chyba odpar, pippippip= vypadol prud.........atd) :lol: 8)
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Opravdu,klobouk dolů před tímhle udělátkem.Starý mobil je geniální věc.
8)
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

no a da sa na nete zohnat nejaky modul ktry je velky ako 10korunacka a cen neho kompletne ovladat mobil cez sms cez opetovne volanie atd. len stoji to okolo 5000sk a to je dost mne toto uplne staci :wink:
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

nasiel som http://www.flajzar.cz/katalog.php?cat=5 ... &z=galerie
je tam vela moznosti za dobry peniaz
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

No dnes som prisiel domov a zistil som ze odpenovac FUNGUJE :lol: :lol: :lol: nie ze by som cakal ze nebude fungovat ale dost ma to prekvapilo necakal som ze tak rychlo bude nieco odpenovat, ako tlmic som pouzil krabicku od sumakov a hlucnost nasavania je takmer nulova no sak posudte sami.

:lol: :lol: :lol: VIDEO :lol: :lol: :lol:

ps. na videu je vidiet ako sa da odpenovac vypnut-zapnut cez "ovladaci panel" celeho akvaria, nadpisi jednotlivych tlacidiel som este nespravil :oops:
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

tak penu na pivo uz mas, uz len to pivo k tomu :) este som sa k tym pumpam chcel spitat, mas ich zapojene na jednom kanali alebo su spustane proti sebe.
D
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

šikula :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ten skaredy plastovy zasobnik mohol byt radsej tiez zo skla. :lol: Inak tento setup vyzera nadejne a s tym ovladacim "mozgom" by si mozno mohol komercne vyrobit celu seriu takychto nadrzi. Napr. pre domovy dochodcov alebo zariadenia pre opatrovanie ludi s alzheimerom. Chyba snad uz len automaticka vymena vody a krmenie. Neskor mozno detektor nadmernho rastu koralov vybaveny kliestami.
Uz aby ti tam nieco plavalo. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"